دومین فیلم از مجموعه «ترول‌ها»، به نام تور جهانی ترول ها Trolls World Tour، حال و هوای مشابه با فیلم اول را دارد، البته به اضافه موسیقی و آواز بیشتر. این موجودات دوست‌داشتنی که علاقه شدیدی به موسیقی دارند بار دیگر برگشته‌اند تا از رسوم قدیمی خود محافظت کنند، اما داستان آن کمی زیادی شبیه فیلم اول این مجموعه است.
کمپانی دریم‌ورکس در سال ۲۰۱۶ پس از خرید حق ساخت داستان این عروسک‌های رنگی با موهای مجعد، که خالق آن توماس دم دانمارکی است، انیمیشن «ترول‌ها» با صداگذاری جاستین تیمبرلیک و آنا کندریک را تولید کرد. این فیلم به فروشی بیش از ۳۴۷ میلیون دلار در سراسر دنیا رسید. البته با توجه به شرایط موجود و لغو اکران سینمایی تور جهانی ترول ها Trolls World Tour ، می‌توان مطمئن بود که رکورد فروش فیلم اول این مجموعه حفظ خواهد شد. کمپانی یونیورسال این فیلم را به زودی در شبکه خانگی و به صورت ۳ دی و با قیمت ۲۰ دلار در آمریکا منتشر خواهد کرد.
ملکه پاپی جوان (کندریک) که در انیمیشن قبلی دوستان و خانواده خود را از چنگ برگن‌های ظالم نجات داده بود، حالا آماده اداره دهکده کوچکشان به همراه دوستان صمیمیش برنچ (تیمبرلیک) و بیگی (جیمز کوردن) است.

همچنین بخوانید:
نقد فیلم The Decline – نمایش تلاش انسان برای بقا

حالا که صلح برقرار شده است، ترول‌ها با خیال راحت به آواز خواندن و رقصیدن و در آغوش گرفتن هم مشغولند و اداره دهکده را برای پاپی که تخت پادشاهی از پدرش شاه پپی (با صدای کارگردان والت دورن) به او رسیده است، بسیار لذت‌بخش کرده است.|
اما او از رازی که پدرش از او مخفی کرده بی‌خبر است. همه‌چیز خوب پیش می‌رود تا این‌که پاپی دعوت‌نامه‌ای از ملکه بارب (ریچل بلوم) برای شرکت در تور کنسرت جهانی “ملتی زیر سنگ” دریافت می‌کند. پدرش که دیگر نمی‌تواند این راز را مخفی کند به پاپی توضیح می‌دهد که ترول‌های دهکده آن‌ها فقط ترول‌های موسیقی پاپ هستند و تنها یکی از شش گروه اصلی موسیقی ترول‌ها هستند. و حالا بارب این نقشه را در سر دارد تا همه ترول‌ها را مجبور به قبول کردن موسیقی راک به عنوان موسیقی واحد ترول‌ها کند. با این‌که پاپی نمی‌خواهد باور کند که ترولی بتواند این‌قدر خشن باشد، اما برای سر در آوردن از این ماجرا به همراه دوستانش برنچ و بیگی برای سر زدن به بقیه دهکده ترول‌ها، ترول‌های موسیقی کلاسیک، موسیقی فانک، تکنو و موسیقی کانتری می‌رود.
همان‌طور که انتظار می‌رود این سفر پاپی و دوستانش با موسیقی ژانرهای مختلف و رقص‌های زیاد همراه است. با این‌که این صحنه‌ها سرگرم‌کننده و جالب هستند اما به جای پیش بردن داستان فقط نقشی تزیینی دارند. در فیلم «ترول‌ها» شخصیت‌های داستان با خطرهای جدی روبه‌رو می‌شدند، اما در تور جهانی ترول ها Trolls World Tour تنها معضل آن‌ها تفاوت‌های رسم‌های موسیقی قبیله‌های مختلف است.

تور جهانی ترول ها

مانند فیلم اول این مجموعه، جاناتان ایبل و گلن برگر نوشتن فیلم‌نام تور جهانی ترول ها Trolls World Tour را به عهده داشتند، اما این‌بار مایا فوربز، والاس ولوکارسکی و الیزابت تیپت نیز با آن‌ها همکاری داشته‌اند، با این‌حال به نظر می‌رسد با زیاد شدن تعداد نویسنده‌های فیلم‌نامه، تعداد اتفاقات داستان زیاد و روند کلی داستان زیادی سریع شده است. با این‌حال شخصیت‌های جالبی در این صحنه‌های شلوغ حضور دارند، از جمله ستاره موسیقی کانتری دلتا داون (با صداگذاری کلی کلارکسون)، کینگ ترش (آزی آزبورن)، کینگ کوینسی (جورج کلینتون) و کویین اسنس (مری جی. بلایژ).
دورن که پس از «ترول‌ها» کارگردانی این فیلم جدید را نیز به عهده داشته است، شخصیت‌های جالب خود را برای ماجراجویی به مکان‌های جالب و اجراهای موسیقی متعددی می‌برد. با این‌حال صحنه‌های پرسر‌وصدا و پر زرق‌و‌برق تور جهانی ترول ها Trolls World Tour خلاقانه‌تر از داستان اصلی فیلم به نظر می‌رسد.
پیام‌های فیلم از جمله اهمیت وجود تنوع، صبر و مهربانی، پیام‌های مهمی هستند، اما نه به آن صورت مکرر که سازنده این فیلم باور دارد. اگر قرار باشد ترول‌ها بار دیگر با داستانی دیگر برگردند، امیدوارم این‌بار کمی بازیگوش‌تر و هیجان‌انگیزتر و کمی کمتر حق‌ به جانب باشند.
این مطلب از نوشته جاستین لو در سایت هالیوود ریپورتر گرفته شده است.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید