مجله نماوا، گلاره محمدی

فیلم دِرب، روایتی از یک ماجرای ساده است که با ورود مامور برق به روستا و پیگیری وصل کردن برق برای آن محیط آغاز می‌شود. جدیدترین فیلم هادی محقق در دهدشت، سوق و مناطقی از استان کهگیلویه و بویراحمد فیلمبرداری شده و گفته‌ها حکایت از آن دارد که تیم تولید آن کمتر از ده نفر بوده‌اند. «دِرب» مجموعه‌ای از پلان‌سکانس‌هاست. هیچ سکانسی در فیلم تقطیع نشده و دوربینِ همواره ثابت و نظاره‌گر، کم‌ترین مداخله را در انعکاس روزمرگی جهان اثر دارد. در این فیلم برخلاف فیلم‌نامه‌های جریان اصلی سینما خبری از تعلیق و کشمکش نیست. هادی محقق و محمد اقبالی بازیگران این فیلم هستند.

«او خوب سنگ می‌زند»، «ممیرو» و «ایرو» از جمله ساخته‌های هادی محقق هستند که در دوره‌های پیشین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمده‌اند. رضا محقق تهیه‌کننده «دِرب» نیز در کارنامه سینمایی خود تهیه‌کنندگی فیلم‌های متعددی از جمله «او خوب سنگ می‌زند»، «ممیرو» و… را دارد.

فیلم درب

فیلم‌های رضا و هادی محقق در جشنواره‌های مختلف داخلی و خارجی مورد توجه قرار گرفته‌اند که از جمله جوایز تعلق گرفته به آثار آنان می‌توان به جایزه‌های «ممیرو» از جشنواره فیلم بوسان اشاره کرد.

دیگر عوامل فیلم عبارتند از: مدیر فیلمبرداری: منصور عبدرضائی، مدیر صدابرداری و عکاس: امیرمهدی نوری، تدوین: فرشاد عباسی، صداگذاری: حسین قورچیان، طراح صحنه و لباس و مدیر تولید: عیسی خیبرمنش، موسیقی: محمد دارابی‌فر، طراح پوستر: بابک یادگاریان.