با وجود اکران دو فیلم اصلی مردان ایکس: آخر الزمان و آلیس در آنسوی آینه وضعیت در گیشه ناامید کننده بود. مردان ایکس باید آنقدر فروش کند که شانس را برای قسمت های بعدی این فیلم زنده نگه دارد، اما در مورد آلیس جریان متفاوت است مردم قسمت اول این فیلم را دوست نداشتند و هر کسی خارج از کمپانی دیزنی این را میدانست ولی این شرکت دست به ساخت قسمت دوم زد.

مردان ایکس: آخرالزمان فروش هفته اول را با ۶۵ میلیون دلار آغاز کرد  در ابتدای امر این مقدار درآمد معقولی به نظر می رسید اما وقتی آن را با فروش هفته اول فیلم ابر قهرمانی کمپانی فاکس دد پول مقایسه می کنیم که ۱۳۲میلیون دلار در آمد داشت، این یک شکست محسوب می شود و این در حالی است که بودجه ددپول کمتر بوده است. فروش این قسمت از مردان ایکس حتی از هفته دوم کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی هم کمتر بوده است! اگر بخواهیم دید بهتر به شما بدهیم باید بگوییم که فیلم های قبلی این مجموعه شامل ایکس۲، مردان ایکس: آخرین ایستادگی، خاستگاه مردان ایکس: گرگینه و مردان ایکس: روزهای گذشته آینده شروع بهتری نسبت به این قسمت داشته اند.

en_sabah_nur_apocalypse_x_men_apocalypse-1366x768

تماشاگران این فیلم با توجه به اینکه نقدهای بدی هم منتشر شده بود، فقط آماده نبودند فیلم را ببینند. سری فیلم های مردان ایکس به پایان خودش نرسیده است و این قسمت باید فقط فروش آبرومندانه ای داشته باشد، اما تعجب نکنید اگر بعد از این کمپانی فاکس بیشتر از اینکه روی مردان ایکس سرمایه گذاری کند برای دد پول هزینه صرف کند.
X-Men-Apocalypse-Jean-Grey

اما بمب خبری مربوط به آلیس در آنسوی آینه می شود که در هفته اول تنها ۲۸ میلیون دلار فروش داشت، این در حالی است که قسمت اول فروش خود  را با ۱۱۶ میلیون دلار آغاز کرد! اگر خوشبینانه نگاه کنیم آلیس در مجموع فروش خود می تواند به فروش اولیه قسمت اول برسد. در صورت عدم اشتیاق تماشاگران اگر شانس بیاورد می تواند ۱۰۰ میلیون دلار فروش کند.

این در حالی است که کمپانی دیزنی یکی پس از دیگری فیلم های پرطرفدار مثل کتاب جنگل، کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی و زوتوپیا را امسال اکران می کند، و آنها مورد استقبال تماشگران قرار گرفته اند و فروش خوبی داشته اند.

johnny

حالا که صحبت از این ۳ فیلم شد باید بگوییم که جنگ داخلی به راحتی به فروش ۴۰۰ میلیون دلاری خواهد رسید و در این آخر هفته مجموع فروش خود را به ۳۷۲ میلیون دلار رساند. کتاب جنگل خیلی قوی حاضر شده و به فروش ۳۳۸ میلیونی رسیده است. زوتوپیا به اواخر اکران خودش رسیده و تا هفته آخر در لیست ده فیلم پرفروش باقی مانده و در آمریکا فروش ۳۳۵ میلیون داشته و در فروش جهانی به فروش یک میلیاردی خیلی نزدیک است. پس دیزنی از شکست آلیس آنچنان ناراحت نخواهد بود و این نکته را باید در نظر داشت که این فیلم هنوز شانس موفقیت در فروش جهانی را دارد.

در مقام سوم فروش این هفته فیلم بسیار موفق پرندگان خشمگین قرار دارد که در این آخر هفته با افت فروش ۵۱ درصدی روبرو شد و ۱۸ میلیون دلار فروش داشت و مجموع درآمدش را به ۶۶ میلیون دلار رساند. این کم شدن فروش خیلی زیاد به نظر می رسد در صورتی که معمولا فیلم های انیمیشنی با این سقوط فروش ها روبرو نمی شوند. این طور به نظر می رسد که پرندگان خشمگین با فروش ۱۰۰ میلیون دلاری کار خود را به پایان برساند و از این فراتر نرود.

angry-birds-movie-trailer-2

همچنین فیلم های همسایه ها۲: ظهور انجمن خواهری و مردان خوب علیرغم نقدهایی که گرفتند نتوانستند به خوبی با مخاطبان ارتباط برقرار کنند. همسایه ها بعید به نظر می رسد که حتی بتواند نصف بودجه اش درآمد داشته باشد و مردان خوب هم اگر خوش شانس باشد به فروش ۳۰ میلیون دلاری می رسد این در حالی است که طبق گزارش ها ۵۰ میلیون دلار صرف ساخت این فیلم شده است. این خبر بدی برای کارگردان مردان خوب، “شین بلک” خواهد بود مگر اینکه در هفته های آینده روند فروش فیلم تغییر کند.

nice and nighbours

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید