«کوکو» یک نامه‌ای عاشقانه از طرف پیکسار به مکزیک؛ «کوکو» جوابیه تند تیز به سیاست‌های فاشیستی و نژادپرستانه دونالد ترامپ؛ «کوکو» با دیدن آن لحظه‌شماری می‌کنید تا بمیرید.
این جملات معترضه شعاری و عجیب‌وغریب بالا که مشتی از خروار مدخل نقدهای سرشناس‌ترین منقدین مجلات و وب‌سایت‌های سینمایی درباره آخرین انیمیشن پیکسار-دیزنی که بعد از چندین سال تجربه‌های ناموفق پی در پی و ناامیدکننده دوباره در یک اقدام احیاکننده و در نجات در آخرین لحظه تمام طرفدارانش را سر ذوق آورده است و تجربه لذت‌بخش و دیدنی toy story و Monster inc را دوباره زنده کرده است.

«کوکو» اولین انیمیشن پیکسار است که از سال ۲۰۱۵ یک دنباله نیست و کاملاً یک انیمیشن جدید و اورجینال با داستانی کاملاً مستقل است. آخرین تلاش این استودیو رؤیا سازی انیمیشن The Good Dinosaur بود که یک دنباله نبوده و نقدهای نسبتاً متوسطی را نیز از سوی منتقدان دریافت کرد؛ از سویی دیگر این اولین انیمیشن بلند داستانی است که همه شخصیت‌های اصلی فرعی آن رنگین‌پوست هستند و هوشمندانه به مدد اضافه شدن چندین کارشناس امور فرهنگی و پژوهشگران باورهای عامه مکزیکی تبار دیگر خبری از تصاویر کلیشه‌ای آشنای سینمای آمریکا از این بزرگ‌ترین اقلیت مهاجر در ایالت متحده نیست. به قول منتقد نیویورک دیلی نیوز استودیو پیکسار هفت دقیقه اول انیمیشن Up که بخشی از حافظه پاک نشدنی فیلم بازهاست را تبدیل به یک انیمیشن سینمایی ۲ ساعته کرده است.

با ما در این شماره از آنکات همراه باشید تا درباره این شاهکار دوست داشتنی بیشتر با هم گپ یزنیم.

 

 

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید