دنیس، با بازی جیمی دورنان و استیو با بازی آنتونی مکی دو بهیار هستند که با هم بر روی یک آمبولانس کار می‌کنند و رفاقتی عمیق میان این دو در جریان است. این دو که در شهر نیو اورلانز  مشغول به کار هستند، با مجموعه‌ حوادثی مواجه می‌شوند که همگی به یک مواد مخدر جدید به نام سینکرونیک ارتباط پیدا می‌کنند، مواد مخدری که مصرف آن تاثیر عجیبی بر روی افراد می‌گذارد. با گذشت زمان افراد بیشتری از این مواد استفاده می‌کنند و زندگی خود این دو نفر نیز از این دارو تاثیر گرفته و همه چیز بهم می‌ریزد. سفر در زمان معمولا وقتی به بهترین نحو در فیلم‌ها استفاده می‌شود که به داستان فیلم کمک کند، نه این که فیلم درباره‌ی آن باشد. کهنه‌کاران این ژانر آرون مورهد و جاستین بنسون اینجا جادوی خود را در همزمان Synchronic به نمایش گذاشته‌اند و با استفاده از فیلم‌نامه و روند فیلم ما را به یک ماجراجویی علمی تخیلی که از رفاقت ریشه می‌گیرد می‌برند.
البته سفر در زمان در همزمان Synchronic بارها اتفاق می‌افتد، اما با راه‌هایی هیجان‌انگیز و خارق‌العاده به تصویر کشیده می‌شود. اما چیزی که مخاطب را درگیر این فیلم می‌کند مشکلات شخصی  است که این فیلم‌سازان در این فیلم به آن پرداخته‌اند. استیو مکی در کل فیلم با افراد زیادی ارتباط می‌گیرد و مدام در حال نوشیدن الکل است و آرزوی یک رابطه پایدار با یک نفر را در سر دارد. از آن طرف دنیس دورنان به همراه همسرش تارا با بازی کتی آسلتون، دو فرزند دارد و دلش هوای دوران مجردی کرده است. هر دوی آن‌ها در آرزوی چیزی است که نفر دیگر دارد.

همچنین بخوانید:
نقد و بررسی دزد صادق Honest Thief ـ لیام نیسون طبق انتظار ما عمل می‌کند

انتونی مکی در همزمان Synchronic

این دو کارگردان‌ به کمک استفاده از کشمکش‌های شخصی که به طور مستقیم زندگی این افراد را تحت تاثیر قرار داده است، توانسته‌اند در نهایت پیامی دل‌گرم‌کننده را به مخاطب بدهند.
بنسون و مورهد همانند قبل نشان می‌دهند علاقه‌ی زیادی برای گنجاندن پیام‌های تاثیرگذار در بطن داستان فیلم‌هایی دارند که از آن‌ها انتظار نمی‌رود دارای پیامی برای مخاطب باشند. با اینکه فیلم‌های پیشین آن‌ها مثل Spring و The Endless به خاطر بودجه کم‌شان بیشتر بر روی روایت‌گویی خلاقانه تکیه کرده بودند، اما این بار افزایش بودجه باعث شده است که این دو نفر در روند همیشه‌شان تفاوت‌هایی ایجاد کنند. با این وجود سفر در زمان در همزمان Synchronic وقتی که به سبک همیشگی این دو کارگردان به تصویر کشیده می‌شود، اتفاقا بهتر از آب در می‌آید. تیم جلوه‌های تصویری ویژه این فیلم نیز کار بی‌نظیری ارائه کرده است.
با اینکه آسلتون در چند صحنه‌ی حضورش در این فیلم بازی به یاد ماندنی از خود به یادگار گذاشته است و دورنان نیز در نقش خودش بازی زیبایی ارائه کرده است، اما این مکی است که بار اصلی فیلم را بر دوش می‌کشد.
به طور کلی جاستین بنسون و آرون مورهد بودجه بیشتر، ستار‌ه‌های سینمایی بیشتر و ایده‌های بزرگ‌تر را با هم ترکیب کرده و در عین حال چیزی که باعث شده است آثار این زوج، موفق از آب در بیاید را نیز فراموش نکرده‌اند. همزمان Synchronic فیلمی در مورد سفر در زمان و زمان است که با به زیبایی روایت شده است.

همزمان Synchronic

فیلمی که بخشی علمی و بخشی جادویی است، ترکیبی که این دو کارگردان به خوبی از پس آن برمی‌آیند. همزمان Synchronic ترکیبی از المان‌‌های ژانر علمی تخیلی، احساسی و کمدی بوده و نتیجه چیزی است که پیشنهاد می‌شود هرچه سریعتر آن را تماشا کنید.
همزمان ۲۳ اکتبر پخش شد.

و حالا نظر سایر منتقدین درباره‌ی این فیلم:

جرد مبارک منتقد فیلم استیج نوشته است:

“مکی قلب و روح همزمان Synchronic است، حتی پیش از آن که داستان بر روی او تمرکز کند. او شخصیتی با مشکلاتی جدی است که نمی‌تواند به طور کامل آن را با بقیه به اشتراک بگذارد. مکی ما را به ماجراجویی‌هایی می‌برد که از چیزی که انتظار داریم هم تاریک‌تر است. آزمایش‌های علمی که او در خانه‌اش انجام می‌دهد علاوه بر علمی بودن، به شدت سرگرم‌کننده هم هستند. همزمان Synchronic روند بسیار سریعی دارد. “

ریچارد وتاکر منتقد آستین کرونیکال نوشته است:

“فیلم درباره‌ی مردی است که تلاش می‌کند دلیلی پیدا کند تا خودش را به دنیا وصل کند. بنسون و مورهد برخلاف آثار پیشین خود که به طرز عجیبی میزان گفت و گوهای زیادی را در خود جای داده بودند، این بار از بازی مکی برای روایت داستان همزمان Synchronic استفاده کرده‌اند. آن‌ها این بار روش متفاوتی برای نشان دادن احساسات در عمق مکالمات استفاده کرده‌اند. این بار با استفاده از این شخصیت توانسته‌اند راحت‌تر از قبل احساسات را به مخاطب القا کنند.”

ریچارد روپر منتقد شیکاگو سان‌تایمز نقد خود را این طور به پایان رسانده است:

“آنتونی مکی و جیمی دورنان هر دو پیش از این در مجموعه فیلم‌های هالیوودی بزرگی، مثل انتقام‌جویان و پنجاه طیف گری بازی کرده بودند، اما این بار در این فیلم مستقل در کنار هم جلوی دوربین رفته و یکی از بهترین بازی‌های حرفه‌ی کاری خود را به نمایش گذاشته‌اند. همزمان Synchronic فیلمی درباره‌ی دو دوست است که حاضرند همه چیز را برای هم فدا کنند.”

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید