سریال‌های مخصوص نوجوان خوب خیلی کم پیدا می‌شوند. در بیشتر مواقع بهترین‌های این ژانر نهایتا از ما می‌خواهند ناباوری خود را کنار بگذاریم و این را بپذیریم که چند جوان بیست ساله تنها نگرانی‌شان تکالیف مدرسه و یا روابط عاشقانه‌شان است و یا نهایتا اینکه به چه دانشگاهی بروند فکر می‌کنند. البته از نظر سرگرمی تماشای آثاری این‌چنینی هیچ اشکالی ندارند، اما بعضی اوقات ممکن است به دنبال چیزی عمیق‌تر باشیم. بخشی از جذابیت هرگز تا به‌ حال نداشته‌ام Never Have I Ever موفق، کم سن و سال بودن بازیگر اصلی‌اش مایتری راماکریشنان بود. اگر که از الما‌ن‌های مدنظر شما در این ژانر این باشد که بازیگرها واقعا کم سن و سال بوده، نه اینکه بازیگرانی بزرگ‌تر خودشان را در این نقش‌ها جا بزنند، We Are Who We Are را به شما معرفی می‌کنیم.
این درام شبکه‌ی اچ‌بی‌او در یک پایگاه ارتش آمریکا در ایتالیا در سال ۲۰۱۶ روایت می‌شود. We Are Who We Are داستان تعدادی نوجوان را دنبال می‌کند که شرایط خاص‌شان آن‌ها را دور هم جمع کرده است. یکی از شخصیت‌های اصلی داستان فریژر با بازی جک دیلن گریزر است، بچه‌ی جدیدی در پایگاه که مادرش با بازی کلویی سونی یکی از ژنرال‌های آن جا است.

همچنین بخوانید:
نقد و بررسی مجموعه تلویزیونی رچد Ratched با بازی سارا پلسون

We Are Who We Are

شخصیت اصلی دیگر کیتلین با بازی جردن کریستین سیمون است که پدرش کید کادی سمت پایین‌تری در این پایگاه دارد.
سریال به بالا و پایین‌های بزرگ شدن در آمریکا می‌پردازد و کشمکش‌ها و سختی‌های پیدا کردن هویت خود در جامعه‌ای که بر اساس یک‌دستی بنا شده است را به تصویر می‌کشد. کارگردانی این سریال برعهده لوکا گوادانینو بوده است، یکی از خالقان این سریال که در نوشتن فیلم‌نامه هم نقش داشته است. گوادانینو که مرا با نامت صدا کن را در کارنامه دارد، در حال تبدیل شدن به یکی از چهره‌های شناخته‌شده‌ی ژانر نوجوانان است. We Are Who We Are  تجربه‌ای با حال و هوایی عجیب و در حال تغییر است. این سریال علاقه‌ی زیادی به پرداختن به ماجراهای درام، شخصیت‌های عجیب و ماجراهای عاشقانه دارد، با این تفاوت که شخصیت‌های این سریال واقعا کم سن و سال و نوجوان هستند، برخلاف چیزی که در سایر سریال‌های این ژانر، به طور مثال لیلی رین‌هارت و کول اسپراوس ریوردیل، می‌بینیم. هم‌چنین لازم است به شباهت‌های این سریال و سرخوشی  Euphoria که یک درام نوجوانان دیگر اچ‌بی‌او است اشاره‌ کنیم.

We Are Who We Are

با این که در هر دوی این سریال‌ها شخصیت‌هایی را می‌بینیم که مواد استفاده کرده و بر سر پدر و مادرهایشان داد می‌زنند، اما We Are Who We Are  چیزی خاص برای گفتن دارد.
We Are Who We Are  می‌خواهد شما را به گذشته ببرد. این سریال از آن آثاری است که می‌خواهد شما را به یاد سختی‌های اولین شکست عشقی‌تان، اولین نشانه‌های بلوغ و دردی که وقتی دوست صمیمی‌تان با فرد دیگری دوست شد بیندازد. می‌خواهد به شما یادآوری کند که چطور در بهترین لحظات نوجوانی‌تان، دنیا در دست شما بود و گاهی اوقات تنها لازم بود هدفون‌تان را با دوستتان شریک شوید تا این احساس به شما دست بدهد. We Are Who We Are  می‌خواهد دعواهای سختی که با پدر و مادرتان داشتید را به خاطر بیاورد، احساس کم سن و سال بودن و فهمیده نشدن، اینکه بخواهید دیده شوید اما کسی نگاهی به شما نیندازد.
با این که موضوع سریال می‌تواند سنگین و عمیق باشد، اما کاملا واقعی است. فریژر و کیتلین با هم ارتباط گرفته و درباره‌ی همه چیز صحبت می‌کنند، در این بین دوستی‌شان نیز عمیق‌تر می‌شود.

مینی سریال we are who we are

در یک قسمت فریژر به کیتلین می‌گوید:”انگار درون تو شورش و طغیانی در جریان است”، جمله‌ای که به نظر دراماتیک می‌آید. همه ما ممکن بود جملاتی از این دست را در نوجوانی‌ بگوییم. همه‌ی شخصیت‌های سریال در حال تجربه‌ی این طغیان و تغییرات هستند: بعضی‌ از آ‌ن‌ها تصمیم می‌گیرند به آن واکنش نشان داده و برخی آن را از بقیه پنهان می‌کنند. در هر صورت We Are Who We Are  آن‌ها را قضاوت نمی‌کند.
آیا We Are Who We Are به نظر چرت و پرتی عجیب و هنری است؟ کاملا. از آن سریال‌هایی است که از همان ابتدا دستش را رو می‌کند و یا اینکه لایه لایه باید آن‌ را کشف کرد؟ قطعا مورد دوم. آیا بعد از هر قسمت سوالات بیشتری ذهن شما را پر خواهد کرد؟ احتمالا. اما تمام این چیزهاست که این سریال را تبدیل به اثری خاص کرده است. به خودتان اجازه‌ی تماشای این سریال را بدهید، چرا که از آن سریال‌هایی است که با تماشای آن خود نوجوانتان احساس می‌کند دیده شده است و شما باید از هر فرصتی که می‌توانید برای ادای دین و تشکر از خود نوجوانتان استفاده کنید. پخش We Are Who We Are  ۱۴ سپتامبر از اچ‌بی‌او شروع شد.

این مطلب برگرفته از نوشته‌ی الیسون پیکورو در وبسایت tvguide است.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید