کمدی کوین هارت Kevin Hart و تیفانی هدیش Tiffany Haddish به نام «مدرسه‌ی شبانه» Night School خوشحال و خندان به صدر جدول باکس آفیس صعود کرد و با فروش ۲۸ میلیون دلاری از ۳۰۱۰ سالن سینما طلسم کمدی را شکست.
کارگردان این فیلم مالکوم دی. لی Malcolm D. Lee و تهیه‌کننده‌ی آن Will Packer و یونیورسال Universal هستند که تیم سه‌نفره‌ی قدرتمند پشت «سفر دختران» Girls Trip بودند. این فیلم در باکس‌ آفیس سال ۲۰۱۷ غوغا کرد و در تابستان همان سال توانست ۳۱ میلیون دلار در اکران خود بفروشد. به لطف مخاطبان متنوع، «مدرسه‌ی شبانه» Night School بهترین اکران کمدی پس از «سفر دختران» Girls Trip را داشت. یکی دیگر از استثناهای اوضاع رکود کمدی، «آسیایی‌های خرپول» Crazy Rich Asians بود، کمدی-رمانتیک جان ام. چو Jon M. Chu که با ۲۶.۵ میلیون دلار فروش در ماه آگوست اکران شد و جمع فروش جهانی آن تا به امروز به بیش از ۲۲۰ میلیون دلار رسیده است.برخی از سرویس‌های تخمین با ورود به آخر هفته پیش‌بینی کردند که «مدرسه‌ی شبانه» Night School فروش ۳۱ میلیون دلاری در اکران داخل آمریکا رقم خواهد زد. یکی از تفاوت‌های این دو فیلم می‌تواند نقدهای ضعیف «مدرسه‌ی شبانه» Night School باشد؛ این فیلم امتیاز ۳۱ درصد از سایت راتن تومیتوز Rotten Tomatoes دریافت کرد، درحالی‌که «سفر دختران» Girls Trip امتیاز ۹۰ درصد کسب کرده است.
کمدی اخیر لی Lee اوضاع بسیار بهتری در سینمااسکور داشت و امتیاز A- از مخاطبان خود دریافت کرد. این فیلم درباره‌ی چند بچه‌ی شر است که مجبور شده‌اند به مدرسه‌ی شبانه بروند تا امتحا‌ن‌هایشان را پاس کنند (هدیش Haddish نقش معلم آن‌ها را بازی می‌کند). راب ریگل Rob Riggle، تاران کیلام Taran Killam، رومانی مالکو Romany Malco و کیث دیوید Keith David گروه بازیگران را تشکیل دادند. هارت Hart علاوه بر بازی در این فیلم، به‌عنوان تهیه‌کننده هم در آن حضور دارد. به گزارش یونیورسال Universal، سفید‌پوستان ۳۷ درصد خریداران بلیت را تشکیل دادند و پس از آن‌ها آفریقایی-آمریکایی‌تبارها (با ۳۰ درصد)، اسپانیایی تبارها (با ۲۴ درصد)، آسیایی‌ها (با ۵ درصد) و سایرین (با ۴ درصد) بودند.

انیمیشن جدید کمپانی وارنر Warner به نام «پاکوتاه» Smallfoot با ۲۳ میلیون دلار فروش از ۴۱۳۱ سالن سینما اکران شد و در جایگاه دوم جدول باکس آفیس قرار گرفت. در میان صداپیشگان این فیلم نام‌های چنینگ تیتوم Channing Tatum و لبرون جیمز LeBron James به چشم می‌خورد. این فیلم توانست امتیاز A- در سینمااسکور کسب کند و حدود نیمی از مخاطبان آن کمتر از ۲۵ سال سن داشتند.
کری کرک‌پاتریک Karey Kirkpatrick، کارگردانی «پاکوتاه» Smallfoot را به عهده داشته و در نویسندگی آن مشارکت داشته است. این انیمیشن درباره‌ی گروهی از یتی‌ها است که با انسان‌ها برخورد می‌کنند (و هیچ‌کدام نمی‌توانند باور کنند دیگری موجودی واقعی است). جیمز کوردن James Corden، زندایا Zendaya، کامن Common، جینا رادریگز Gina Rodriguez، دنی دویتو Danny DeVito و یارا شهیدی Yara Shahidi هم در آن صداپیشگی می‌کنند.فیلم‌های باقی‌مانده از هفته‌های گذشته، «خانه‌ای با ساعتی در دیوارهایش» The House With a Clock In its Walls، «یک لطف ساده» A Simple Favor و «راهبه» The Nunدر سه جایگاه بعدی جدول باکس آفیس قرار گرفتند.
با نزدیک شدن فصل جشنواره‌ها تعدادی از فیلم‌های اختصاصی در باکس آفیس اکران شدند، ازجمله مستند مخاطب پسند نشنال جئوگرافیک National Geographic به نام Free Solo که بهترین فروش متوسط در هر سالن سینما را تا به اینجای سال (به میزان ۷۵، ۲۰۱ دلار) داشته است.باکس آفیس برای فیلم‌های مستند چندان خوب نیست، اما یک استثنای بزرگ این موضوع فیلم «فارنهایت ۱۱/۹» Fahrenheit 11/9 مایکل مور Michael Moore بود که آخر هفته‌ی گذشته با ۳ میلیون دلار فروش در سراسر آمریکا اکران شد. این فیلم در دومین آخر هفته‌ی خود با ۶۳ درصد افت به فروش ۱.۱ میلیون دلاری از ۱۷۱۹ سالن سینما و جمع فروش ۵.۲ میلیون دلار در داخل آمریکا رسید. آخرین فیلم مور Moore یکی از معدود مستندهایی است که در سراسر آمریکا اکران شده است.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید