مجله نماوا: امیر نوروزی درباره ایفای نقش در سریال روزی روزگاری مریخ گفت و جزئیاتی از روند تولید این مجموعه را توضیح داد.

امیر نوروزی بازیگر تئاتر و سینما درباره همکاری با سریال «روزی‌روزگاری مریخ» به کارگردانی پیمان قاسم‌خانی و محسن چگینی و نویسندگی پیمان قاسم خانی که در حال حاضر از اپلیکیشن و سایت فیلم نماوا پخش می‌شود، گفت: خوشحالم که در این پروژه هستم و تجربه خوبی با پیمان قاسم خانی و بازیگران دیگر داشته‌ام. ما همه در کنار یکدیگر کار می‌کنیم و روابط خوبی داریم، نکات زیادی را یاد می‌گیریم، لذت می‌بریم و برای «روزی روزگاری در مریخ» زحمت می‌کشیم.

این بازیگر درباره ارایه سریالی کمدی به مخاطب توضیح داد: در این سریال سعی کردیم کمدی که ارائه می‌کنیم مبتذل و سطح پایین نباشد و طنزی متناسب با جهانی که برای مخاطب تعریف کرده‌ایم، داشته باشیم اما متاسفانه مخاطب کمدی در این روزها فقط به شوخی‌های جنسی، کلامی یا بدنی و یا شوخی‌های دست چندم سیاسی می‌خندد که هیچ کدامشان هیچ ثمره‌ و پیشرفت اجتماعی ندارند.

او که نقش اسی را در «روزی‌روزگاری مریخ» دارد از ارتباط خودش با نقش و حال و هوای سریال نیز اینگونه گفت: با دنیای این سریال ارتباط خوبی دارم و باید کم و زیادش را بپذیرم زیرا مکانی است که در آن زندگی می‌کنم. شاید مریخ برای مخاطب پیچیده باشد اما برای من جایی معمولی مثل همین زمین است.

این بازیگر درباره رسیدن به نقش اسی و باورپذیری آن اظهار کرد: فیلمنامه بیش از هر چیزی به بازیگر در رسیدن به نقش کمک می‌کند، البته کشف جزئیات نقش برعهده بازیگر است. شخصیت اسکندر یا همان اسیِ مودب، قانونمند، ترسو، خجالتی و تو سری‌خور است، او با وجود اینکه باهوش تر از بقیه است نمی‌تواند حقش را بگیرد و هیچکس او را جدی نمی‌گیرد. من سعی کردم همه ویژگی‌های شخصیت اسی را در رفتارم لحاظ کنم و او را در موقعیت‌هایی که قرار می‌گیرد، هرچند دور از زندگی واقعی و شخصی خود، درک کنم. در واقع نقاط ضعف اسی نقطه مهمی در کمدی است زیرا باعث کاریزماتیک شدن کاراکتر می‌شود.

بازیگر «می‌خواهم زنده بمانم» درباره نقدی که به دکورهای «روزی‌روزگاری مریخ» وارد شده بود و می‌گفتند که سریال را مانند کار کودک کرده است، تصریح کرد: این سریال نمایی از چهارصد سال بعد است. پرداختن به آینده تخیل است و ما هرآنچه را که تصور کنیم، خواهیم ساخت چه ساده چه پیشرفته. پیشرفت تکنولوژی نیز به همین شکل رخ داده است، در گذشته هرآنچه که می‌خواستند بسازند به تاریخچه‌اش مراجعه می‌کردند تا ببینند چه چیزی شبیه به آن ساخته شده است و رنگ دکورها و نمای آنها در سریال ما به همین دلیل تداعی‌کننده کار کودک است زیرا که از خانه‌های ساده زمین الهام گرفته است.

نوروزی اضافه کرد: در هر پروژه‌ای که کار کنید متوجه می‌شوید، طراحی دکور و لباس جزو بخش‌هایی هستند که بودجه کمتری را به آن‌ها اختصاص می‌دهند ولی این قطعا درست نیست و پروژه‌ای که می‌خواهد دنیای جدیدی را به تصویر بکشد، نیازمند تجهیزات جدید و به‌روز است و باید از دکورهای گران‌تر و پیشرفته‌تری استفاده شود اما نبودن عناصر و قیمت بالای آن‌ها برای سازندگان به صرفه نیست. ایجاد چنین فضایی، انتخابی‌ست که سازندگان این سریال کردند و به میزان سرمایه موجود، سعی در انجام بهترین‌ها بوده است.

منبع: صبا

تماشای آنلاین سریال روزی روزگاری مریخ در نماوا