آمازون به سمت پخش مستقیم فیلم‌های خود قدم برداشته که این شرکت را تبدیل به استودیوی مستقل تولید فیلم خواهد کرد.
این کمپانی فیلم وودی آلن، به نام «واندر ویل» را بدون به همکاری گرفتن شرکت پخش به اکران خواهد رساند. فیلم در یک دسامبر ۲۰۱۷ در سالن‌های سینما اکران خواهد شد و انتظار می‌رود که این فیلم یکی از رقبای دریافت جایزه‌ی اسکار باشد.
آمازون خرید و تولید فیلم را از سال ۲۰۱۵ شروع کرده است، با فیلم‌سازانی چون ویت استیل‌من (Whit Stillman) و اسپایک لی (Spike Lee) همکاری کرده و در سال گذشته برای دو فیلم «منچستر کنار دریا» Manchester By the Sea و «فروشنده» The Salesman جایزه‌ی اسکار را به ارمغان آورده است. ولی برای پخش فیلم‌هایش وابسته به کمپانی‌های پخشی چون بلیکر استریت (Bleecker Street)، رودساید اترکشن (Roadside Attractions) و لاین گیت (Lionsgate) بوده است.
با جیبی پرپول و آرزوهایی بزرگ، آمازون (Amazon) و نت‌فلیکس (Netflix) پخش فیلم را به رتبه‌ای بالاتر برده‌اند، البته برای رسیدن به این هدف راه متفاوتی را پیش گرفتند. نت‌فلیکس تنها به سرویس دادن به اعضای شبکه‌ی پخش خانگی‌اش می‌اندیشد. آمازون ولی به اکران فیلم‌ها در سالن‌های سینما پیش از پخش کردن آن بر روی شبکه‌اش (به‌صورت پولی) معتقد است. حالا با شروع پخش فیلم به‌صورت مستقل همانند یک استودیوی تولید فیلم واقعی عمل می‌کند، از تأمین بودجه و تولید تا اکران آن در سینما‌ها گرفته است.ورایتی تائید کرده است که این فیلر،‌ «واندر ویلز»، آخرین فیلم به اکران رسیده – در شب آخر- در جشنواره فیلم نیویورک امسال خواهد بود، اکرانی که توسط مجمع فیلم مرکز لینکلن (Film Society of Lincoln Center) ارائه خواهد شد. فیلم در دهه‌ی پنجاه و در جزیره‌ی کونی اتفاق می‌افتد. داستان فیلم به دنبال غریق نجاتی (جاستین تیمبرلیک – Justin Timberlake) است که داستان زندگی مردی میان‌سال با بازی جیم بلوشی (Jim Belushi) و زنش با بازی کیت وینسلت (Kate Winslet) را تعریف می‌کند. این زوج ملاقاتی با دختر عجیبشان با بازی جونو تمپل (Juno Temple) دارند که داستان فیلم را به چرخش درمیاورد. در این فیلم هم همانند فیلم پارسال وودی آلن، فیلم‌بردار کار ویتوریو استورارو (Vittorio Storaro) است، یعنی همان کسی که «کافه سوسایتی» Cafe Society را برای آلن فیلم‌برداری کرده است.
باب برنی (Bob Berney)‌، مدیر بازاریابی و پخش شرکت آمازون کسی است که بر پخش فیلم نظارت خواهد داشت. این کمپانی در حال استخدام هم هست، شایعه‌ی پخش مستقل از طرف این کمپانی مدت‌هاست که بر سر زبان‌ها افتاده است. به نظر می‌رسید که فیلم ریچارد لینکلیتر (Richard Linklater) به نام Last Flag Flying هم قرار بوده که از طرف آمازون پخش شود ولی یکی از نزدیکان فیلم به ورایتی گفته است که این فیلم با همکاری با یکی از شرکای کمپانی پخش خواهد شد. از دیگر فیلم‌های آمازون می‌توان به؛ فیلمی از تاد هاینز (Todd Haynes) به نام Wonderstruck، فیلمی از مایک وایت (Mike White) به نام Brad’s Status و فیلمی از لوکا گودانینو (Luca Guadagnino) به نام Suspiria اشاره کرد.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید