بن افلک با اقتباس جدیدش The Big Goodbye: Chinatown and the Last Years of Hollywood نگاهی تازه به تاریخ هالیوود می‌اندازد، آن هم با نگاهی به ساخت فیلم کلاسیک ژانر نوآر Chinatown.
افلک علاوه بر اینکه کارگردانی این فیلم را برعهده می‌گیرد، فیلم‌نامه‌ی آن را از روی کتاب سم واسون می‌نویسد. سازنده‌ی پخش زنده شنبه شب، لورن مایکلز نیز همراه با افلک تهیه‌کنندگی این فیلم را برعهده خواهند گرفت.
همیشه از محله چینی‌ها Chinatown به عنوان یکی از بهترین فیلم‌های تاریخ سینما یاد می‌شود، فیلمی که بهترین بازی حرفه‌ی کاری جک نیکلسون و بسیاری دیگر از بازیگران را در آن می‌توان دید. اما از روی کتاب واسون می‌توان متوجه شد که اثر نهایی آن‌چنان هم روان نبوده است. در حین ساخت فیلم کارگردان رومن پولانسکی با ستاره‌ی فیلم فی داناوی (که بعد از مرگ جین فوندا این نقش را گرفته بود) به مشکل خورد، جان هیوستون در حالت مستی یکی از مهم‌ترین صحنه‌های فیلم را جلوی دوربین برد و آهنگسازی جری گلداسمیت نیز در دیرترین زمان ممکن آماده شده و به فیلم اضافه شد. در نهایت اما تمام این شخصیت‌های به ساخت یکی از بهترین فیلم‌های دهه ۷۰ میلادی کمک کردند.
افلک پیش از این با کارگردانی آرگو، داستانی درباره‌ی اینکه چطور سی‌آی‌ای به کمک یک فیلم تقلبی ایران را تحت فشار گذاشت، در نگاه دوباره انداختن به تاریخ سینما تجربه‌‌ی موفقیت‌آمیزی داشته است؛ تجربه‌ای که به بردن جایزه‌ی اسکار منتهی شد.

این مطلب برگرفته از نوشته‌ای از برنت لنگ در وبسایت variety است.