«آن» It، یکی از داستان‌های مشهور استفن کینگ است که در دهه هشتاد میلادی منتشر شد و خیلی زود توانست محبوب دل خوانندگان کتاب شود و طرفداران خود را پیدا کند. محبوبیت این داستان سبب شد تا شبکه ABC در سال 1990 یک سریال کوتاه دو اپیزودی از این داستان تهیه کند که به شدت مورد توجه قرار گرفت و شخصیت پنی وایز از آن پس تبدیل به یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های ترسناک در ایالات‌متحده شد به طوری‌ كه حتی گروه‌های موسیقی راک سعی داشتند تا خودشان را به شکل وی درآورده و به روی صحنه بروند تا شهرت بیشتری کسب نمایند! همچنین در فرهنگ‌عامه آمریکا، پنی وایز موجودی معرفی می‌شود که به سراغ کودکان می‌آید و آن‌ها را می‌خورد! چیزی شبیه به لولوخرخره خودمان

در اقتباس سینمایی این فیلم نویسندگان چیس پالمر، گری داوبرمن و کری فوکوناگا (که آخری در یک مقطعی کارگردان نیز بود) تغییرات زیادی در کتاب کینگ ایجاد کرده‎اند. بعضی‎ از این تغییرات خوبند و برخی هم بد، اما همه‎ی آن‎ها در خدمت شیوه‎ی قصه‎گویی سه‌بخشی هستند.
احتمالاً مهم‎ترین تغییر این است که داستان به‌جای ۱۹۵۷ تا ۱۹۵۸، طی ۱۹۸۸ تا ۱۹۸۹ رخ می‎دهد، تابستانی که هفت نوجوان منزوی که خودشان را کلوپ بازندگان می‎نامند دورهم جمع می‎شوند تا با هیولایی مبارزه کنند که کودکان شهرشان دری ماین را می‎کشد. (نیمه‎ی دوم رمان، ادامه‎ی مبارزه‎ با «آن» It، ۲۷ سال بعد، در فیلم بعدی این مجموعه به نمایش درخواهد آمد).

فیلم‌برداری این فیلم در ۲۷ جون ۲۰۱۶ در حومه‌ی تورنتو آغاز شد و در ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۶ پایان یافت و در ۵ سپتامبر ۲۰۱۷ برای اولین بار در لس‌آنجلس اکران شد. «آن» It، از زمان اکران تاکنون ۲۱۷ میلیون دلار سود جهانی داشته است و برای بازی بیل اسکارزگارد (Bill Skarsgård) و بازیگران کودک، کارگردانی، موسیقی و وفاداری به رمان اصلی که بسیاری آن را بهترین رمان استفن کینگ تاکنون می‌دانند، نقدهای مثبتی از جانب منتقدان دریافت کرده است.
امروز هم با آنکات همراه باشید تا درباره این فیلم ترسناک بیشتر باهم گپ بزنیم

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید