«انتقام‌جویان: جنگ ابدیت» Avengers: Infinity War از کمپانی‌های دیزنی Disney و مارول Marvel در آخر هفته‌‌ی اول باکس آفیس تابستانی به فروش پرشکوه خود ادامه داد و با ۱۱۲.۵ میلیون دلار فروش در آمریکای شمالی در ۴۴۷۴ سالن سینما در جایگاه دومین آخر هفته‌ی دوم به لحاظ فروش در تاریخ قرار گرفت و سریع‌تر از تمام فیلم‌های دنیا تابه‌حال توانست مرز ۱ میلیارد دلار را رد کند.
این فیلم ابرقهرمانی بزرگ توانست در خارج از آمریکا ۱۶۲.۶ میلیون دلار بفروشد که جمع فروش خارجی آن را به ۷۱۳.۳ میلیون دلار و جمع فروش جهانی را به ۱.۱۶۴ میلیارد دلار رساند. جمع فروش خارجی این فیلم شامل ۱۷.۶ میلیون دلار در روسیه بود که بزرگ‌ترین آخر هفته‌ی تاریخ در این مارکت محسوب می‌شود. در ۱۱ می، «جنگ ابدیت» Infinity War در چین که یکی از آخرین مارکت‌های بزرگ آن محسوب می‌شود، اکران خواهد شد.
«جنگ ابدیت» Infinity War در روز شنبه، یازدهمین روز اکران خود، به جمع فیلم‌های میلیارد دلاری پیوست. این رکورد جدیدی است و پیش از آن «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» Star Wars: The Force Awakens در روز دوازدهم اکران خود به این حجم فروش دست یافت. «جنگ ابدیت» Infinity War سی و چهارمین فیلمی است که در باکس آفیس جهانی، بدون در نظر گرفتن تورم، از مرز فروش ۱ میلیارد دلار عبور کرده است. امپراتوری دیزنی Disney با ۱۷ عنوان از میان این فیلم‌ها، بر نصف آن‌ها فرمانروایی می‌کند.
«جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» Star Wars: The Force Awakens رکورد‌دار بزرگ‌ترین آخر هفته‌ی دوم در آمریکای شمالی (۱۴۹.۲ میلیون دلار) است، درحالی‌که «جنگ ابدیت» Infinity War، «پلنگ سیاه» Black Panther (با ۱۱۱.۷ میلیون دلار فروش) را کنار زد. «دنیای ژوراسیک» Jurassic World (با ۱۰۶.۶ میلیون دلار فروش) و «انتقام‌جویان» The Avengers (با ۱۰۳.۱ میلیون دلار فروش) پس از آن‌ها قرار دارند. تنها این پنج فیلم هستند که در دومین آخر هفته‌ی خود بالای ۱۰۰ میلیون دلار فروش داشتند.«جنگ ابدیت» Infinity War در داخل آمریکا ۵۶ درصد افت کرد که عدد قابل‌تحسینی برای یک فیلم ابرقهرمانی محسوب می‌شود. «پلنگ سیاه» Black Panther از کمپانی مارول Marvel استثنا بود و تنها ۴۵ درصد افت داشت. اولین قسمت از «انتقام‌جویان» Avengers در دومین آخر هفته‌ی خود ۵۰ درصد افت داشت، درحالی‌که «انتقام‌جویان: عصر اولتران» Avengers: Age of Ultron افت ۵۹ درصدی و «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» Captain America: Civil War افت ۶۰ درصدی داشتند.دیگر استودیوهای بزرگ هالیوود به خاطر «جنگ ابدیت» Infinity War در این آخر هفته دست نگه داشتند.
در عوض، سه فیلم کوچک‌تر اکران شدند که در صدر آن‌ها بازآفرینی فیلم Overboard از کمپانی‌های ام‌جی‌ام MGM و لاینزگیت Lionsgate بود. این کمدی رمانتیک با ایفای نقش بازیگر محبوب مکزیکی اوگینو دربز Eugenio Derbez و آنا فریس Anna Faris، ۱۴.۸ میلیون دلار در ۱۶۲۳ سالن سینما فروش داشت و در جایگاه دوم قرار گرفت. این بزرگ‌ترین اکران پنتلیون فیلمز Pantelion Films وابسته به کمپانی لاینزگیت Lionsgate تا به امروز است. ام‌جی‌ام MGM و پنتلیون Pantelion از تعطیلات چینکو دِ مایو Cinco de Mayo در اکران فیلم استفاده کرد.فیلم ترسناک «یک مکان ساکت» A Quiet Place در جایگاه سوم قرار گرفت و در پنجمین آخر هفته‌ی خود با فروش ۷.۶ میلیون دلاری به جمع فروش ۱۵۹.۹ میلیون دلار در داخل آمریکا دست یافت. این فیلم در سطح جهانی از مرز ۲۵۰ میلیون دلار عبور کرد و یکشنبه را با ۲۵۵.۳ میلیون دلار فروش بلیت به پایان رساند.
فیلم کمدی I feel pretty با بازی ایمی شومر Amy Schumer از کمپانی اس‌تی‌اکس STX با ۴.۹ میلیون دلار فروش در جایگاه چهارم جدول باکس آفیس آمریکای شمالی قرار گرفت و به جمع فروش ۳۷.۸ میلیون دلار در داخل آمریکای شمالی و جمع فروش ۴۶.۸ میلیون دلار در سطح جهانی دست یافت. فیلم «رمپیج» Rampage با بازی ستاره‌ی مشهور دواین جانسون Dwayne Johnson از کمپانی برادران وارنر Warner Bros. با ۴.۶ میلیون دلار فروش تا آخر یکشنبه، به جمع فروش جهانی ۳۷۷.۹ میلیون دلار، از جمله ۸۴.۸ میلیون دلار در داخل آمریکا و ۲۹۳.۱ میلیون دلار در خارج از آمریکا دست یافت و جایگاه آخر جدول پنج فیلم برتر باکس آفیس آمریکای شمالی را به خود اختصاص داد.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید