سلام به همه نماوایی‌ها

برنامه این هفته آنکات به بررسی و ری‌وی‌یو آخرین قسمت از مجموعه فیلم‌های بورن اختصاص دارد؛ فیلمی به کارگردانی پل گرینگرس با بازی بازیگر اصلی این مجموعه یعنی مت دیمون و درخشش تاملی جونز و وینست کسل؛ به‌عنوان دو بدمن فیلم که اولی ریاست سازمان اطلاعاتی امریکا رو بر عهده دارد و دومی مأمور مخصوص برای مأموریت‌های ویژه است. «جیسون بورن» پنجمین فیلم از سری داستان‌های بورن است که از سال ۲۰۰۲ تا به امروز اکران شده است.
حضور مت دیمون پس از یک وقفه طولانی و بازگشتش بعد از هفت سال در هیبت این کاراکتر یکی از نقاط قوت قسمت جدید سری بورن است. مت دیمون بازیگر، فیلم‌نامه‌نویس و تهیه‌کننده آمریکایی است که مجله فوربز او را یکی از پول‌سازترین هنرپیشگان می‌شناسد، او ۴ بار نامزد جایزه اسکار، ۲ بار نامزد جایزه‌ گولدن گلوب و ۶ بار نامزد جایزه ایمی شده است. او در پی همکاری‌اش با بن افلک در نوشتن «گود ویل هانتینگ»، جایزه اسکار بهترین فیلم‌نامه را از آن خود کرد. وی همچنین برای بازی در این فیلم نامزد جایزه اسکار، گلدن گلوب و جایزه انجمن بازیگران شد. این بازیگر که بسیار موردعلاقه پل گرینگرس می‌باشد و به‌غیراز همکاری در سری بورن در فیلم (Green Zone (2010 هم که برای او نامزدی بهترین کارگردانی آکادمی را در برداشت همکاری کرده است.
مت دیمون برای اضافه شدن به قسمت آخر این مجموعه دو شرط اصلی را مطرح کرده بود: یک اینکه اتفاقات روایی فیلم‌نامه حتماً باید حول‌و‌حوش مسائل روز باشند و دوم اینکه حتماً باید صحنه‌های اکشن و زد خورد با سن و سال و شرایط فیزیکی امروزی او که وارد دهه ۵۰ زندگی خود شده است مطابقت داشته باشد؛ که همین اتفاق هم رخ می‌دهد و شرایط او به اجرا در می‌آید؛ یکی از خطوط داستانی فیلم تأسیس شبکه اجتماعی به نام رؤیای عمیق است که قرار است در ذیل کار اصلی‌اش همه اطلاعات کاربران خود را برای کنترل همه‌جانبه از سوی سازمان‌های اطلاعاتی در اختیار دولت‌ها قرار دهد، به اتفاقات حقیقی ازجمله افشای اطلاعات فوق سری سازمان‌های اطلاعاتی امریکا توسط ادوارد اسنودن بارها و بارها اشاره می‌شود؛ شر ط دوم هم با تصویر صحنه‌هایی…

این قسمت: معرفی و بررسی فیلم «جیسون بورن»

دانلود ویدیو:

۱۰۸۰p Full HD | ۷۲۰p HD | ۳۶۰p

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید