پیش‌بینی‌هایی برای All-Out War، داستان خشن فصل جدید این درام پر از زامبی نوشته‌ایم.
هشدار: این مقاله قسمت‌هایی از کتاب‌های کمیک مردگان متحرک Walking Dead comic books را لو می‌دهد.
جنگ دیگری در راه است.
بعد از یک‌فصل کامل جنگ میان ریک گریمز Rick Grimes (اندرو لینکلن Andrew Lincoln) و نیگن (با بازی جفری دین مورگان Jeffrey Dean Morgan)، اهالی اسکندریه Alexandria و بازماندگان جنگ حالا باید خودشان را برای All-Out War، یکی از بهترین قسمت‌های کتاب‌های کمیک مردگان متحرک آماده کنند. البته سریال «مردگان متحرک» و کتاب‌های کمیک این مجموعه همیشه هم‌خوانی ندارند. حتی تهیه‌کننده «مردگان متحرک» Walking Dead اسکات ام. گیمپل Scott M. Gimple و تیم نویسندگان آن عمداً از داستان کتاب فاصله می‌گیرند، روشی که انتظار می‌رود در این فصل هم شاهد آن باشیم.

۱-آینده نوشته‌نشده استاولین آنونس کامل فصل هشتم ورود گره جدیدی مشابه سری کتاب‌های کمیک مردگان متحرک را تائید کرد: پرش زمانی. در کتاب‌ها بعد از اتفاقات جلد بیست و بیست و یکم All-Out War داستان چند سال جلو می‌افتد و آینده اسکندریه و جوامع اطرافش را که به تمدن نزدیک شده‌اند را روایت می‌کند. این پرش زمانی برای سریال خیلی خوب از آب درآمده است به‌طوری‌که اگر کتاب‌ها را خوانده باشید بازهم به‌شدت شگفت‌زده خواهید شد.
۲- خطر واضح و آشکاروقتی به فصل بیست و بیست و یکم کتاب نگاه می‌کنیم و باوجوداین پرش زمانی، بهتر است به اتفاقاتی که احتمالاً افتاده‌اند فکر کنیم. مهم‌تر از همه مورگان جونز Morgan Jones با بازی لنی جیمز Lennie James مدت‌هاست مرده است، در حمله مردگان اسکندریه که موضوع اصلی فصل ششم بود کشته‌شده است؛ که البته به این معنا نیست که تصور کنیم همه‌کسانی که در آن حمله بودند کشته شدند چراکه خیلی از شخصیت‌ها هستند که در فیلم بیشتر از کتاب زنده مانده‌اند.
۳- راه Dwightدر کتاب شخصیت Dwight با بازی آستین آملیو Austin Amelio به یکی از اعضای مهم جامعه اسکندریه تبدیل می‌شود، اما هیچ تضمینی وجود ندارد که نسخه تلویزیونی این شخصیت هم همین راه را ادامه دهد. در آخر فصل هفتم آشکارا از علاقه آستین آملیو به همکاری با طرف ریک در جنگ پرده برداشت، اما این سریال هم‌چنین از شخصیت دیگری صحبت کرده است که می‌تواند جا پای شخصیت Dwight بگذارد: داریل دیکسون Daryl Dixon (با بازی نورمن ریداس Norman Reedus) مهره‌ای مهم که مختص سریال است و به محبوب‌ترین شخصیت سریال تبدیل‌شده است. پیش‌بینی ما این است: Dwight در این فصل می‌میرد و جایش را به دیکسون می‌دهد.
۴- پشت میله‌های زندانحالا که صحبت از نیگن شد، انتظار می‌رود او این فصل را دوام آورد. بااینکه احتمالاً در جنگ شکست خواهد خورد و مورد ضرب و شتم واقع خواهد شد، اما سرنوشتش متفاوت از سرنوشت خشن گلن Glenn و آبراهام Abraham(با بازی مایکل کادلیتز Michael Cudlitz) خواهد بود. در کتاب بعد از شکست در جنگ، نیگن به زندان می‌افتد تا پشت میله‌های زندان بمیرد. این نقطه اوجی برای این شخصیت است و بعید به نظر می‌رسد سریال بخواهد این قسمت را حذف کند. حذف به زندان افتادن نیگن به معنای حذف داستان زندان در فصل سوم هست که ممکن به نظر نمی‌رسد. علاوه بر این‌ها سلول زندانی را که مورگان Morgan در فصل ششم می‌ساخت را به یاد بیاورید. حالا علت این اتفاق را می‌فهمیم.
۵- ببر گریاناتفاق دیگری که انتظار داریم همانند کتاب در سریال هم اتفاق بیفتد مرگ شیوا، ببر وحشی‌ای است که از پادشاه ازکیل King Ezekiel (با بازی خاری پایتون Khary Payton) دفاع می‌کند. حین اتفاقات All-Out War شیوا در حین نجات جان ازکیل می‌میرد. ازآنجایی‌که مرگ این ببر از داستان به معنای بودجه کمتر برای جلوه‌‌های ویژه سریال است حدس می‌زنیم که درجایی از این فصل شاهد مرگ این ببر باشیم. آماده یک گریه حسابی باشید.
۶- هیچ‌کس در امان نیستازآنجایی‌که حدس زدیم چه کسانی ممکن است در این فصل بمیرند، حالا نوبت به این رسیده است که حدس بزنیم چه کسانی زنده خواهند ماند: ریک Rick، داریل Daryl، کرول Carol, مگی Maggie (با بازی لورن کوهن Lauren Cohan). به‌جز این افراد هیچ‌کس در امان نیست. کسانی مثل گابریل Gabriel (ست گیلیام Seth Gilliam)، آرون Aaron (با بازی راس مارکواند Ross Marquand)، عیسی Jesus ( تام پین Tom Payne)، سایمون Simon (استیون آگ Steven Ogg) و گرگوری Gregory (زاندر برکلی Xander Berkeley) کسانی هستند که احتمالاً، حتی برخلاف کتاب، در این فصل دخلشان خواهد آمد. در این قسمت از داستان ما با بخشی به نام All-Out War مواجهیم، درنتیجه اتفاقات نامعمول در هراندازه و ابعادی دور از انتظار نیست.
۷- زمزمه‌هایی از آیندهدنیای «مردگان متحرک» بعد از پایان جنگ بین ریک و میگن چطور خواهد بود؟ بار دیگر از کتاب کمک می‌گیریم و انتظار داریم که سریال هم همانند کتاب پیش رود: جنگی دیگر در راه خواهد بود، این بار با گروهی به نام نجواگران Whisperer. این بازماندگان زیر لباس‌هایی از گوشت انسان پنهان می‌شوند. خطری بی‌سابقه که اسکندریه را تهدید می‌کند. انتظار جنگ بزرگ دیگری را در فصل هشتم نداریم، فقط گوشه‌ای از این تنش که همه‌چیز را برای فصل نهم آماده کند.

فصل اول این سریال را می توانید در نماوا تماشا کنید:

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید