مأمور لارین براوتن (چارلیز ترون)، عضو ممتاز سرویس جاسوسی مخفی ملکه یک جاسوس قابل و البته خشن و در مواقعی حساس است که از تمام مهارت‌هایش برای زنده ماندن در مأموریت غیرممکنخود استفاده می‌کند. او که به‌تنهایی به برلین فرستاده‌شده تا مدارکی مربوط به شخص خاصی را تحویل دهد، با دیوید پرسیوال (جیمز مک‌آووی) همراه می‌شود تا به کمک او در بازی مرگ‌آور جاسوس‌ها جان سالم به در ببرد.
این خلاصه استان اولین فیلم دیوید لیچ کارگردان جوان آمریکایی است که یکی از فیلم‌های نسبتاً موفق و قابل‌تأمل تابستان 2017 بود. بلوند اتمی برگرفته از رمان گرافیکی با سردترین شهر است. رمانی که توسط آنتونی جانستون نوشته و خلق‌شده است. داستان سردترین شهر در بردارنده شخصیتی به نام لورانی بروگتون است که از او به عنوان بلوند اتمی نیز یاد می‌شود. داستانِ به‌خصوص فیلم لیچ در سال‌های قبل از فروپاشی و تخریب دیوار برلین روایت می‌شود.
درسته که فیلم «بلوند اتمی» Atomic Blonde یک شاهکار نیست اما در مقام یک فیلم قصه‌گو و سرگرم‌کننده بسیار موفق عمل می‌کند و بی‌شک طرفداران تریلر‌های جاسوسی با دیدن آن خوشحال خواهند شد چراکه تقریباً هر کلیشه‌ای که انتظارش می‌رود را در فیلم خواهند دید. باوجودآنکه تمام فیلم آشنا به نظر می‌رسد هنوز هم قسمت‌های غیرمنتظره‌ای در آن وجود دارد. بیشتر داستان به‌طور فلش بک ارائه‌شده است که همان‌طور که اجازه تفسیرهای جانبی را به مخاطب می‌دهد به تعداد مظنونین داستان نیز می‌افزاید.
بحث درباره این فیلم را با دو نقل‌قول از دو منتقد سرشناس و درجه‌یک به پایان می‌بریم و از شما دعوت می‌کنیم با انکات این هفته هم همراه باشید تا بیشتر درباره این فیلم گپ بزنیم.

کریس ناشاوتی از اینترتینمنت ویکلی که به این فیلم امتیاز ۷۵ از 100 را داده است در همان سطور اولیه نقدش این‌گونه می‌نویسد:

موسیقی متن دهه هشتادی (نیو اردر، دپش مود، مینیستری) بهتر از این نمی‌توانست باشد. خشونت بیش‌ازحد به شکل بی‌وقفه‌ای بی‌رحمانه است و کمد لباس‌های کار ترون بسیار چشم‌نواز است؛ بنابراین باعث خجالت است که جدا از تغییر جنیست، فیلم‌نامه تأثیر بسیاری از فیلم‌های مشابه گرفته است

سایمون آبرامز نویسنده ارشد وب‌سایت راجر ایبرت هم فیلم را این‌گونه توصیف می‌کند:

بدون شازلیز ترون، فیلم جاسوسی و ماجراجویانه‌ی بلوند اتمی تنها جنبه‌ی هوشمندانه می‌داشت، او فیلم را دیدنی‌تر کرده است. ترون به رفتار سنگین قهرمان فیلم عمقی احساسی می‌دهد.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید