«فیلم لگو بتمن» با فروش ۵۵.۶ میلیون دلاری در صدر باکس آفیس این هفته ایستاد

«فیلم لگو بتمن» (Lego Batman) از شرکت وارنر بروز با ۵۵.۶ میلیون فروش از ۴۰۸۸ سالن سینما برنده آخر هفته‌ قبل از ولنتاین بود. با اینکه پیش‌بینی‌شده بود این فیلم در اولین آخر هفته اکران خود ۶۰ تا ۷۰ میلیون فروش داشته باشد و نتوانست به این رقم دست پیدا کند بااین‌حال بازهم این بهترین شروع اکران در سال ۲۰۱۷ تاکنون بوده است.
از سوی دیگر فیلم «پنجاه طیف تاریک‌تر» (Fifty Shades Darker) از آنچه پیش‌بینی‌شده بود بهتر ظاهر شد و توانست از فروش خود در ۳۷۱۰ سالن سینما ۴۶.۸ میلیون دلار کسب کند. پیش‌تر پیش‌بینی‌شده بود این فیلم در این آخر هفته حتی نتواند به فروش ۴۰ میلیون دلار دست یابد. در فروش خارج از امریکا، این فیلم که دنباله فیلم «پنجاه طیف تاریک‌تر» (Fifty Shades Darker) است توانست ۱۰۰.۱ میلیون دلار در ۵۷ کشور مختلف فروش داشته باشد و تا به اینجا مجموع فروش آن ۱۴۶.۹ میلیون دلار بوده است.

 

در امریکا هر دو فیلم در مقایسه با قسمت‌های قبلی خود («فیلم لگو»‌ و «پنجاه طیف خاکستری»‌) فروش کمتری داشته‌اند.
«پنجاه طیف تاریک‌تر» (Fifty Shades Darker) در مقایسه با «پنجاه طیف خاکستری»‌ که دقیقاً دو سال پیش در همین آخر هفته (‌یعنی قبل از ولنتاین) با ۸۵ میلیون دلار رکوردشکن بود، ۴۴٪ کاهش در فروش داشته است. «فیلم لگو بتمن» (Lego Batman) هم در مقایسه با «فیلم لگو»‌ که در اوایل فوریه ۲۰۱۴ در هفته اول اکران خود ۶۹ میلیون دلار فروش داشت، تقریباً ۲۰٪ کمتر فروخته است.
البته آب‌وهوای بسیار بد سواحل شرقی امریکا هم احتمالاً تأثیر منفی خود را روی فروش فیلم‌ها و به‌ویژه «فیلم لگو بتمن» گذاشته است. این فیلم دنباله‌دار را کریس مک‌کی کارگردانی کرده و صداپیشه اصلی آن ویل آرنت در نقش بتمن است، ابرقهرمان شنل‌پوشی که به دنبال شناخت خود و نجات دادن گاتام سیتی از دست ژوکر (با صدای زک گالیفیاناکیس) افتاده است. بقیه صداپیشگان بازیگرانی چون مایکل سرا، رزاریو داسون و رالف فاینز هستند.

مدیر پخش وارنر بروز، جف گلدستاین می‌گوید:

هوای بد به ضرر ما کار کرد. در کل آخر هفته این را پیش‌بینی کرده بودیم؛ اما بااین‌حال بازهم این فروش خوبی برای یک فیلم دنباله‌ از مجموعه فیلم‌های لگو محسوب می‌شود.

در داخل امریکا، فیلم با اختلاف اندک مخاطبین مؤنث بیشتری جذب کرده است. ۵۲٪ مخاطبین آن زن بوده‌اند و ۳۸ درصد از کل خریداران بلیت (چه زن و چه مرد) کمتر از ۱۸ سال سن داشته‌اند. در خارج از امریکا «لگو بتمن» ۳۷ میلیون دلار در ۶۰ کشور مختلف فروش داشت که بیشترین فروش آن با ۹.۳ میلیون دلار متعلق به بریتانیا بوده است. کل فروش جهانی فیلم ۹۲.۶ میلیون دلار بوده که ۶ میلیون آن مربوط به سالن‌های نمایش Imax است.
«پنجاه طیف تاریک‌تر» داکوتا جانسون و جیمی دورنان را دوباره در نقش آناستازیا استیل و کریستین گری کنار هم قرار می‌دهد.
نیک کارپو مدیر فروش داخل امریکای استودیو یونیورسال می‌گوید:

این مجموعه هنوز جذابیت‌های زیادی دارد و این فیلم پیش‌درآمد خوبی برای آنچه در آینده خواهیم دید است. ما هنوز امیدهای زیادی برای سه‌شنبه که روز ولنتاین است داریم.

۷۰ درصد مخاطبین این فیلم را زنان تشکیل دادند که ۵۶٪ آن‌ها زیر سی سال سن داشتند. در زمان اکران قسمت اول این مجموعه، «پنجاه طیف خاکستری»‌، مجموعه کتاب‌های آن هنوز در اوج معروفیت خود در سطح جهان بود و زنان زیادی به‌صورت گروهی برای تماشای این فیلم اقتباسی به سینماها می‌رفتند. شانس زیادی که قسمت اول این مجموعه در اکران داشت این بود که روز ولنتاین در آن سال شنبه بود و همچنین با یکی دیگر از تعطیلات رسمی هم هم‌زمان‌شده بود و تمام این‌ها روی فروش بسیار بالای آن تأثیر مثبت داشت. کارگردان قسمت اول سم تیلور-وود بوده و قسمت دوم را جیمز فولی کارگردانی کرده است.

در فروش خارج از امریکا، بعد از «پنجاه طیف تاریک‌تر» و در مقام سوم فیلمی از استودیو پارامونت به نام «تریپل اکس: بازگشت ژاندر کیج» (xXx: The Return of Xander Cage) (فیلم اکشن با بازی وین دیزل) قرار گرفت که فروش فوق‌العاده ۶۱.۳ میلیونی آن در کشور چین باعث شد مجموع فروش جهانی این فیلم از ابتدای اکران تاکنون به ۲۲۹.۶ میلیون دلار برسد.
اما در داخل امریکا مقام سوم جدول باکس آفیس به «جان ویک: فصل دو» (John Wick 2) رسید که بسیار فراتر از حد انتظار ظاهر شد. این فیلم از استودیو لاینزگیت، توانست از ۳۱۱۳ سالن سینما، مبلغ ۳۰ میلیون دلار فروش داشته باشد، یعنی فروشی نزدیک به دوبرابر فروش قسمت اول این مجموعه که در فوریه ۲۰۱۴ اکران شد و ۱۴.۴ میلیون دلار در اولین آخر هفته فروش کرد. در این فیلم کیانو روز نقش یک قاتل حرفه‌ای بازنشسته را بازی می‌کند که دوباره به کار بازمی‌گردد. ۶۴ درصد مخاطبین این فیلم اکشن را مردان تشکیل می‌دادند.
کارگردانی این قسمت را چد استالسکی بر عهده داشته و فروش خارج از امریکای فیلم ۱۰.۶ میلیون دلار از ۴۱ کشور بوده که این رقم فروش کلی فیلم را به ۴۰.۶ میلیون دلار می‌رساند.

فیلم‌های «شکافته» (Split) با ۹.۳ میلیون دلار و «ارقام پنهان»‌ (Hidden Figures) با ۸ میلیون دلار نیز توانستند در جمع پنج فیلم پرفروش باکس آفیس داخل امریکا جای‌گیرند. جمع کل فروش داخلی «شکافته»  ۱۱۲ میلیون دلار و مجموع فروش جهانی آن تاکنون ۱۶۹.۴ میلیون دلار است و «ارقام پنهان»‌ نیز توانسته به فروش شگفتی‌آفرین ۱۳۱.۵ میلیون دلاری در داخل امریکا دست یابد. در میان فیلم‌هایی که امسال نامشان در فهرست نامزدهای دریافت بهترین فیلم جایزه اسکار قرار دارد، «ارقام پنهان»‌ بیشترین میزان فروش را داشته است. این فیلم برای ششمین هفته متوالی است که توانسته در جمع پنج فیلم بالای جدول حضورداشته باشد.
در میان نامزدهای دریافت بهترین فیلم جایزه اسکار، «لالا لند» ۱۲۶ میلیون دلار در داخل امریکا و ۲۹۴.۳ میلیون در سراسر جهان فروخته است. فیلم «شیر»‌ (Lion) هم این هفته ۴ میلیون دلار دیگر فروخت تا مجموع فروش داخلی‌اش به ۳۰.۴ میلیون دلار برسد.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید