نمایش «شرور: داستان ناگفته جادوگران آز » به یکی از موفق ترین تئاترهای موزیکال تبدیل شده است. داستان نمایش از زبان گلیندا جادوگر خوب و الفبا جادوگر شرور که فکر می کردیم دوروتی او را در پایان داستان «جادوگر آز» به درون آب انداخته و کشته شده است، بیان می شود. داستان از قبل از ورود دوروتی به آز شروع می شود و تا بعد از حضور او ادامه دارد که قسمتی از فیلم سال 1939 و قسمت دیگر آن از کتاب جادوگر آز نوشته ال فرانک باوم اقتباس شده است.
این نمایش اولین بار در سال 2003 درتئاتر برادوی، سالن گرشوین به اجرا درآمد. بازیگرانی چون کریستن چنووت در نقش گلیندا و آیدینا منزل در نقش الفبا حضور داشتند. شرور در کشورهای مختلف اجرا شده و رکورد فروش در گیشه را شکسته است. در حال حاضر این نمایش در لس آنجلس، سنت لوئیس، شیکاگو و لندن به صورت هفتگی اجرا می شود و همچنان رکورد دار باکس آفیس است. این نمایش تاکنون توسط بیش از 2 میلیون نفر دیده شده است.

Idina-Menzel-as-Elphaba-in-Wicked

خیلی دور از انتظار نیست که فیلمی بر اساس این نمایش ساخته شود، از کارگردان های متفاوتی برای ساخت این فیلم نام برده شده است. همچنین شایعه هایی راجع به بازیگران فیلم و تاریخ اکران فیلم نیز پخش شده بود. با این حال هیچ چیز تا بحال قطعی نشده و فقط کمپانی Universal Pictures اعلام کرده است که «شرور» در سال 2019 اکران خواهد شد و کارگردانی آن بر عهده استفن دالدری خواهد بود.

پرونده فیلمسازی دالدری پر از فیلم های متنوع و استثنائی است  و او نمایش های موفقی  چون An Inspector Calls، Skylight، The Audience (با بازی هلن میرن و بعد از او کریستن اسکات تامس) را در برادوی کارگردانی کرده است و همچنین برای کارگردانی فیلم و نمایش بیلی الیوت مشهور است. مارک پلات به عنوان تهیه کننده به دالدری ملحق خواهد شد و آهنگسازی و اشعار فیلم را استفن شوارتز تنظیم خواهد کرد.

اکنون بحث در مورد بازیگران احتمالی فیلم حسابی داغ شده است. منزل و چنووت با اینکه برای بازی در نقش های گلیندا و الفبا سن نسبتا زیادی دارند و حدود 10 سال از آخرین باری که در نمایش شرور بازی کرده اند می گذرد، همچنان این احتمال وجود دارد که در فیلم بازی کنند. دالدری ممکن است کسانی را که قبلا در این دو نقش ظاهر شده بودند برای بازی در فیلم انتخاب کند یا شاید بازیگران معروفی که زمینه قوی ایی در فیلم های موزیکال داشته اند مانند آن هتوی یا سامانتا بارکس که هر دو در فیلم موزیکال «بینوایان» بازی کرده اند، را انتخاب کند. امیلی بلانت نیز در گذشته انتخاب پر طرفداری برای نقش الفبا بوده ولی او حالا برای بازی در فیلم «مری پاپینز» با کمپانی دیزنی قرارداد بسته است. برای نقش گلیندا هم نام بازیگرانی چون آنا کندریک و کریستن بل به چشم می خورد. کمپانی  یونیورسال هنوز به طور رسمی اعلام نکرده که بازیگران این فیلم چه کسانی خواهند بود.

«شرور» در تاریخ 20 دسامبر سال 2019 به روی پرده های سینما در آمریکا خواهد رفت.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید