۷۸در سال ۲۰۱۴ اعلام‌ شد که ادگار رایت قرار است کارگردانی فیلم «مرد مورچه‌ای» را بر عهده بگیرد اما او مدتی بعدازاین پروژه کنار کشید تا بتواند اثر مطبوعش که ایده آن از نزدیک به بیست سال پیش در ذهنش شکل‌گرفته بود را کارگردانی کند. برای بازی در فیلم «بیبی راننده» نامه‌ای زیادی مطرح‌شده بود که از جمله آن اِما استون و مایکل داگلاس بود اما در نهایت بازیگران جدیدی به پروژه ملحق شدند و «بیبی راننده» به مرحله تولید رسید.
ادگار رایت از جمله باهوش‌ترین و خوش‌ذوق‌ترین کارگردانان دو دهه‌ی اخیر سینما محسوب می‌شود که آثارش اغلب به دور از هیاهوی هالیوود ساخته و اکران شده است و هر بار که اثر جدیدی از او به نمایش درآمده، سرآمد ژانری بود که اثر در آن دسته‌بندی‌شده است.
«بیبی راننده» در تلاش است تا اوج هیجان را مانند بنزین اوکتان بالا به فیلم‌اش تزریق کند و نشان می‌دهد چگونه می‌توان در عصری که تصاویر تعقیب گریز خسته‌کننده و قابل پیش‌بینی‌شده‌اند، هم چنان هیجان ایجاد کرد
«بیبی راننده» فیلمی است که همه می‌توانند از آن لذت ببرند. هرچند دارای پیچیدگی‌ها و پیچ‌وخم‌های معمول نسخه‌های کلاسیک این ژانر نیست، اما به‌اندازه کافی برای نگه‌داشتن بیننده شگفتی و سورپرایز دارد. عاشقانه‌ای زیبا در فیلم وجود دارد، عاشقانه‌ای که شیرینی‌اش درست به‌اندازه است و انقدر شِکَرش زیاد نمی‌شود که دلمان را بزند. صحنه‌های تعقیب و گریز برای اولین بار بعد از مدت‌ها تا جایی که یادمان می‌آید، به‌جای آنکه خسته‌کننده و تکراری باشند، جذاب از آب درآمده‌اند.
بیایید با نقل‌قولی از منتقد اول رولینگ استون (Rolling Stone) پیتر تراورس که به این فیلم از سه و نیم از چهار داده بحث را به اتمام برسانیم  و به سراغ آنکات این هفته برویم؛ مثل همیشه ما رو در جریان انتقادات؛ پیشنهاد‌ها و نظرات خود فرار دهید.

این فیلمی است که من به آن میگویم، فیلمِ مخصوص تابستان، «بیبی ِ راننده» همه‌چیز دارد: هیجان، خنده،  اکشن زیاد، موسیقی متن کشنده، اجرای فوق‌العاده از “انسل الگورت” و کارگردان، “ادگارد رایت” که می‌تواند کمرتان را خم کند! آخرین باری که از یک مسابقه ماشین هیجان‌زده شدید چه زمانی بوده؟ این تکاپو و هیجان رانندگی در یک فیلم توسط این کارترها به نمایش گذاشته‌شده، آن هم از نوع خارق‌العاده‌اش

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید