انیمیشن «موآنا» برای دومین هفته متوالی در صدر ایستاد.
انیمیشن «موآنا» Moana ساخته دیزنی در دومین هفته اکران خود ۱۸.۴ میلیون فروش داشت و همانند هفته گذشته توانست در صدر جدول فروش داخل آمریکا قرار گیرد.
این هفته که بین دو تعطیلی بزرگ عید شکرگزاری و تعطیلات کریسمس قرارگرفته، معمولاً فیلم‌ها فروش چندانی در آن ندارند، اما «موآنا» توانست موفق عمل کند و فروش آن نسبت به هفته اول فقط پنجاه‌درصد سقوط کرد. این عملکرد حتی از انیمیشن رکوردشکن دیزنی، «یخزده» Frozen نیز بهتر بوده است. فیلم «یخزده» در سال ۲۰۱۳ و در هفته دوم فروش خود بعد از عید شکرگزاری ۵۳ درصد سقوط کرده بود. «موآنا» درفروش داخلی خود درمجموع دو هفته ۱۱۹.۹ میلیون دلار و در فروش جهانی ۱۷۷.۴ میلیون دلار فروش داشت. در فروش جهانی، علاوه بر چین که از هفته قبل در حال نمایش دادن این فیلم است، در پنج کشور جدید نیز اکران شده است: فرانسه، اسپانیا، بریتانیا، روسیه و مکزیک. پیش‌بینی می‌شود که فیلم در این‌ کشورها درهفته حاری ۵.۵ میلیون دلار فروش کند که این به معنی ۵۵ درصد سقوط در فروش است.

«جانوران شگفت‌انگیز و زیستگاه آن‌ها»‌ Fantastic Beasts and Where to Find Them از استودیو وارنر براز، در این آخر هفته ۱۸.۵ میلیون دیگر فروش کرد. این فیلم، با بازیگر برنده اسکار، ادی ردمین، درمجموع فروش داخل آمریکا، در هفته سوم اکران خود ۵۹ درصد سقوط کرد و مجموع فروش آن به ۱۸۳.۵ میلیون دلار رسید. «جانوران شگفت‌انگیز و زیستگاه آن‌ها»‌ Fantastic Beasts and Where to Find Them در فروش جهانی برای سومین هفته پیاپی در صدر ایستاد و توانست از اکران خود در ۶۷ کشور ۶۰.۴ میلیون دلار فروش داشته باشد و رقم فروش خارج از آمریکای این فیلم به ۴۲۴.۴ میلیون دلار رسید. درمجموع این فیلم تا به حال ۶۰۰ میلیون دلار فروش داشته است.

فیلم موفق و پرفروش دیگر، فیلم علمی-تخیلی «ورود» Arrival از استودیو یونیورسال است. در هفته چهارم اکران خود، این فیلم توانست ۷.۳ میلیون دلار فروش داشته باشد و از فیلم دیگر همین استودیو به نام «متفقین» Allied پیشی بگیرد و در جایگاه سوم بایستد. «ورود» Arrival با تکیه بر نقدهای بسیار خوب و حرف‌های مثبت طرفداران، توانسته به فروش بسیار خوب ۷۳ میلیون دلاری در داخل آمریکا دست یابد.

«متفقین» Allied با بازی برد پیت و ماریون کوتیارد در هفته دوم اکران خود توانست ۷.۱ میلیون دلار بفروشد و مجموع فروش خود را به رقم ۲۸.۹ میلیون دلار برساند. همچنین این فیلم در ۳۶ کشور دیگر هم اکران شده و توانسته ۱۲.۱ میلیون دلار هم در کشورهای دیگر فروش داشته باشد تا مجموع فروش جهانی آن به ۲۴.۸ میلیون دلار برسد. در کشور چین که برد پیت یکی از پرطرفدارترین ستاره‌ها محسوب می‌شود این درام جاسوسی توانسته ۳.۶ میلیون دلار، در ۱۰ هزار سالن فروش داشته باشد.

دیزنی با فیلم دوم خود هم توانست در جمع پنج فیلم پرفروش این هفته قرار گیرد. دیزنی و مارول با «دکتر استرینج» Doctor Strange این هفته ۶.۵ میلیون دلار فروش داشتند. درمجموع فروش داخلی این فیلم ۲۱۵.۳ میلیون دلار فروخته است. «دکتر استرینج» Doctor Strange که بندیکت کامبربچ را به عنوان ستاره اصلی خود دارد، حالا از فیلم ثور: جهان تاریکی (۲۰۱۳) Thor: The Dark World  که فروش داخلی آن ۲۰۶ میلیون دلار بود، پیشی گرفته است. رقم فروش جهانی این فیلم به ۶۳۴.۹ میلیون دلار رسیده و توانسته از فیلم آیرون من ۲ (۲۰۱۰) که ۶۲۴ میلیون دلار فروش کرد نیز سبقت بگیرد.

تنها فیلمی که در این آخر هفته اکران گستره خود را آغاز می‌کرد، فیلم ترسناک و ماورایی «حلول» Incarnate بود از شرکت فیلم‌سازی Blumhouse Productions بود که توانست از مجموع ۱۷۳۷ سالن، ۲.۶ میلیون دلار فروش داشته باشد. این شروع خوبی برای این فیلم محسوب می‌شود که با بودجه بسیار اندک ۵ میلیون دلاری ساخته‌شده است. Blumhouse Productions قصد دارد با این فیلم، موفقیت فیلم قبلی خود به نام «تاریکی» The Darkness را تکرار کند که در ماه می ۲۰۱۶ توانست در هفته اول خود، با ۴.۹۵ میلیون دلار فروش بسیار موفقی داشته باشد. «حلول» Incarnate با بازی آرون اکهارت، برنامه بازاریابی متمرکز و کم‌خرجی را برای جذب مخاطبین انتخاب کرده بود. آنها روی تبلیغات دیجیتال متمرکز شدند و طرفداران پر و پا قرص ژانر وحشت را هدف تبلیغات خود قراردادند. این کمپین تبلیغاتی که توسط شرکت یونیورسال هزینه‌های آن پرداخت شد، کمتر از ۵ میلیون دلار هزینه داشت. طبق آمار ارائه‌شده، تماشاگران فیلم حلول از ۴۷٪ سفیدپوست، ۲۶٪ لاتین تبار و ۱۸٪ آفریقایی-امریکایی تبار تشکیل‌شده بودند.

در اکران محدود این هفته، شرکت سرچ‌لایت فاکس فیلم «جکی» Jackie را در پنج سالن سینما اکران کرد و توانست درمجموع ۲۷۵.۰۰۰ دلار فروش داشته باشد، یعنی هر سالن تقریباً ۵۰.۰۰۰ دلار. بازیگر اصلی این فیلم ناتالی پورتمن است که با این فیلم احتمالاً به یکی از بخت‌های مسلم دریافت جایزه بازیگری در جشنواره‌های مختلف تبدیل خواهد شد. شرکت سرچ‌لایت حق پخش این فیلم را پس از اکران آن در جشنواره تورنتو که در ماه سپتامبر برگزار شد خریده است.

شرکت‌های آمازون و رد‌ساید فیلم «منچستر کنار دریا» Manchester by the Sea را در اکران دارند که این هفته موفق شده چندین جایزه از جوایز مختلف کسب کند و همچنین ۲.۳۶ میلیون دلار دیگر فروش کرده است. بازیگر اصلی این فیلم کیسی افلک است و کنت لورنگان آن را کارگردانی کرده است. با توجه به اینکه این فیلم تنها در ۱۵۶ سالن اکران شده، با این‌حال توانسته جایگاه دهم جدول فروش را از آن خود کند.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید