با توجه به شرایط به وجود آمده به خاطر شیوع ویروس کرونا، تمامی مراسم و جشنواره‌های مربوط به فیلم یا کنسل شده و یا با تاخیر مواجه شده‌اند. اما به تازگی فرماندار منطقه‌ی ونتوی ایتالیا، لوکا زایا، اعلام کرده است که فستیوال فیلم ونیز سپتامبر امسال، به موقع برگزار خواهد شد.
در صورتی که تلفات ویروس کرونا یک بار دیگر اوج نگیرد و مردم تمایل داشته باشند به ایتالیا سفر کنند، هفتاد و هفتمین فستیوال فیلم ونیز امسال برگزار خواهد شد. تاریخ برگزاری این فستیوال دوم تا دوازدهم سپتامبر امسال است. با این حال هنوز به طور رسمی خبر برگزاری این فستیوال تائیده نشده است، اما از آن‌جایی که زایا در هیئت مدیره‌ی برگزاری این فستیوال است، می‌توان به حرف او اعتماد کرد.
با این وجود احتمالا این فستیوال با تغییراتی نسبت به حالت معمولش برگزار خواهد شد؛ فیلم‌های کمتری پخش شده و دستورالعمل‌های ایمنی/بهداشتی در فستیوال رعایت خواهند شد. ایتالیا نیز درست همانند بسیاری از کشورها محدودیت‌های قرنطینه‌ی خود را کاهش داده است؛ این کشور از اوایل ژوئن پذیرای توریست‌هایی از اتحادیه‌ی اروپا خواهد بود و سینماهای این کشور نیز اوایل ژوئن باز خواهند شد. حالا باید منتظر تائیدیه رسمی برگزاری مراسم فیلم ونیز امسال باشیم.
این مطلب برگرفته از نوشته‌ای از جیمز وایت در سایت empireonline است.