نت‌فلکیس درست شش ماه بعد از اینکه اعلام کرده بود تاج The Crown پس از فصل پنجم به کار خودش پایان خواهد داد، اعلام کرد این سریال فصل ششمی هم خواهد داشت.
همه چیز از آن جا شروع شد که خالق این سریال پیتر مورگان به این نتیجه رسید که او و سایر نویسندگان این سریال نیاز به زمان بیشتری برای روایت داستان‌شان دارند:” زمانی که شروع به صحبت درباره‌ی خط داستانی فصل پنجم کردیم، خیلی سریع مشخص شد برای اینکه بتوانیم داستانی به اندازه‌ی کافی پیچیده و قوی را روایت کنیم باید به طرح اولیه‌مان رجوع کنیم و داستان را در شش فصل روایت کنیم. البته باید بگوییم داستان فصل ششم به زمان حال نزدیک نمی‌شود- بلکه به ما اجازه می‌دهد همان بازه زمانی فصل‌های قبل سریال را با جزییات بیشتری روایت کنیم.
در نتیجه داستان سریال در اوایل دهه ۲۰۰۰ به پایان خواهد رسید. ایملدا استنتون در نقش ملکه الیزابت و لسلی منویل در نقش پرنسس مارگارت جلوی دوربین خواهند رفت. از آن‌جایی که قبل از اینکه ویروس کرونا تمام تولیدات فیلم و سینما را تعطیل کند، فیلم‌برداری این فصل تمام شده بود، فصل چهارم تاج The Crown (با حضور الیویا کلمن و بازیگران فصل سوم این سریال) اواخر امسال از نت‌فلیکس پخش خواهد شد.
این مطلب برگرفته از نوشته‌ی جیمز وایت در وبسایت empireonline است.