درام منتقد پسند «نخستین انسان» First Man از کمپانی یونیورسال Universal در باکس آفیس خود عملکرد ضعیفی داشت و با فروش ۱۶.۵ میلیون دلاری از ۳۶۴۰ سالن سینما با اختلاف از «ونوم» Venom و «ستاره‌ای متولد شده است» A Star Is Born عقب افتاد. تنها امیدی که در حال حاضر وجود دارد این است که این فیلم در طول فصل جشنواره‌ها فروش آرام و پیوسته‌ای داشته باشد.
در نقطه‌ی مقابل، «ونوم» Venom از کمپانی سونی Sony که جایگاه خود در صدر جدول باکس آفیس را حفظ کرده است، جمع فروش جهانی‌اش را از مرز ۳۷۸ میلیون دلار عبور داده است، همچنین «ستاره‌ای متولد شده است» A Star Is Born در دومین آخر هفته‌ی خود بازهم باکس آفیس ماه اکتبر را تکان داد. این دو فیلم به ترتیب فروش ۳۵.۷ میلیون دلاری و ۲۸ میلیون دلاری را در این آخر هفته رقم زده‌اند. «ونوم» Venom افت ۵۶ درصدی داشت که پایین‌تر از انتظارات بود درحالی‌که «ستاره‌ای متولد شده است» A Star Is Born به میزان ۳۵ درصد افت کرد.

فیلم‌ساز برنده‌ی اسکار، دیمین شزل Damien Chazelle با ستاره‌ی «لالا لند» La La Land، رایان گاسلینگ Ryan Gosling، بار دیگر در فیلم «نخستین انسان» First Man همکاری می‌کند. این فیلم درباره‌ی سفر نیل آرمسترانگ Neil Armstrong به کره‌ی ماه در سال ۱۹۶۹ است. این درام زندگی‌نامه‌ای با ورود به آخر هفته، تخمین‌های فروش ۱۸ میلیون دلار تا ۲۰ میلیون دلاری را در اکران خود داشت (حتی بعضی از سرویس‌ها تخمین‌های بالاتری ارائه داده بودند). مخاطبان استقبال کمتری به این فیلم نسبت به منتقدان نشان دادند و در سینمااسکور امتیاز B+ به آن دادند.
جیم اور، رئیس پخش داخلی یونیورسال Universal، با اشاره به اینکه ۵۶ درصد خریداران بلیت مرد بودند، درحالی‌که بیش از نیمی از مخاطبان بالای ۳۵ سال سن داشتند، گفت: “مخاطبان اصلی ما، مردان بزرگ‌سال لزوماً در آخر هفته‌ی اکران فیلم به تماشای آن نمی‌آیند. ما در هفته‌ها و ماه‌های آینده فروش خوبی خواهیم داشت.”

«ونوم» Venom که در صدر جدول فروش خارجی هم قرار داشت توانست با فروش ۶۹.۷ میلیون دلاری از ۵۴ مارکت، پیروزی بزرگی را برای تام راثمن Tom Rothman، مدیر فیلم سونی Sony، به ارمغان بیاورد. این فیلم تا یکشنبه توانسته‌ است ۱۴۲.۸ میلیون دلار در آمریکای شمالی و ۲۵۳.۳ میلیون دلار در خارج از آمریکا بفروشد و جمع فروش جهانی خود را به ۳۷۸.۱ میلیون دلار برساند. این فیلم ابرقهرمانی با بازی تام هاردی Tom Hardy در نقش ضدقهرمان مارول Marvel که با بودجه‌ی ۱۰۰ میلیون دلاری ساخته شده، طرفداران از تمام سنین و سلیقه‌ها را مجذوب خود کرده است.
«ستاره‌ای متولد شده است» A Star Is Born به کارگردانی بردلی کوپر Bradley Cooper و همچنین ایفای نقش او در مقابل لیدی گاگا Lady Gaga پیروزی بزرگی در باکس آفیس محسوب می‌شود. این فیلم روز یکشنبه را با ۹۴.۲ میلیون دلار به پایان رساند. این فیلم در خارج از آمریکا فروش بی‌سر و صداتری دارد و در دومین آخر هفته‌ی خود فروش ۲۰.۲ میلیون دلاری را رقم زده و به جمع فروش خارجی ۴۱.۲ میلیون دلار و جمع فروش جهانی ۱۳۵.۴ میلیون دلار رسیده است.

هم‌زمانی قدرت‌نمایی «ونوم» Venom و «ستاره‌ای متولد شده است» A Star Is Born بدون شک کار را برای «نخستین انسان» First Man بسیار سخت کرد، درحالی‌که این فیلم اختلاف زیادی با فیلم خانوادگی سونی Sony به نام «مورمور ۲: هالووین جن‌زده» Goosebumps 2: Haunted Halloween ندارد. دومین قسمت از مجموعه فیلم «مورمور» Goosebumps با ۱۶.۲ میلیون دلار فروش از ۳۵۲۱ منطقه اکران شد.در میان فیلم‌های باقی‌مانده از هفته‌های گذشته، فیلم انیمیشنی «پاکوتاه» Smallfoot از کمپانی برادران وارنر Warner Bros. با ۹.۳ میلیون دلار فروش در جایگاه آخر جدول پنج فیلم برتر باکس آفیس آمریکای شمالی قرار گرفت و جمع فروش جهانی خود را به ۱۱۰.۲ میلیون دلار و جمع فروش داخل آمریکا را به ۵۷.۶ میلیون دلار رساند.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید