شنیدن خبر مرگ بازیگران و عوامل فیلم برای طرفداران آن‌ها بسیار شوکه کننده و غم‌انگیز است. حال اگر این اتفاق در حین ساخت فیلم جدیدشان بیفتد، از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد بود؛ چراکه تصمیم به ساخت ادامه کار یا متوقف کردن پروژه چالش‌های خاص خودش را در بر خواهد داشت.
در این مقاله به علت مرگ نگاهی می‌اندازیم.

همچنین بخوانید:
کلوپ ۲۷ ساله‌ها

فیلیپ سیمور هافمن
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

فیلیپ سیمور هافمن

خبر مرگ فیلیپ سیمور هافمن Philip Seymour Hoffman در دوم فوریه ۲۰۱۴ همه دنیا را شوکه کرد. او مشغول بازی در یکی از نقش‌های اصلی «عطش مبارزه: زاغ مقلد – بخش ۲» بود که بیشتر قسمت‌های آن ضبط شده بودند. جسد هافمن در حمام آپارتمانش درحالی‌که سوزن تزریق مواد در دستش بود پیدا شد.

پل واکر
Fast and Furious 7

پل واکر

پل واکر Paul Walker در نوامبر ۲۰۱۳ و در یک تصادف رانندگی دل‌خراش جان خود را از دست داد. جیمز وان James Wan کارگردان «سریع و خشن ۷»، برای پایان دادن فیلم‌برداری و قسمت‌های مربوط به واکر، از برادران او کودی Cody و کلب Caleb برای ساخت جلوه‌های ویژه و بدل چهره او تقاضای کمک کرد.

کلارک گیبل
The Misfits

کلارک گیبل

ممکن است پافشاری کلارک گیبل Clark Gable بر اجرای نقش‌هایش و نداشتن بدل باعث این اتفاق شده باشد. چیزی تا پایان فیلم‌برداری «ناجورها» نمانده بود که خبر فوت گیبل در نوامبر ۱۹۶۰ براثر سکته قلبی پخش شد. برخی عقیده داشتند که مرگ او تحت تأثیر صحنه‌های پرتنش و طاقت‌فرسای فیلم بوده است. کارگردان برای کامل کردن صحنه‌هایی که گیبل در آن بازی داشته، از یک بدل استفاده کرد.

هیث لجر
The Imaginarium of Doctor Parnassus

هیث لجر

مرگ هیث لجر Heath Ledger در ۲۲ ژانویه ۲۰۰۸ و براثر مسمومیت شدید دارویی درنتیجه مصرف هم‌زمان چندین قرص اتفاق افتاد. این مسئله زمانی رخ داد که هنوز فیلم‌برداری «دکتر پارناسوس، مردی که به شیطان رو دست زد» پایان نیافته بود. تری گیلیام Terry Gilliam برای حفظ صحنه‌های لجر و ادامه فیلم‌برداری، نقش او را به جانی دپ، کالین فارل Colin Farrell و جود لاو Jude Law سپرد که در اثر سفر در زمان تغییر شکل پیدا می‌کردند.

بروس لی
Game of Death

بروس لی

بروس لی Bruce Lee در اوج شهرت بود که ناگهان در جولای ۱۹۷۳ خبر مرگ او همه را شوکه کرد. او ساخت «بازی مرگ» را در نیمه‌راه متوقف کرد تا بتواند در «اژدها وارد می‌شود» Enter the Dragon نقش‌آفرینی کند. بروس لی پس از پایان «اژدها» و پیش از تمام کردن فیلم خودش، «بازی مرگ»، براثر واکنش آلرژیک به داروی مسکن فوت کرد. رابرت کلوز Robert Clouse کارگردان پیشنهاد تمام کردن فیلم ناتمام بروس لی را مطرح کرد و با استفاده از صحنه‌های ضبط شده و بدل، فیلم را به پایان رساند.

برندون لی
The Crow

برندون لی

نقشی که می‌توانست برندون لی Brandon Lee را به ستاره بزرگی تبدیل کند، باعث مرگش نیز شد. او در ۳۱ مارس ۱۹۹۳ و براثر شلیک اتفاقی گلوله در صحنه فیلم‌برداری «کلاغ» کشته شد. درحالی‌که فقط چند روز تا پایان فیلم‌برداری باقی مانده بود، سازندگان فیلم تصمیم به قرار دادن چهره لی بر بدل‌ها گرفتند و فیلم را به پایان رساندند.

مرلین مونرو
Something’s Got to Give

مرلین مونرو

مرلین مونرو Marilyn Monroe براثر مصرف بیش‌ازحد مواد مخدر در آگوست ۱۹۶۲ چشم از جهان فرو بست و فیلم‌برداری «Something’s Got to Give» اثر جرج کیوکر George Cukor را نیمه گذاشت. درنتیجه این حادثه، فیلم‌برداری کار متوقف شد. بعدها از تصاویر مونرو در این فیلم در فیلم مستندی به نام «مرلین: روزهای آخر» Marilyn: The Final Days استفاده شد.

ریور فینیکس
Dark Blood

ریور فینیکس

مرگ ریو فینیکس River Phoenix جوان براثر سوءمصرف مواد مخدر در ۳۱ اکتبر ۱۹۹۳، هالیوود و به‌خصوص عوامل فیلم «خون سیاه» را در شوک بزرگی فرو برد. تنها ۱۱ روز تا پایان فیلم‌برداری باقی مانده بود، اما سازندگان فیلم ساخت قسمت‌های باقی‌مانده را متوقف کردند و تقریباً تا دو دهه هیچ اثری از آن نبود. هرچند جورج اسلویزیر George Sluizier کارگردان فیلم، پس از مدتی تصمیم به نشان دادن استعداد فینیکس گرفت و فیلم را به پایان رساند. اسلویزیر «خون سیاه» را در جشنواره فیلم هلند به نمایش گذاشت.

الیور رید
Gladiator

الیور رید

بروز سکته قلبی در دوم می ۱۹۹۹ علت فوت الیور رید Oliver Reed بود که بازی در فیلم «گلادیاتور» را بر عهده داشت و البته فیلم‌برداری بیشتر قسمت‌های مربوط به او پایان یافته بود. برخی از صحنه‌ها دوباره تدوین شدند و از بدل برای قسمت‌های مربوط به الیور رید و تمام کردن فیلم استفاده شد. «گلادیاتور» توانست فروش خوبی در گیشه به دست آورد و ۵ جایزه اسکار ازجمله اسکار بهترین فیلم را از آن خود کرد.

ناتالی وود
Brainstorm

ناتالی وود

غرق شدن ناتالی وود Natalie Wood در نوامبر ۱۹۸۱ درست پیش از فیلم‌برداری صحنه اصلی در «مکاشفه مغزی» اتفاق افتاد. پس از رایزنی و همفکری عوامل فیلم، بالاخره تصمیم بر آن شد که نقش او را با جایگزین کردن بدل به پایان برسانند.
این مقاله برگرفته از نوشته‌ای در سایت ورایتی variety است.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید