زوتوپیا جدیدترین انمیمیشن کمپانی دیزنی به فروش یک میلیارد دلار در بازار جهانی رسید.

بعد از گذشت ۱۷ هفته از آغاز اکران زوتوپیا، این فیلم در آمریکا ۳۳۷.۲ میلیون دلار فروش داشته و ۶۶۳.۵ میلیون دلار در دیگر کشورهای دیگری که در آنها به نمایش در آمده  بدست آورده است. حالا رسما به چهارمین فیلم انیمیشن در طول تاریخ تبدیل شده که توانسته به فروش ۱ میلیارد دلاری برسد (بدون احتساب تورم) و در کنار فیلم هایی چون یخزده با ۱.۲۷۷ میلیارد دلار، مینیون ها با ۱.۱۵۹ میلیارد دلار و داستان اسباب بازی ۳ با ۱.۰۶۳ میلیارد دلار فروش قرار گرفت. زوتوپیا همچنین دومین فیلم از کمپانی دیزنی است که در سال ۲۰۱۶  در کنار فیلم کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی به فروش ۱ میلیارد دلاری رسیده است. در لیست ۲۶ فیلمی که به این میزان فروش رسیده اند ۱۱ فیلم متعلق به کمپانی دیزنی بوده است.

زوتوپیا که در ۴ مارس اکران شد داستان “جودی هاپس” با صداپیشگی “جنیفر گودوین” را دنبال می کند که به اولین خرگوشی که به نیرو پلیس ملحق شده، تبدیل می شود؛ و با کمک روباهی به نام “نیک واید” با صداپیشگی “جیسون بیتمن” سعی می کنند شهر را از توطئه هایی که گرفتارش شده نجات دهند. اما دیزنی کار جدیدی انجام داده و در کنار استفاده از حیوان هایی که رفتاری انسان گونه دارند به دیگر موضوعات جامعه انسانی مثل رفتار پلیس و روابط نژادی نیز پرداخته است.

zootopia-feature-pic

این فیلم در رتبه دوم بالاترین میزان رضایت کاربران سایت راتن تومیتوز با ۹۸% میزان رضایت رسیده است و در فاصله کمی از فیلم عشق و دوستی ساخته “ویت استیلمن” قرار دارد.

این فیلم با هدف قرار دادن روابط اجتماعی-سیاسی به موفقیت رسیده و توانسته رضایت تماشاگران و منتقدان را همزمان بدست آورد. می توانیم امیدوار باشیم که موفقیت این فیلم باعث شروع عصر جدیدی در تولید فیلم های انیمیشن معنی دار شود.

شما میتوانید این انیمیشن را هم اکنون در نماوا  تماشا کنید.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید