«روز مرگت مبارک» Happy Death Day یونیورسال Universal و بلام‌هاوس Blumhouse که به پیشواز هالووین رفته است، در این آخر هفته با فروش قوی ۲۶.۵ میلیون دلاری در ۳۱۴۹ سالن سینما اکران شد و پیروزی دیگری برای ژانر وحشت به ارمغان آورد.
این فیلم کم‌هزینه به کارگردانی کریستوفر لندن Christopher Landon ساخته‌شده است و در آن جسیکا راث Jessica Rothe در نقش یک دانشجو روز به قتل رسیدن خود را چندین بار تجربه می‌کند تا هویت قاتل خود را کشف کند. «روز مرگت مبارک» هزینه‌ای معادل ۵ میلیون دلار برای ساخت صرف کرد و ادامه‌دهنده‌ی موفقیت عناوین دیگر یونیورسال و بلام‌هاوس در ۲۰۱۷، «آن» It و «شکافته» Split، است.بیشتر مخاطبان «روز مرگت مبارک» را خانم‌ها تشکیل دادند (۵۴ درصد) و تماشاگران جوان برای تماشای آن صف کشیدند. بیش از ۶۵ درصد خریداران بلیت این فیلم زیر ۲۵ سال سن داشتند. در خارج از آمریکا، این فیلم در ۱۱ مارکت اولیه‌ی خود با ۵ میلیون دلار فروش اکران شد و فروش جهانی خود را به ۳۱.۵ میلیون دلار رساند.
در باکس آفیس آمریکای شمالی «روز مرگت مبارک» شکست سنگینی را بر «بلید رانر ۲۰۴۹» Blade Runner 2049 وارد کرد، این فیلم با افت ۵۴ درصدی در دومین آخر هفته‌ی خود با فروش ۱۵.۱ میلیون دلاری به جمع فروش ۶۰.۶ میلیون دلار در آمریکا رسید. آلکون اینترتینمنت Alcon Entertainment، سونی Sony و وارنر Warner Bros. درمجموع ۱۵۰ میلیون دلار خرج ساختن آن کردند و راه درازی دارد تا آن را جبران کند.
«بلید رانر ۲۰۴۹» Blade Runner 2049 در خارج از آمریکا ۲۹.۳ میلیون دلار فروش داشت که جمع فروش خارجی خود را به ۹۸ میلیون دلار و جمع فروش جهانی را به ۱۵۸.۶ میلیون دلار رساند. اگر تخمین‌های یکشنبه درست باشند، این فیلم بازار خارجی را به فیلم چینی «به دلت بد نیار» Never Say Die واگذار کرده است، که ۳۰ میلیون دلار در چین و ۲۷۸ میلیون دلار درمجموع فروش داشته است.

«بلید رانر» تا ۲۷ اکتبر در چین و ژاپن اکران نمی‌شود، البته این فیلم در کره‌ی جنوبی اکران ۱.۷ میلیون دلاری را در این آخر هفته تجربه کرد (برای مقایسه جالب است بدانید «کینگزمن: محفل طلایی»Kingsman: The Golden Circle با فروشی نزدیک به ۱۷ میلیون دلار در کره‌ی جنوبی اکران شد).
«بیگانه» The Foreigner اس‌تی‌اکس فیلمز STXfilms با فروش ۱۲.۸ میلیون دلار از ۲۵۱۵ سالن سینما در داخل آمریکا در جایگاه سوم جدول باکس آفیس قرار گرفت. این شروع خوبی برای فیلمی است که با ۳۵ میلیون دلار بودجه ساخته‌شده و تابه‌حال بیش از ۸۸ میلیون دلار در سطح بین‌المللی فروش داشته است. (این محصول مشترک چین و آمریکا قرار است جمعه در چین اکران شود).این فیلم به کارگردانی مارتین کمپل Martin Campbell که امتیاز A- در سینمااسکور دریافت کرد، با بازی جکی چان Jackie Chan و درباره‌ی یک مأمور سابق ارتش است که با کشته شدن دختر نوجوانش در یک عملیات تروریستی باانگیزه‌های سیاسی، به بازنشستگی خود خاتمه داده و دوباره وارد کار می‌شود. او وارد بازی موش و گربه با یک مقام دولتی انگلیسی (پیرس برازنان Pierce Brosnan) می‌شود که گذشته‌اش می‌تواند حاوی ردپاهایی از هویت قاتلان باشد.
فیلم ترسناک و موفق «آن» از کمپانی‌های نیولاین سینما New Line Cinema و وارنر Warner، با فروش ۶.۱ میلیون دلاری در جایگاه چهارم قرار گرفت، درحالی‌که «آنابل: آفرینش» nnabelle: Creation نیولاین در باکس آفیس جهانی از مرز ۳۰۰ میلیون دلار عبور کرد.«کوه‌های میان ما» The Mountain Between Us کمپانی فاکس Fox با بازی ادریس البا Idris Elba و کیت وینسلت Kate Winslet با افت ۴۶ درصدی در دومین آخر هفته‌ی خود با فروش ۵.۷ میلیون دلاری به جمع فروش ۲۰.۵ میلیون دلار در داخل آمریکا رسید و در جایگاه آخر جدول پنج فیلم برتر باکس آفیس آخر هفته قرار گرفت.
«پروفسور مارستون و واندر وومن» Professor Marston and the Wonder Women برای مخاطبان مسن‌تر در سطح ملی به نمایش درآمد. این فیلم با فروش ۷۳۷،۰۰۰ دلاری از ۱۲۲۹ سالن سینما و میانگین ناچیز ۶۰۰ دلار برای هر سالن سینما، بسیار پایین‌تر از انتظارات ظاهر شد. این درام به نویسندگی و کارگردانی آنجلا رابینسون Angela Robinson بر اساس زندگی واقعی ساخته‌شده و درباره‌ی چگونگی خلق شخصیت خیالی واندر وومن توسط یک روان‌شناس آمریکایی است. لوک ایوانز Luke Evans، ربکا هال Rebecca Hall، و بلا هیتکوت Bella Heathcote در آن ایفای نقش می‌کنند. استودیو سیکس Studio 6 تهیه‌کننده‌ی این فیلم بوده و حقوق مالکیت آن در داخل آمریکا برای آناپرنا Annapurna است.

 

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید