اگرچه قرار بود استودیو جیبلی اواخر دهه گذشته تعطیل شود، هنوز چند اثر دیگر برای تولید باقی مانده است. هایائو میازاکی بازنشستگی‌اش پس از باد برمی‌خیزد The Wind Rises را کنسل کرد تا روی پروژهٔ دیگری در این استودیو کار کند. متاسفانه قرار نیست به این زودی‌ها به تماشای این انیمیشن بنشینیم. 
این اسطورهٔ انیمیشن‌سازی مشغول کار کردن روی فیلمی به نام تو چطور زندگی می‌کنی How Do You Live بر اساس داستانی به قلم یوشینو کنزابورو است. توشیو سوزوکی تهیه‌کننده، در مصاحبه جدیدی که با اینترتینمنت ویکلی داشت این پروژه را داستان خیالی بزرگی توصیف کرد. او توضیح داد که کل کار به صورت دستی و با جزئیات بیشتری کشیده می‌شود و پروسه‌ٔ آن مستلزم دقت و زحمت زیادی است. او در ادامه گفت:

ما برای ساخت همسایه من توتورو My Neighbour Totoro تنها ۸ انیماتور داشتیم و تولید آن ۸ ماه طول کشید. ما برای فیلم جدید ۶۰ انیماتور داریم، اما در طول یک ماه تنها یک دقیقه انیمیشن ساخته می‌شود. پس در یک سال تنها قادر به تولید ۱۲ دقیقه انیمیشن خواهیم بود. الان سه سال از شروع این پروژه گذشته و ما ۳۶ دقیقه را کامل کرده‌ایم. امیدواریم کل کار تا سه سال دیگر تمام شود.

این مقاله برگرفته از نوشته بن تراویس در سایت empireonline.com است.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید