در آخر هفته‌ای که گذشت، سه فیلم بسیار بزرگ در فروش شکست خوردند.

این آخر هفته در آمریکا تعطیلات چهار روزه‌ی مارتین لوتر کینگ بود، اما امسال شکست سه فیلم مهم از استودیوهای بزرگ هالیوودی، از جمله «سکوت» ساخته مارتین اسکورسیزی و «در شب زندگی کن» ساخته بن افلک، این آخر هفته را برای آن‌ها تلخ کرد.
«در شب زندگی کن» که در ۲۸۲۲ سالن سینما نمایش داده می‌شود، بعد از چهار روز حتی نتوانست به رقم فروش ۶ میلیون دلار دست پیدا کند. این خبر بسیار بدی برای بن افلک و وارنر بروز است که تنها برای تولید این فیلم گانگستری تاریخی ۶۵ میلیون دلار هزینه‌ کرده‌اند. البته فیلم شامل تخفیف و مشوق‌های مالیاتی شده بود وگرنه بودجه ساخت آن حدود ۹۵ میلیون دلار می‌بود. «در شب زندگی کن» که در طول تعطیلات آخر سال ۲۰۱۶ در سالن‌های محدودی اکران شده بود، مطمئناً قربانی نقدهای منفی‌ای شد که در آن زمان منتقدین برای آن نوشتند. در اکران خارج از ایلات متحده نیز این فیلم با چالش روبه‌روست. در اولین آخر هفته اکرانش در ۲۸ کشور، از جمله بریتانیا، این فیلم تنها موفق شد ۳.۳ میلیون دلار فروش داشته باشد. فروش آن در انگلستان تنها ۸۷۳ هزار دلار بود.


پیش‌بینی‌ها برای فیلم «سکوت» حتی از این هم وخیم‌تر است. این فیلم هم در طول همین تعطیلات چهارروزه در ۷۴۷ سالن سینما اکران شد. این درام تاریخی-حماسی توانست پس از سه روز اکران ۱.۹ میلیون دلار و پس از ۴ روز ۲.۳ میلیون دلار بفروشد. بودجه ساخت این فیلم ۵۰ میلیون دلار بوده است که سرمایه‌گذاران آن مستقل بوده و پخش آن را شرکت پارامونت برعهده‌گرفته. «سکوت» در داخل امریکا یکی از فیلم‌هایی است که کمترین میزان فروش را بین آثار اسکورسیزی داشته است، اما امیدوار است در اکران خارج از امریکا موفق عمل کند و این شکست تجاری را جبران نماید.

از هر جنبه‌ای که به آن نگاه کنید، این آخر هفته برای پارامونت واقعاً خوب نبوده است. فیلم خانوادگی «Monster Trucks» با فروش ۱۴.۱ میلیون دلاری بعد اکران چهارروزه‌اش در ۳۱۱۱ سینما (۱۰.۵ میلیون دلار بعد از سه روز) نیز شکست کاملی برای پارامونت بود. البته این میزان فروش کمی از آنچه برای این فیلم پیش‌بینی می‌شد بیشتر است. این فیلم با بودجه سنگین ۱۲۵ میلیون دلاری تولیدشده است و فروش آن در خارج از امریکا ۲۸.۸ میلیون دلار بوده است.
اما در آن سوی ماجرا، فیلم «Hidden Figures»، درامی درباره زندگی سه زن ریاضیدان سیاه‌پوست ناسا که در عملیات فرستادن نخستین انسان به فضا مشارکت داشتند، این هفته نیز همچنان در رتبه اول فروش باقی ماند. این فیلم هفته گذشته نیز با ۲۲.۸ میلیون دلار در جایگاه اول قرار گرفت و پیش‌بینی می‌شود این هفته را نیز با فروش ۲۵.۳ میلیون دلاری (پس از چهار روز)‌به پایان ببرد. این فیلم در ۳۲۸۶ سالن سینما اکران شده و در پایان سه روز اکران توانسته است ۲۰.۵ میلیون دلار فروش داشته باشد. مجموع فروش داخل امریکای این فیلم تاکنون ۵۹.۶ میلیون دلار است.

انیمیشن «آواز» تولید شرکت ایلومینیشن و یونیورسال با فروش سه روز آخر هفته‌ ۱۳.۸ میلیون دلار در رتبه دوم فروش قرار دارد و پیش‌بینی می‌شود فروش آن بعد از چهار روز به ۱۸.۵ میلیون دلار برسد. مجموع فروش داخل امریکای این انیمیشن جذاب خانوادگی تاکنون ۲۳۷.۷ میلیون دلار است. در خارج از امریکا نیز فیلم این آخر هفته ۱۳.۳ میلیون دلار دیگر فروخت تا مجموع فروش خود را به ۱۶۴.۳ میلیون دلار برساند. کل فروش این فیلم از ابتدای اکران تا روز دوشنبه تقریباً ۴۰۳ میلیون دلار برآورد شده است.

مقام بعدی به موزیکال ساخته شرکت لاینزگیت، یعنی فیلم «لالالند» می‌رسد که پس از درو کردن جوایز گلدن گلوب در هفته گذشته، این هفته فروش خوبی پیدا کرد. این فیلم موفق توانست بعد از سه روز اکران آخر هفته ۱۴.۵ میلیون دلار بفروشد و البته پیش‌بینی فروش چهارروزه آن (۱۷ میلیون دلار) کمتر از انیمیشن «آواز»‌ بوده است برای همین در جایگاه سوم قرارگرفته است. تعداد سالن‌های نمایش‌دهنده این فیلم ۱۸۴۸ است و مجموع فروش آن در داخل امریکا بعد از این آخر هفته به ۷۷.۱ میلیون دلار می‌رسد. فروش «لالا لند» در این آخر هفته ۴۳ درصد رشد داشته است که بخشی از آن به خاطر افزایش سالن‌های نمایش‌دهنده آن به تعداد ۱۸۴۸ است که ۱۴۸ تا از این سالن‌ها سالن‌های‌ Imax هستند.
در خارج از امریکا «لالا‌لند»‌ ۱۷.۸ میلیون دلار دیگر در ۵۰ کشور فروخت که ۷.۳ میلیون دلار آن متعلق به انگلستان بود. فروش کل خارج از امریکای این فیلم ۵۴.۸ میلیون دلار است و پیش‌بینی می‌شود تا روز دوشنبه کل فروش داخل و خارج امریکا برای این فیلم به رقم ۱۳۲ میلیون دلار برسد.
فیلم جدید از مجموعه «جنگ ستارگان» با عنوان «Rogue One: A Star Wars Story» نیز در پایان این آخر هفته در مقام چهارم خواهد ایستاد؛ و پیش‌بینی می‌شود پس از چهار روز اکران این فیلم کمی کمتر از ۱۷ میلیون دلار فروش داشته باشد. در پایان آخر هفته‌ای که گذشت این فیلم با رقم ۵۰۰ میلیون دلار فروش در داخل امریکا و ۹۸۰ میلیون دلار درمجموع داخل و خارج از امریکا (که پیش‌بینی می‌شود از یک میلیارد هم فراتر خواهد رفت)‌ توانست انیمیشن «در جستجوی دوری»‌ را نیز پشت سر بگذارد. لازم به توضیح است که شروع اکران Rogue One: A Star Wars Story در سال ۲۰۱۶ بوده و به همین دلیل با فیلم‌های این سال مقایسه می‌شود. و اما در فروش خارج از امریکا، این هفته Rogue One: A Star Wars Story برای اولین هفته پس از شروع اکرانش، از جایگاه نخست به زیر آمد و جای خود را به فیلم «مسافران» (با بازی جنیفر لارنس و کریس پرت) داد. فیلم «مسافران» در این آخر هفته از فروش خود در ۶۵ کشور ۳۲.۵ میلیون دلار فروش داشت که ۱۷.۵ میلیون آن متعلق به کشور چین بوده است و در جدول فروش آن کشور نیز جایگاه اول را به خود اختصاص داد. فروش مجموع این فیلم تاکنون ۲۳۷.۱ میلیون دلار بوده است.

فیلم ترسناک جدید شرکت STX Entertainment به نام «The Bye Bye Man» در امریکای شمالی فراتر از حد انتظار ظاهرشده است و از اکران سه‌روزه خود در ۲۲۰۰ سالن سینما توانسته ۱۳.۴ میلیون دلار بفروشد. پیش‌بینی می‌شود پس از تعطیلات چهارروزه فروش این فیلم ژانر وحشت به ۱۵ میلیون دلار برسد. این فیلم با هزینه ۷.۴ میلیون دلاری تولیدشده است و سایت CinemaScore به آن رتبه C داده که البته برای یک فیلم ترسناک گرفتن چنین رتبه متوسطی اصلاً عجیب نیست. فیلم «Patriots Day»‌ با بازی مارک والبرگ هم این هفته در جایگاه ششم جدول فروش قرار گرفت. فروش این فیلم بعد از سه روز آخر هفته در ۳۱۲۰ سالن سینما ۱۲ میلیون دلار بوده و پیش‌بینی می‌شود پس از چهار روز تعطیلات بتواند این رقم فروش را به ۱۴.۳ برساند.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید