مجله نماوا: «آکتور» که به عنوان تنها نماینده ایران در بخش مسابقه اصلی جشنواره بین‌المللی سرین کمپ آلمان حضور داشت، توانست دیپلم افتخار بخش مسابقه این جشنواره را به خود اختصاص دهد.

این اولین بار است که در جشنواره سرین کمپ در کنار جایزه اصلی، ديپلم افتخار هم به سریال دیگری تعلق می‌گیرد؛ جایزه‌ای که دومین موفقیت بین‎‌المللی «آکتور» در دومین حضور جهانی اين سريال محسوب می‌شود.

در خبر رسمی که توسط وب‌سایت این جشنواره منتشر شده، آمده است: «نیما جاویدی، خالق «آکتور» سریالی جذاب و خیره‌کننده درباره دو بازیگر بیکار و آس و پاس ساخته که دنیا را تبديل به صحنه‌ی نمايش خود می‌كنند.»

سریال «آکتور» در بخش مسابقه اصلی این جشنواره با محصولات كمپانی‌های بزرگی چون وارنر برادرز ديسكاوری و آمازون استوديوز و… به رقابت پرداخت که جایزه اصلی بخش مسابقه را سریال «I’m A Virgo» از پلتفرم Prime آمریکا کسب کرد.

 کسب جایزه بزرگ جشنواره سریزمانیای فرانسه هم از دیگر افتخاراتی است که «آکتور» پیش از این به دست آورده بود. علاوه بر این‌ها این اثر در بخش سریال جشنواره بین‌المللی ترانسیلوانیا که از معتبرترین جشنواره‌های اروپایی و منطقه اروپای شرقی است به نمایش درمی‌آيد.

نهمین دوره جشنواره بین‌المللی سرین کمپ (Seriencamp) كه بزرگترين جشنواره سريال در غرب اروپا است از ۱۳ تا ۱۷ ژوئن در شهر کلن برگزار شد.