ترافیک مصرفی نماوا برای تمامی مشترکین DSL شاتل، ایرانسل، آسیاتک، های‎وب، TD-LTE مبین نت ، پیشگامان و داتک کاملا رایگان محاسبه می گردد

Christopher Nolan


"کریستوفر نولان" در تاریخ 30 جولای 1970 در لندن به دنیا آمد. او یک کارگردان، تولید کننده و نویسنده آمریکایی-انگلیسی ست که 9 فیلم او به نمایش جهانی درآمده و موفق به کسب درآمدی معادل 4.2 میلیارد دلار شده است.
تجربه 15 ساله او در زمینه فیلم سازی از فیلم های مستقل و با بودجه کم آغاز شده و تا ساخت پر فروش ترین فیلم های ساخته شده در تاریخ سینما ادامه پیدا کرده است. اکثر داستان های او داستان های فکری و غیر خطی ست و از مفاهیم اخلاقی، اجتماعی و فلسفی ریشه می گیرد. او در مجموع موفق به کسب هفت جایزه و 26 کاندیداتوری اسکار شده است.
فیلم نامه های چندین اثر او به همراهی برادرش "جاناتان نولان" نوشته شده و شرکت فیلم سازی او به نام Syncopy توسط نولان و همسرش، "اما توماس" اداره می شود.
"کریستوفر نولان" از سن هفت سالگی شروع به ساخت فیلم های کوتاهی با استفاده از دوربین پدرش کرده است و همزمان با تحصیل در رشته ادبیات انگلیسی در دانشگاه لندن، فیلم های 16 میلی متری او در انجمن فیلم سازان تهیه می کرد.
اولین فیلم او به نام "تعقیب" (1998)با بودجه 6000 دلاری ساخته شد که توانست سرمایه ساخت فیلم بعدی را برای او فراهم کند. دومین فیلم او به نام "خاطره" در سال 2000 ساخته شد که کارگردانی و نویسندگی آن را به تنهایی به عهده داشت. فیلم نامه "خاطره" براساس داستان کوتاه نوشته شده به دست برادرش "جاناتان" تنظیم شد. این فیلم با درخشش "گای پیرس"، جوایزی مانند اسکار و گلدن گلوب را کسب کند. از جمله فیلم های او می توان به بی خوابی (2002)، هویت (2006)،شوالیه تاریکی (2008)اشاره کرد.