فیلم جدید بت‌من با بازی رابرت پتینسون، بت‌من The Batman، از آن فیلم‌هایی است که طرفداران دنیای دی‌سی مدت زیادی است منتظر آن هستند. امروز کارگردان مت ریوز اولین نگاه از بازی پتینسون در نقش شوالیه‌ی تاریکی را پخش کرد.
با اینکه ممکن است برای برخی عجیب باشد، اما مدت زمان این آنونس کاملا منطقی است. با اینکه پروسه تولید فیلم به خاطر کرونا متوقف شده بود، اما تصاویری که ریوز در مراسم مجازی فن‌‌دام دی‌سی پخش کرد همان چیزی بود که طرفداران انتظارش را داشتند. مثل همیشه جرم و جنایت در شهر گاتهام بیداد می‌کند و فردی به دنبال گیر انداختن بت‌من است. داستان فیلم زمانی روایت می‌شود که تنها دو سال از فعالیت بروس وین به عنوان بت‌من گذشته است، دوره‌ای که او تنها با پوشیدن یک ماسک برای برقراری عدالت تلاش می‌کند. ریوز بارها گفته است که بت‌من هنوز بت‌من نشده است و با این وجود افرادی از او می‌ترسند.
این آنونس شخصیت‌های مهم زیادی را معرفی می‌کند که از میان آن‌‌ها می‌توان به جیمز گوردون جفری رایت و کت‌وومن زوئی کراویتز اشاره کرد. هم‌چنین می‌توانیم صدای آلفرد سرکیس را نیز بشنویم. ریوز بارها گفته است که شخصیت‌ها در این فیلم هنوز در حال پیدا کردن راه خودشان هستند؛ به طور مثال سلینا کایل هنوز کت‌وومن نشده است. هم‌چنین هم ریدلر و هم پنگوئن در ابتدای راهشان هستند.
به نظر عجیب‌ترین قسمت این آنونس برداشت پتینسون و ریوز از بت‌من نیست، بلکه تصویری است که آن‌ها از بروس وین ارائه کرده‌اند. بروس وینی که در این آنونس می‌بینیم هیچ شباهتی به پسر جذابی که همه چیز را در کنترل خود دارد نیست و شخصیتی نیست که طرفداران بت‌من کریستین بیل، مایکل کیتون و حتی بن‌ افلک در نظر داشتند. بروس وین پتینسون کمی ژولیده و عجیب به نظر می‌رسد.
ریوز در ماه‌‌های گذشته جزئیات کمی از این فیلم، از جمله اولین تصویر از لباس بت‌من پتینسون و تصاویر بت‌موبیل جدید او را پخش کرده بود. این فیلم در ابتدا قرار بود ۲۱ ژوئن سال ۲۰۲۱ بر روی پرده برود، اما با شیوع کرونا پخش این فیلم به اول اکتبر سال ۲۰۲۱ به تاخیر افتاد. با اینکه این تاخیر خوشایند طرفداران بت‌من نیست، اما بر روی پرده رفتن فیلم در ماه هالووین نیز به نظر هیجان‌انگیز می‌رسد.
این مطلب برگرفته از نوشته‌ی جولیا الکساند در وب‌سایت theverge است.