عنوان جدید انیمیشنی «به پیش» با فروش ملایم ۴۰ میلیون دلاری در ۴۳۱۰ سالن سینما در آمریکای شمالی اکران شد، که کم‌فروش‌ترین اکران ملی در میان عناوین برند مشهور پیکسار محسوب می‌شود.
به طور دقیق مشخص نیست که نگرانی از ویروس کرونا بر تماشاگران سینمایی در آمریکا اثر گذاشته است، یا این فروش نسبتا پایین به دلیل چالش‌های خود «به پیش» است.مقایسه با سال گذشته که «کاپیتان مارول» با ۱۵۳ میلیون دلار فروش اکران شد کمکی به این انیمیشن نخواهد کرد. در مجموع درآمد این آخر هفته، نسبت به آخر هفته‌ی مشابه در سال ۲۰۱۹ به میزان ۵۰ درصد افت داشته است.
تاثیر بیماری کوید-۱۹ در خارج از‌ آمریکا کاملا مشهود است. در چین سینماها تعطیل شده است، و درآمد باکس آفیس در مارکت‌هایی مانند کره‌ی جنوبی، ایتالیا و ژاپن با سقوط سهمگینی مواجه شده است.

«به پیش» بسیار پایین‌تر از تخمین‌هایی که برای فروش آن زده می‌شد ظاهر شد. این فیلم انیمیشنی در ۴۷ منطقه توانست تنها ۲۸ میلیون دلار بفروشد و جمع فروش جهانی اکران خود را به ۶۸ میلیون دلار برساند. این فیلم در هیچ‌کدام از کشورهایی که گرفتار ویروس کرونا هستند اکران نشد.
در حالی‌که «به پیش» نظرات و بازخوردهای مثبتی از منتقدین دریافت کرد و امتیاز ۸۶ درصد در وب‌سایت راتن تومیتوز به دست آورده است، حتی پیش از آن‌که ویروس کرونا تبدیل به یک دغدغه و معضل جهانی شود، تخمین زده می‌شد در بازه‌ی ۴۰ تا ۴۵ میلیون دلار فروش داشته باشد.

مرد نامرئی

داستان این فیلم که امتیاز A- در سینمااسکور گرفت، درباره‌ی دو برادر نوجوان الف است که با صداپیشگی کریس پرت و تام هالند، پا در راه سفری ماجراجویانه برای کشف جادوهایی که وجود دارند می‌گذارند و می‌خواهند با استفاده از آن پدرشان را به دنیا بازگردانند.
دن اسکنلون که کارگردانی «دانشگاه هیولاها» را در کارنامه‌ی خود دارد، به همراه جیسون هدلی و کیث بونین فیلم‌نامه‌ی این انیمیشن را نوشته و کارگردانی آن‌را نیز به عهده داشته است.
«مرد نامرئی» از کمپانی‌های یونیورسال و بلوم‌هاوس در دومین آخر هفته‌ی خود در جایگاه دوم قرار گرفت. این فیلم با افت ۴۶ درصدی توانست ۱۵.۲ میلیون دلار در ۳۶۱۰ سالن سینما بفروشد و جمع فروش ده روزه‌ی خود را به ۵۲.۹ میلیون دلار برساند.

این فیلم در خارج از آمریکا با فروختن ۱۷.۳ میلیون دلار دیگر در ۶۵ مارکت به جمع فروش خارجی ۴۵.۶ میلیون دلار و جمع فروش جهانی ۹۸.۳ میلیون دلار دست یافت.
درام بزرگ‌سالانه‌ی «راه بازگشت» از کمپانی برادران وارنر با درخشش بن افلک، با فروش ۸.۵ میلیون دلار در ۲۰۲۰ سالن سینما اکران شد. با وجودی‌که این یک شروع نه چندان پر هیاهو برای فیلمی با حضور ستارگان سینما و اولین بازگشت بن افلک پس از مدت‌ها به روی پرده‌ی سینما، به حساب می‌آید، جای خوشحالی دارد که بدتر از این پیش نرفت. برهی از تخمین‌ها فروش این فیلم در آخر هفته‌ی اکرانش را تا ۶ میلیون دلار هم پیش‌بینی می‌کردند (بالاترین پیش‌بینی‌ها حدود ۱۰ میلیون دلار بود). «راه بازگشت» ناکامی اخیر کمپانی وارنر در میان فیلم‌های رده ی متوسط محسوب می‌شود. بودجه‌ی ساخت این فیلم پیش از تبلیغات ۲۱ میلیون دلار گزارش شده است.

«سونیک خارپشت» از کمپانی پارامونت در سومین آخر هفته‌ی خود با سرعت هرچه تمام‌تر به سمت شکستن مرز فروش جهانی ۳۰۰ میلیون دلاری حرکت می‌کند. این فیلم با فروختن ۸ میلیون دلار از ۳۷۱۷ سالن سینما در آخر هفته‌ای که گذشت به جمع فروش ۱۴۰.۸ میلیون دلار در داخل آمریکا دست یافت و در جایگاه چهارم قرار گرفت.
«آوای وحش» از کمپانی فاکس قرن بیستم و دیزنی با فروش تخمینی ۷ میلیون دلاری در ۳۹۱۴ منطقه به جمع فروش داخلی ۵۷ میلیون دلار و جمع فروش جهانی ۹۹.۶ میلیون دلار رسید و در آخرین جایگاه جدول پنج فیلم برتر باکس آفیس آمریکای شمالی جای گرفت.

باکس آفیس اسفند19
به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید