به نظر می‌رسد که آکادمی آمبرلا The Umbrella Academy هم بالاخره توانست خودش را جمع و جور کند.

این سریال با اقتباس از سری‌های دارک هورس کامیکس جرارد وی و گابریل با ساخته شده است و فصل دوم آن، پس از فصل اول جذاب اما دارای کم و کاست در سال ۲۰۱۹، از سی و یکم ماه جولای امسال در نتفلیکس پخش خواهد شد. در مورد فصل اول انتقاداتی به سازنده‌ی آن استیو بلکمن و بقیه‌ی تیم آکادمی آمبرلا The Umbrella Academy وارد شد که باعث شد فصل دوم را با داستانی منسجم‌تر، اجرایی تمیزتر، نقش‌آفرینی‌های قوی‌تر و دنیاسازی بهتری پیش ببرند. با این اصلاحات آکادمی آمبرلا The Umbrella Academy در مسیر بازگشتی قدرتمند و پرشکوه به نتفلیکس قرار دارد.
فصل دوم این سریال که تا حدودی از قسمت دوم کمیک‌ها به نام دالاس الهام گرفته است، شروعی انفجاری دارد. انفجار به معنای واقعی کلمه! شروع آن از لحظات پایانی فصل اول است که در آن به دنیای آخرالزمانی ۲۰۱۹ می‌رویم به رویارویی برادران هارگریوز با خواهرشان وانیا (با نقش‌آفرینی الن پیج) می‌پردازیم، که به لطف برادر شماره‌ی پنج (با بازی آیدن گالاگر) که قدرت‌های تلپورت کردن و سفر در زمان دارد، به دهه‌ی ۶۰ میلادی می‌رویم.

همچنین بخوانید:
نقد فصل اول JU-ON: Origins – پیشینه داستان مجموعه فیلم ترسناک ژاپنی کینه

آکادمی آمبرلا The Umbrella Academy

متاسفانه قدرت‌های سفر در زمان شماره‌ی پنج هنوز جای کار دارد، چرا که او برادرها و خواهرهایش را در سال‌های اولیه‌‌ی دهه پیاده کرده است. کلاوس (با بازی رابرت شیهان) و بن (با بازی جاستین اچ. مین) به سال ۱۹۶۰ منتقل می‌شوند؛ الیسون (با بازی امی رور-لمپمن) به سال ۱۹۶۱ می‌رود؛ لوتر (با بازی تام هاپر) در سال ۱۹۶۲ ظاهر می‌شود؛ دیه‌گو (با بازی دیوید کاستایندا) به تاریخ اول سپتامبر ۱۹۶۳ می‌رود و وانیا در دوازدهم اکتبر ۱۹۶۲ ظاهر می‌شود. معجزه‌ی کوچکی رخ می‌دهد و برادرها و خواهرها از پورتال زمانی شماره‌ی پنج خارج شده و همگی در کوچه‌ای در دالاس تگزاس در تاریخ ۲۵ نوامبر ۱۹۶۳ ظاهر می‌شوند — تنها سه روز پس از ترور جان اف. کندی. حالا وظیفه‌ی شماره‌ی پنج است که یک بار دیگر نه تنها اطمینان حاصل کند کل تیم باهم بر می‌گردند، بلکه راهی پیدا کند تا دنیا را یک بار دیگر از به پایان رسیدن نجات دهد.
از اولین صحنه‌ی فصل دوم آخرین فریم آن در نهمین قسمت کاملا روشن و واضح است که تمام مشکلات موجود در فصل اول از جمله سرعت روایت، ساختار داستان، کارگردانی، و نقش‌آفرینی شخصیت‌ها مورد نقد و بررسی قرار گرفته و بهبود یافته‌اند.

در حالی‌که من با آن‌چه فصل اول آکادمی آمبرلا The Umbrella Academy به مخاطب می‌داد کاملا موافق و همراه بودم، اما به سختی می‌توانستم این حس را از خود دور کنم که پیاز داغش را زیاد کرده‌اند.
سیرهای داستانی در اواسط فصل به نظر می‌رسید که به زور و عامدانه ایجاد شده‌اند، انگیزه‌های شخصیت‌ها به شکل آزاردهنده‌ای مبهم و تاریک بودند و دودلی به خصوصی در روبرو شدن سریال با چیزهای عجیب و غریب دنیایی که ساخته است احساس می‌شد. اما حالا دوست دارم در دنیای آکادمی آمبرلا The Umbrella Academy زندگی کنم. انرژی هیجان‌انگیزی زیر پوسته‌ی این فصل در جریان است. مخاطب اشتیاق دارد این شخصیت‌ها را بشناسد، قدرت‌هایی ماورایی شگفت‌انگیز داشته باشد، و در سیرهای تاریخی موازی به ماجراجویی بپردازد که این سریال برایش به ارمغان آورده است. آکادمی آمبرلا The Umbrella Academy خود را متعهد کرده چشم‌های شما را روی صفحه‌ی تلویزیون قفل نگه دارد و از ابتدا با تمام قدرت وارد شده است.
این مطلب برگرفته از نوشته‌ی الی گمیل در وب‌سایت کلایدر است.

حال به بررسی نظر سایر منتقدین می‌پردازیم:

آکادمی آمبرلا The Umbrella Academy

الکس ابد-سانتوس Alex Abad-Santos | وب‌سایت واکس vox.com

تمام زمان‌هایی که صرف توضیحات کامل و دقیق در فصل اول می‌شود به شکلی سرگرم‌کننده، پر زرق و برق و منسجم‌تر در فصل دوم به بار می‌نشیند. فصل اول آکادمی آمبرلا The Umbrella Academy صفحه‌ی بازی را می‌چیند و فصل دومش آن‌را بازی می‌کند. در فصل دوم شاهد قدرت‌های ماورایی زیادی هستیم که توجه هواداران کتاب‌های کمیک را به خود جلب خواهد کرد.

لیسی باوگر Lacy Baugher | پیست مگزین Paste Magazine

به ازای هر لحظه‌ای که شما را سرگرم می‌کند لحظه‌ی دیگری هم خواهد بود که به همان اندازه اعصابتان را خرد خواهد کرد. اما این سریالی است که کلیت آن اهمیت و ارزش بسیار بالاتری از جزء جزء آن دارد و این موضوعی است که آکادمی آمبرلا The Umbrella Academy را از سایر سریال‌های مشابه متمایز می‌کند.

سم بارسانتی Sam Barsanti | ای.وی. کلاب The A.V. Club

بهترین چیزی که می‌توان در مورد فصل دوم آکادمی آمبرلا The Umbrella Academy گفت این است که همان فصل اول است اما با کیفیتی به مراتب بالاتر. این فصل هم کامل و بی‌نقص نیست، اما اگر سر رجینالد هارگریوز یکی از درس‌های افتضاحش را روشن کرده باشد، این خواهد بود که اگر به مردم مدام بگویید که خوب نیستند و آن‌ها را دوست ندارید به تلاش خود برای بهتر شدن ادامه خواهند داد.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید