شاید کم و بیش انتظار این خبر را می‌کشیدیم. کمپانی دیزنی بار دیگر قصد ساخت نسخه لایواکشن یکی از انیمیشن‌های قدیمی‌اش را دارد؛ رابین هود Robin Hood محصول ۱۹۷۳ به زودی به شکل لایواکشن (یا نسخه‌ای شبیه به آن) ساخته می‌شود. 
این انیمیشن بر اساس یک داستان قدیمی ساخته شده و شخصیت‌های حیوانی آن در قالب انسانی، ماجراهایی را رقم می‌زنند. یک روباه باهوش به نام رابین، یک خرس به نام جان کوچولو، یک خروس و یک شیر به نام پرنس جان، از جمله شخصیت‌های اصلی این داستان هستند. یکی از آهنگ‌های این انیمیشن موزیکال نامزد جایزه اسکار شد. ساخت نسخه لایواکشن این کار و تبدیل شخصیت‌های حیوانی آن در قالب انسانی و در دنیای واقعی می‌تواند تا حدی چالش‌برانگیز باشد.
وظیفه اصلی در این چالش برعهده کارلوس لوپز اِسترادا کارگردان Blindspotting است. او یکی از قسمت‌های سریال تلویزیونی لژیون Legion را کارگردانی کرده است. شاید سابقهٔ او تأثیر خاصی روی لایواکشن جدید را نشان ندهد، اما دیزنی پیش از این با استخدام کارگردان‌های مستقل برای ساخت نسخه‌های اقتباسی آثارش، به موفقیت‌هایی رسیده است. 
کری گرنلاند که نویسندگی لایواکشن بانو و ولگرد Lady And The Tramp برای شبکه دیزنی+ را انجام داده بود، قرار است فیلم‌نامهٔ رابین‌ هود را هم بنویسد. زمان شروع ساخت این پروژه به دلیل شیوع ویروس کرونا هنوز مشخص نیست.
این مقاله برگرفته از نوشته جیمز وایت در سایت empireonline.com است.