خلاصه: یاسوئو اوداجیما (با بازی یوشی‌یوشی آراکاوا)، یک محقق وقایع فراطبیعی است که به بررسی صداهای عجیبی که از خانه‌ی هاروکا (با بازی یوینا کوروشیما) ‌شنیده می‌شود می‌پردازد و پرده از اتفاقات وحشتناک مرتبط با آن بر می‌دارد.
ایده‌ی پشت سریال شش قسمتی کینه: سرآغاز JU-ON: Origins روایت داستان خانه‌ای است که در طی فیلم‌های مجموعه‌ی کینه JU-ON ساخته‌ی تاکاشی شیمیزو، به عنوان یک خانه‌ی طلسم‌شده شهرت یافت. دلیل طلسم شدن این خانه، کینه‌ی زنی است که پسر و گربه‌اش توسط شوهر حسودش به قتل رسیدند. حالا وقتی مردم چهره‌ی سرد و سفید او را در این خانه می‌بینند تا ابد نفرین می‌شوند. اما این سریال درباره‌ی این نیست که این زن سفیدپوش چطور این خانه را به تسخیر خود درآورد، بلکه به زمزمه‌ی طلسم این خانه و کسانی که در آن با دیدن این زن نفرین شده‌اند می‌پردازد.
در صحنه‌های آغازین کینه: سرآغاز JU-ON: Origins فیلم‌های بریده شده‌ای از اخبار را می‌بینیم که صدایی در پس‌زمینه‌ی آن می‌گوید: “جو-آن از اتفاقات واقعی الهام گرفته شده است. تمام این اتفاقات از یک خانه شروع شد. البته اتفاقات واقعی بسیار هولناک‌تر از آن هستند که در فیلم‌ها به چشم می‌خورد.”

 کینه: سرآغاز JU-ON: Origins

در سال ۱۹۸۸ نویسنده و متخصص اتفاقات فراطبیعی یاسوئو اوداجیما (با بازی یوشی‌یوشی آراکاوا) به قطعه فیلم بریده شده‌ای از یک برنامه‌ی تلویزیونی نگاه می‌کند که در آن در کنار بازیگر زن جوانی به نام هاروکا هونجو (با بازی یوئینا کوروشیما) حضور داشت، که می‌گفت صدای پای مرموزی در خانه‌اش می‌شنود، و حتی آن‌را ضبط هم کرده است. پس از پخش شدن این برنامه، او فیلم ضبط شده را برای اوداجیما فرستاد تا تحلیل کند. او کتابی در مورد داستان‌های مردم درباره‌ی ارواح می‌نویسد و این فیلم برای او بسیار جذاب است.
سپس به زمان ضبط برنامه می‌رویم. پس از پایان برنامه هاروکا که در مورد علاقه‌ی اوداجیما به داستان‌های ارواح کنجکاو شده است، پیش او می‌رود. او به اوداجیما می‌گوید از آپارتمانی که آن صداها را در آن ضبط کرده بود، رفته‌اند، چون دوست‌پسرش تتسویا (با بازی کای اینوواکی) چیز عجیبی دید که بسیار او را ترساند و بلافاصله گفت که باید سریعا آن‌جا را ترک کنند.
اوداجیما از تتسویا درباره‌ی آن می‌پرسد و تتسویا می‌گوید به خانه‌ی تک-خانواده‌ای عجیبی نگاه می‌کردند که قصد داشت آن‌را بخرد تا بتواند با هاروکا ازدواج کرده و در آن زندگی کند. او شبح سفیدی در آن می‌بیند (که سیکو ایوایدو نقشش را بازی کرده است) و به بیرون فرار می‌کند.

کینه: سرآغاز

اما آن شبح سفید او را به هر کجا که می‌رود تعقیب می‌کند، از جمله آپارتمان دوست‌دخترش و همین‌طور آپارتمان خودش. وقتی اوداجیما می‌گوید که می‌خواهد از خانه بازدید کند، تتسویا از گفتن جای خانه به او خودداری می‌کند.
در عین حال دختری به نام کیومی کاوای (با بازی ریریکا) در وسط سال وارد مدرسه‌ای جدید می‌شود؛ انتقال او چنان ناگهانی است که در روزهای اول خود در مدرسه‌ی جدید مجبور است یونیفرم مدرسه‌ی قدیمی خود را بپوشد. مادر او (با بازی ایزومی ماتسوکا) به معلمش می‌گوید که انتقال دخترش تقصیر اوست و شروع به گریه و زاری می‌کند. وقتی کیومی بعد از اولین روز مدرسه به خانه بر می‌گردد، مادر متوهم او می‌گوید که با استادش در مدرسه‌ی قدیمی او خوابیده است تا او را نجات دهد، و به این موضوع اشاره می‌کند که کیومی سعی کرده پدر خود را اغوا کند. بله مادر او تا این اندازه سنگدل است.
اگر طرف‌دار JU-ON یا مجموعه فیلم کینه هستید تماشای کینه: سرآغاز JU-ON: Origins می‌تواند جاهای خالی را در ذهن شما پر کند و با داستانی خوش‌ساخت و شخصیت‌هایی جذاب شما را سرگرم کند. اما حتی اگر طرف‌دار این مجموعه فیلم هم نیستید، داستان‌هایی که در این سریال روایت می‌شوند برای تمام هواداران ژانر وحشت، جذاب خواهد بود.
این مطلب برگرفته از نوشته‌ی جوئل کلر در وب‌سایت دیسایدر است.

کینه: سرآغاز JU-ON: Origins

حال به بررسی نظر سایر منتقدین می‌پردازیم:

برایان تالریکو Brian Tallerico | وب‌سایت راجر ابرت RogerEbert.com

گاهی اوقات داستان کینه: سرآغاز JU-ON: Origins کش می‌آید و مطمئن نیستم که همه‌ی قسمت‌های آن با هم همخوانی دارند یا خیر، اما این مسائل در مورد اکثر فیلم‌های سیزده‌گانه‌ی این مجموعه فیلم، حتی فیلم‌های خوب آن، وجود دارند. بهترین چیزی که می‌توانم در مورد کینه: سرآغاز JU-ON: Origins بگویم این است که به من یادآوری کرد چرا این مجموعه فیلم مرگ ندارد، و در عین حال در دهه‌ی پیش رو چطور به نظر خواهد آمد.

الکس مک‌لوی Alex McLevy | ای‌وی کلاب AV Club

کینه: سرآغاز JU-ON: Origins سعی دارد مواد اندکی را روی بوم بزرگی پخش کند بدون آن‌که تلاش زیادی برای حفظ علاقه و توجه مخاطبان فرای لحظات ترسناک و غافلگیرکننده‌ی گاه و بی‌گاه، انجام دهد. 

هالی فوچ Haleigh Foutch | کلایدر Collider

این سریال مناسب همه نیست، و با در نظر گرفتن لحظات وحشتناک و عمق فجایع آن، مطمئن نیستم به چه کسانی باید تماشای آن‌را توصیه کرد. اما مطمئنا تماشای سریال جدیدی که بر اساس مجموعه فیلمی قدیمی، پس از مدتی طولانی، که می‌تواند به خوبی مخاطب را سرگرم کند و داستان جدیدی را روایت کند قطعا لذت‌بخش خواهد بود.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید