کمپانی پارامونت پیکچرز قصد دارد تدوین جدیدی بر روی پدرخوانده قسمت سوم به کارگردانی فرانسیس فورد کوپولا انجام دهد و آن‌را در قالب فیلمی جدید در ماه دسامبر اکران کند.
این فیلم که در سال ۱۹۹۰ اکران شد با عنوان جدید پایان پدرخوانده‌ی ماریو پوزو: مرگ مایکل کورلئونه پخش خواهد شد. پارامونت پنجشنبه‌ی گذشته اعلام کرد که این نسخه‌ی جدید، خواهد توانست تصور ایده‌آلی که فرانسیس کوپولا و نویسنده‌ی آن ماریو پوزو برای این فیلم داشتند را محقق کند.
پدرخوانده‌ قسمت سوم شانزده سال بعد از پدرخوانده قسمت دوم اکران شد و تمرکز آن بر تلاش‌های مایکل کورلئونه، با درخشش آل پاچینو، بود که می‌خواست خانواده‌اش را از بیزینس خلاف‌کاری پاک کند. دایان کیتن و تالیا شایر به نقش‌های خود بازگشتند، اما رابرت دووال نپذیرفت نقش تام هگن را دوباره بازی کند. این فیلم نامزد دریافت هفت جایزه‌ی اسکار شد. فرانسیس کوپولا دختر خود، سوفیا کوپولا، را در نقش مری کورلئونه بازی داده بود که نقش‌آفرینی‌اش مورد توجه گسترده‌ی منتقدین قرار گرفت.
این فیلم شاید بیش از همه با دیالوگ آل پاچینو در یادها مانده است که گفت: “درست زمانی که فکر می‌کردم از بازی خارج شده‌ام… دوباره مرا به داخل می‌کشند.”
آندریا کالاس رئیس بخش آرشیوهای پارامونت گفت: “آقای کوپولا تمام جنبه‌های بازسازی این فیلم را در طول تدوین مورد بازبینی قرار دادند تا مطمئن شوند نه تنها این فیلم بی‌نقص از آب در می‌آید، بلکه استانداردهای شخصی و چشم‌امداز کارگردانی‌اش را هم برآورده می‌کند.”

این مطلب برگرفته از نوشته‌ی دیو مک‌نری در وب‌سایت ورایتی است.