ترافیک مصرفی نماوا برای تمامی مشترکین DSL شاتل، ایرانسل، آسیاتک، های‎وب، TD-LTE مبین نت و پیشگامان کاملا رایگان محاسبه می گردد

اسرار فیزیک کوانتوم: کابوس انیشتین

اسرار فیزیک کوانتوم: کابوس انیشتین

2014 HD 55 دقیقه

پخش این فیلم تنها برای کاربران داخل کشور ایران امکان‎پذیر است در صورتی که داخل ایران هستید و از انواع VPN استفاده می‎کنید، لطفا ارتباط VPN خود را قطع کنید.


درباره سریال:
اسرار فیزیک کوانتوم، فیلمی مستند محصول سال 2014 است. جیم الخلیلی (استاد فیزیک) در این مستند، پیچیده ترین و گیج کننده ترین نظریه فیزیک را مورد بررسی قرار می‌دهد. مستند اسرار فیزیک کوانتوم به زبان انگلیسی و همراه با زیرنویس فارسی در اختیار شما قرار گرفته است.

داستان قسمت:
یک استاد برجسته فیزیک به نام جیم الخلیلی، به بررسی پیچیده ترین و گیج کننده ترین نظریه فیزیک (یعنی نظریه فیزیک کوانتوم) می‌پردازد. در ابتدای قرن بیستم میلادی، دانشمندان به بررسی ویژگی‌های ناشناخته مواد گرایش پیدا کردند. آنها زیرساخت‌های اتمی دنیای پیرامون ما را مورد ارزیابی قرار دادند و پدیده‌ای را کشف کردند که تا آن زمان با مورد مشابه مواجه نشده بودند. دانشمندان با دنیایی روبرو شدند که در آن یک اشیا می‌توانست همزمان در مکان‌های مختلف وجود داشته باشد؛ دنیایی که در آن، شانس و احتمال حرف اول و آخر را می‌زد؛ دنیایی که به سادگی قابل درک نبود. آلبرت انیشتین از فرضیه شانسی بودن رویدادهای طبیعی نفرت داشت و طی دهه 1930 میلادی، با یک نقص بزرگ در نظریه فیزیک کوانتوم مواجه شد.


تصاویر


همچنین تماشا کنید