به یاد ندارم که فیلمی با تم هیولا یا یک حیوان عجیب‌الخلقه تاکنون در بخش اصلی جشنواره کن به نمایش درآمده باشد. این گویا سنت نانوشته‌ای بوده که امسال با حضور فیلم «اوکجا» شکسته شده است.
بونگ جون هو؛ کارگردان کره‌ای فیلم‌های «خاطرات جنایت»، «مادر»،«میزبان» و «برف‌شکن» دوباره فیلم فوق‌العاده‌ای خلق کرده است که قابل قیاس با ET و کارهای رولند دال است. این یکی از آن دو فیلمی است که توسط نتفلیکس تهیه و عرضه‌شده است؛ اما تهیه‌کننده‌ی فیلم، نتفلیکس چطور می‌تواند به خود اجازه دهد چنین فیلمی روی پرده بزرگ نمایش نداشته باشد؟ جدای از همه‌چیز، جلوه‌های ویژه دیجیتالی فیلم بی‌نظیر است و تصاویر زیبایی دارد. خیلی حیف است که این فیلم را می‌شود فقط بر روی صفحه‌ی آی‌پد دید.
این فیلم جذاب، هیجان‌انگیز شیرین، با هدیه لحظات لطیف احساس‌برانگیزی به تماشاگران اش، زندگی معجزه‌آسای آن‌ها را (دختر و دوست عظیم‌الجثه‌اش) را در کوه‌های کره جنوبی نشان می‌دهد. سپس فیلم‌ساز ما را به شهر نیویورک و دنیایی از بدبینی، تهدید و خطر می‌برد. بازی سیون هون در نقش دخترچهاردهساله داستان خارق‌العاده است، اما باید گفت بازی جیک جیلینهال کسل‌کننده است و تیلدا سوئینتون در اواخر فیلم بهتر می‌شود. انرژی خالص و دوست‌داشتنی بودن این فیلم، تماشایش را به یک لذت تبدیل می‌کند.
بونگ جون هو، ای تی‌اش را با داستان شیرین یک خوک جهش‌یافته و دختری که دوست اش دارد، روایت می‌کند. داستان زیرپوستی اوکجا- ارتباط یک کودک با غول فرازمینی و دفاع از این غول، در برابر بزرگ‌سال‌های ظالم، به‌راحتی E.T. یا اژدهای پیت را به یادمان می‌آورد، اما بونگ می‌تواند این فرمول را با موضوع مدنظر خودش ارتباط دهد. او بارها پیش‌ازاین نشان داده که با جهان سرمایه‌داری سر ستیز دارد.
در این شمار از آنکات به بررسی و معرفی این فیلم عجیب و غریب می‌پردازیم و نظرات منتقدان را درباره آن با هم مرور می‌کنیم.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید