در این متن تلاش کردیم به شخصیت‌های انیمه‌هایی نگاه بیندازیم که در یادها مانده‌اند و نشانه‌هایی از تمام مواردی که ما این ژانر را به خاطر آن دوست داریم را در خود دارند. این شخصیت‌ها برای یک نسل، چهره‌ی انیمه بودند. در این متن تنها از شخصیت‌هایی نوشته‌ایم که از سال ۲۰۰۰ به بعد در انیمه‌ها حضور داشتند.

۲۰- Arataka Reigan
Mob Psycho 100 ۲۰۱۶-۲۰۱۹

اسم او هیچ قدرت خاصی ندارد، حقه‌باز است و بیشتر عمرش را با دوستان و دشمنانش یک طور رفتار کرده است و با این حال در سریالی که اسپرز که می‌تواند شهرها را در هم نوردد شخصیت اصلی آن است، ریگان حسابی خودش را در دل مخاطب جا می‌کند. در مقایسه با سایر افراد که در تلاش برای برای استفاده از قدرت‌های ماروایی‌شان هستند و یا تلاش می‌کنند آن را پنهان کنند، ریگان خوب می‌داند زندگی کردن در دنیای واقعی چطور است و احتمالا تنها کسی است که می‌تواند با تنها چند جمله اعتماد به نفس افراد یک سازمان ابرقدرت را از بین برده و آن را از بین ببرد. با اینکه او هم عیب‌ها و مشکلات زیادی دارد، اما ماب هیچ‌وقت نمی‌توانست مربی‌ای به خوبی او گیر بیاورد.

۱۹- Izuku Midoriya
-My Hero Academia ۲۰۱۶

My Hero Academia

او آرزوی قهرمان شدن را در سر می‌پروراند، با این که در دنیایی پر از قهرمان او جزو معدود افرادی بود که هیچ قدرتی نداشت. در نهایت اما او بود که جانشین بزرگ‌ترین قهرمان این دوران شد. او در اصل یک طرفدار متواضح است. اگر که All Might نماینده‌ی ابرقهرمانان دوران نقره‌ای است، پس دکو نیز کسی است که این ایده‌آ‌ل‌ها را به عصر مدرن آورد و تمام خطراتی که به همراه داشت را به جان خرید. او بارها ثابت کرده است که وقتی اوضاع خراب است، به کمک همه آمده و کاری که درست است را انجام می‌دهد، فرقی ندارد چه هیولایی بر سر راهش قرار بگیرد.

۱۸- Kaiji
Kaiji ۲۰۰۷-۲۰۱۱

یک بازنده‌ واقعی و مثال خوبی برای این است که چرا هیچ‌وقت نباید به قرض بیفتید و یا به قمار معتاد شوید. بعد از افتادن در سراشیبی مالی، کایجی تنها راهی که برای جبران بدهی‌هایش پیدا می‌کند این است که در نبردهایی بر سر مرگ و زندگی مبارزه کند، بازی‌هایی که برای قشر ثروتمند سرگرمی به شمار می‌روند. یکی از بدترین وضعیت‌هایی است که یک نفر می‌تواند خودش را در آن فرض بکند و این همان جایی است که شخصیت کایجی می‌درخشد: شخصیتی که کسی به او توجه نمی‌کند، ما را مسحور خود می‌کند. حتی با اینکه او با طمعش، همیشه اوضاع را خراب می‌کند.

۱۷- Whitebeard
-One Piece ۱۹۹۹

One Piece

ایلس، لوفی و زورو درست قبل از اتمام هزاره ظاهر شدند، و با وجود آن‌ها دیگر کسی به شخصیت‌های Straw Hats توجهی نمی‌کند، اما این موضوع یک استثنا دارد و آن هم قهرمان دوران طلایی است. یکی از چهار قهرمان دریا، ادوارد نیوگیت با اینکه سال‌های آخر عمرش را می‌گذراند اما نیروی حقیقی طبیعت است. از Devil Fruitاش گرفته، تا ابعادش و احترامی که در سرتاسر دنیا به او گذاشته می‌شود. او حاضر بود به خاطر نجات دادن یکی از افرادش، وارد جنگ شود، و با اینکه در نهایت عمرش به پایان رسید اما هم‌چنان از او یاد می‌شود.

۱۶- Megumin
KonoSuba ۲۰۱۶-۲۰۱۷

از همان انفجار اول، این خانم کوچولو دل همه‌ی ما را به دست آورد. قطعا تماشای وارد شدن آکوا هیچ وقت قدیمی نمی‌شود، کازوما بهترین مثال برای شخصیتی متفاوت از isekaier است و دارکنس نیز خب، دارکنس است! اما ذات موذی‌ و علاقه‌ی مگیومین به جادوی انفجاری او را حسابی خاص کرده است. او هر چیزی که بر سر راهش قرار بگیرد را از بین می‌برد و در عین حال کاملا دوست‌داشتنی به نظر می‌رسد! او در عین حال بهترین و بدترین طلسم‌کننده‌ای است که می‌توانید به مهمانی‌تان دعوت کنید.

۱۵- Josuke Higashikata
-JoJo’s Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable ۲۰۱۶

JoJo’s Bizarre Adventure

ما دوست داریم جوزف و یا جوتارو در این لیست بیاوریم، اما آن‌ها اولین بار پیش از قرن بیست و یکم ظاهر شدند. از آن طرف جوسوکه لیاقت هیچ گونه توجه خاصی ندارد چرا که قابلیت جوجو بودنش چیز خاصی نبوده و درست به اندازه‌ی شخصیت‌های پیش از خودش خوب است. او یک نوجوان معمولی است که الماسی به او داده شده است که می‌تواند با آن افراد را از دم مرگ بازگرداند. این شخصیت تا آخر به شدت فروتن و متواضع است. البته مگر آن که مدل موهایش را مسخره کنید، که در آن صورت باید آمده‌ی مرگ باشید.

۱۴- Satsuki Kiryuin
Kill la Kill ۲۰۱۳-۲۰۱۴

احترام بگذارید، چرا که لیدی ساتسوکی قرار است معنی واقعی درد را به شما بفهماند و در عین حال هم خوب به نظر برسد. با اینکه ریاکو ممکن است یک انتقام‌جوی حسابی باشد، اما شخصیت یخی خواهرش و رحم و دلسوزی درونی‌اش برو روی مخاطب تاثیر می‌گذارد. نه تنها او با کامویی‌اش خیلی جذاب به نظر می‌رسد، بلکه اراده و پشتکاری که برای هدف و آرزوی نهایی‌اش که آزاد کردن دنیا از چنگال مادرش و به هر قیمتی که شده است، نشان می‌دهد او فراتر از یک رقیب ساده برای ریوکو است. همه‌ی این موارد را کنار هم بگذارید و به چه خواهید رسید؟ بهترین وایفوی قرن اخیر تا به اینجای کار.

۱۳- Koyomi Araragi
Monogatari ۲۰۰۹-۲۰۱۹

Monogatari

حتی با وجود شخصیت‌های اصلی زیاد شبیه به او، اما باز هم اراراگی متمایز است. نه تنها او شخصیتی از یکی از پویاترین مجموعه داستان‌های سال‌های اخیر است، بلکه شخصیتی مزخرف هم دارد. یک شخصیت مزخرف خون‌آشامی که تمام مدت تلاش می‌کند افرادی که دوست دارد را از دست رفتارهای عجیب و غریبشان نجات دهد، اما در عین حال آدمی به شدت مزخرف است. او همه چیز را بهم می‌ریزد و حسابی خراب‌کار است، اما با این حال به شدت تماشایی است.

۱۲- Levi
-Attack on Titan ۲۰۱۳

ممکن است ارن بتواند به یک هیولای عصبانی تبدیل شود، ممکن است میکاسا خیلی زود هیکلی قوی برای خودش بسازد، ممکن است آرمین در این دنیای بهم‌ریخته خالص‌ترین قلب را داشته باشد اما در میان Survey Corp تنها یک مرد است که چشم تمام اعضای تیم به اوست. لوی که زشت‌ترین جنبه‌های زندگی انسان‌ها و تایتان‌ها را دیده است، به عنوان یک سرباز کارهای زیادی ازش بر می‌آید. او کم‌حرف است اما اگر مقابل یک مشکل قرار بگیرد، خیلی سریع آن را از سر راه برمی‌دارد. او به تنهایی معنی جدیدی از یک شخصیت کله‌خراب برای ما تعریف کرد.

۱۱- Haruhi Suzumiya
Haruhi Suzumiya ۲۰۰۶-۲۰۰۹

Haruhi Suzumiya

مغرور، بی‌ملاحظه و تقریبا آخرین کسی که می‌خواهید قدرت جهان را در دست بگیرد. هاروحی را به شکل‌های مختلفی می‌توان تعریف کرد. او یک الهه‌ی از همه جا بی‌خبر است. با اینکه ممکن است واقعا دوست‌نداشتنی به نظر برسد و واقعا هم در بعضی لحظات همین طور است، اما به مرور زمان کم‌کم در دل ما جا باز می‌کند. به خاطر رابطه‌ای که با کیون شروع می‌کند، خیلی درگیر نابودی دنیا نمی‌شود و سرش گرم می‌شود. با اینکه روی اعصاب شما می‌رود اما در عین حال او را دوست خواهید داشت.

۱۰- Edward Elric
Fullmetal Alchemist Brotherhood ۲۰۰۹-۲۰۱۰

با اینکه او پیش از این توجه‌ها را به سمت خودش جلب کرده بود، اما می‌توانیم توافق کنیم که دومین اثر از برادر بزرگ‌تر الریک، موفقیت چشمگیری داشت. او از اینکه دائما به او قد کوتاه می‌گویند، خشمگین است و دلش می‌خواهد یک مشت حواله‌ی هر کسی که او را اشتباه می‌گیرد کند. چیزی که این شخصیت را نسبت به رقبایش متمایز می‌کند، وفاداریش به برادرش است. این وفاداری با یک احساس گناه پنهانی، که به خاطر اشتباه کودکی‌اش که به از بین رفتن بدن‌های خودش و آلفونسه منجر شده شکل گرفته است، ترکیب شده است. جنگجو و مبارز سختی که به دنبال سنگ جادو است. حتی اگر تمام بدن او نیز مصنوعی باشد، اما باز هم عمیقا شخصیتی انسانی است. حقیقتا نمی‌توانستیم شخصیتی بهتر از ادوارد برای این مجموعه‌ی محبوب انتخاب کنیم.

۹- Saber
-Fate ۲۰۰۶

Fate

با توجه به اینکه تا به اینجای کار لژیون‌های زیادی از خدمتکاران هم طبقه و هم سطح با سیبر در این مجموعه در جنگ‌های Holy Grail به مبارزه پرداخته‌اند، باید بگوییم که منظور ما آرتوریا پندرائون است. آرتوریا شاه شوالیه‌ها، صاحب اکسکالیبور، معشوق گه‌گدار شیرو و شخصیتی است که در یک ضربه می‌تواند رقیب را از پا در بیاورد. تماشای رفتار او با سایر  افراد و تلاشش برای رسیدن به آرزویش همیشه تماشایی خواهد بود.

۸- Ichigo Kurosaki
Bleach ۲۰۰۴-۲۰۱۲

هر چیزی که می‌خواهید درباره‌ی ظهور و سقوط این سه قدرت ماورایی بگویید، اما ایچیگو راه خودش را  پیدا کرده و یکی از شناخته‌شده‌ترین پسر بدهای انیمه است. از خراب‌کاری‌هایش در مدرسه گرفته تا حمله به بهشت برای نجات دوستش. هیچ چیزی، حتی مرگ نیز جلودار این شخصیت نیست. تعامل خنده‌دار او با شخصیت‌های Gotei 13  و نبردهایش مقابل بیاکویا، گریمجو و یوآیکویورا، او را در دل مخاطبان جا کرده است. چیزی که حتی پایان اشتباه سریال هم نتوانست آن را از بین ببرد.

۷- Saitama
One Punch Man ۲۰۱۵-۲۰۱۹

وان پانچ من

در دورانی که  هر کسی به خاطر احساس مسئولیت و یا صرفا به خاطر اینکه قدرتی به آن‌ها داده شده بود یک ابرقهرمان می‌شوند، جالب است  که یک فرد شنل‌پوش این کارها را صرفا به خاطر خوش‌گذرانی انجام می‌دهد. البته این که او می‌تواند هر چیزی را از سر راهش بردارد نیز کمک زیادی به این موضوع کرده است. با اینکه که روی کاغذ امکان نداشت خوب از آب دربیاید، اما رفتار و برخورد آرام و خونسرد سایتاما به همراه اهمیت ندادنش به حرکات نمایشی معمول قهرمان‌ها، او را تبدیل به شخصیتی کرد که مدت‌ها در دنیای انیمه جای خالی‌اش حس می‌شد.

۶- Kakashi Hatake
سریال Naruto ۲۰۰۲-۲۰۱۷

با اینکه یک نینجا با لباس‌های نارنجی شخصیت اصلی این مجموعه‌ است، اما مربی ماسک‌دارش شخصیتی است که در یادها باقی مانده است. نه تنها به خاطر اینکه لحظات تماشایی زیادی را خلق کرد، بلکه به این خاطر که در کل شخصیت بهتری بود. یک شینوبی کهنه‌کار که دوستی در بستر مرگ شینگن را به او سپرده بود. او بعد از آن یک معلم برای نسل بعد از خودش شد و در عین حالی که صحنه‌‌های مبارزه‌ی خارق‌العاده‌ای را به تصویر کشید، اما بار احساسی نیز به این انیمه اضافه کرد. کلمات و عباراتی که این شخصیت استفاده می‌کند، جذابیتش را بیش از پیش کرده است.

۵- Rintaro Okabe
Steins;Gate ۲۰۱۱

انیمه دروازه استاینز

در ذهن ما تنها یک شخصیت لیاقت لقب دانشمند دیوانه را دارد و آن هم  کسی است که معمای سفر در زمان را تنها با یک مایکروویو و یک اس‌ام‌اس حل کرد. بعد از کشف اینکه با این ترکیب عجیب می‌توان خط‌های زمانی را تغییر داد، اوکابه و دوستانش راهی ماجراجویی شدند… دست‌کم تا زمانی که توجه یک سازمان تاریک متوجه آن‌ها شد. این جایی بود که اوکابه شخصیت خودش را به خوبی نشان داد. زیر آن روپوش آزمایشگاهی، شخصیتی حساس وجود دارد که قوانین دنیا را بهم می‌ریزد تا بتواند آن‌هایی که دوست دارد را نجات دهد. به خصوص اگر آن فرد کوریسو باشد.

۴- Gintoki Sakata
-Gintama ۲۰۰۶

شخصیت‌هایی در داستان‌های کمیک  وجود دارند که برای لحظاتی جسور به نظر می‌رسند، اما شخصیت‌های جسوری هم هستند که گه‌گاه بار طنز اثر را نیز بر دوش می‌کشند. خیلی کم پیش می‌آید که شخصیتی علاوه بر شوخ‌طبع بودن ، قدرت زیادی نیز داشته و در عین حال جسور باشد. چه در حال مبارزه و چه درگیر یک ماجرای ناراحت‌کننده باشد، گینتوکی هیچ‌وقت به معمولی بودن رضایت نمی‌دهد. خبر خوب این است که او را در فصل آینده نیز خواهیم دید.

۳- L
Death Note ۲۰۰۶-۲۰۰۷

Death Note

لایت خدای دنیای جدیدی است که ما را به این فکر وا داشته است که چقدر می‌توانیم طرفدار یک نیهلیست باشیم. با این وجود حتی یک لحظه نیز نسبت به این کارآگاه عجیب شک نکردیم. با وجود رفتار و هوش عجیبش که می‌تواند به پای کیرا نیز برسد، ال شخصیتی بود که با اجتماع به هیچ وجه سازگاری نداشت. با این حال درک او از عدالت بسیار سنتی بوده و به همین دلیل بهترین رقیب برای لایت به شمار می‌رود. مهم نیست نظر شما درباره‌ی جوراب‌ نپوشیدنش، دیدگاه علمی و خاص و پشت‌کارش برای حل کردن معماها و جرم و جنایت‌ها  چه باشد، او شخصیتی دوست‌داشتنی است. جای تعجبی هم ندارد چرا مرگ این شخصیت، این‌قدر طرفداران را ناراحت کرد.

۲- Kamina
Gurren Lagann ۲۰۰۹

این شخصیت تنها بعد از هشت قسمت کشته شد، اما با این حال یاد او قوی‌تر از قبل باقی مانده است. همین موضوع نشان‌دهنده‌ی این است که که کامینا چطور هیولایی بوده است. علاقه‌ی او به برادر کوچکش سایمون نیز در خاطر ما مانده است. البته که کار این شخصیت خیلی زود به پایان رسید، اما هیچ کدام از سایر شخصیت‌ها هیچ وقت نتوانستند سایه‌ای که او از خودش به یادگار گذاشته بود را پر کنند و اینکه این شخصیت هنوز در یاد طرفداران باقی مانده است گویای همه چیز است. او واقعا در هر لحظه از حضورش، خودش را ثابت کرد. حدس می‌زنیم احتمالا دوست داشته لحظات بیشتری را در کنار یوکو سپری کند.

۱- Lelouch vi Britannia
Code Geass ۲۰۰۶-۲۰۰۸

Code Geass کد گیاس

فرمان‌روا. شورشی. ظالم. این مرد تمام این موارد بود و حتی بسیار  هم فراتر از این‌ها بود. تمام این‌ها به خلق یکی از بهترین ضدقهرمان‌های انیمه تا به اینجای کار، منجر شد. او که مصمم بود امپراطوری بریتانیایی را از سر کار بردارد و کارهای بد خانواده‌ی خودش را جبران کند، آتش شورش و انقلابی را روشن کرد. قطعا نمی‌توانید بدون آغشته کردن دست‌‌هایتان به خون، کسی را از قدرت به پایین بکشید، و همین گذر دائم شخصیت للوچ را میان یک شخصیت قهرمان و ناجی و یک شخصیت آنارشیست توجیه می‌کند. از او در نهایت به عنوان یک شخصیت خاکستری در این انیمه یاد می‌شود.

این مطلب برگرفته از ویدئویی در وب‌سایت watchmojo.com  است.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید