با آمدن قسمت اول فصل هفتم «بازی تاج‌وتخت» Game of Thrones ‘زمستان در ماه جولای فرارسید’، اما اوضاع و احوال تماشاگران این سریال شبکه‌ی اچ‌بی‌او HBO اصلاً سرد نیست. پس از طولانی‌ترین وقفه‌ای که این سریال به خود دیده، با شروع مجدد آن رکورد تماشای اولین قسمت فصل را با میانگین ۱۰.۱ میلیون نفر تماشاکننده، جابه‌جا کرد.
جالب‌تر آن‌که تماشا‌های اولیه از پخش آنلاین درمجموع آمار تماشا را به ۱۶.۱ میلیون رسانده و تمام رکورد‌های قبلی مربوط به روز اول پخش سریال را درهم‌شکسته است.
آمار پخش «بازی تاج‌وتخت» از شروع این سریال در ۲۰۱۱ تا به ‌حال رشد با ثبات و قابل‌توجهی داشته است. پخش اولین قسمت فصل اول آن به‌طور میانگین ۲.۲۲ میلیون تماشاکننده داشت که پس از پخش آن در شبکه‌ی اچ‌بی‌او HBO به رشد خود ادامه داد تا به حدود ۸ میلیون تماشاکننده رسید که همه‌ی آن‌ها به تماشای قسمت‌های آغازین فصل‌های پنجم و ششم هم نشستند. (قسمت اول فصل اخیر نسبت به قسمت اول فصل قبلی‌اش ۲۷ درصد رشد داشته است.)قبل از یک‌شنبه، آمار پخش قسمت اول فصل هفتم سریال «بازی تاج‌وتخت» در روز پخش خود از ۸.۹ میلیون تماشاکننده — مجموع تماشاکننده‌های آخرین قسمت فصل شش که آخرین قسمت ماقبل شروع فصل جدید بود — فراتر رفت.
اما این ارقام تنها گوشه‌ای از ماجراست. مخاطبان اچ‌بی‌او هرروز بیشتر و بیشتر به تماشای سریال‌های این شبکه رو می‌آورند و آن‌ها را در سرویس‌های پخش ویدیوی آنلاین HBO Go و HBO Now تماشا می‌کنند. (همین ماه، این شبکه به‌عنوان یک سرویس افزوده، به هولو Hulu پیوست.) اضافه کردن آن ارقام به آمار تماشای سه روز اول پخش و ۷ روز اول پخش و همین‌طور پخش‌های مجدد در شبکه‌های متنوع اچ‌بی‌او، باعث شد فصل ششم «بازی تاج‌وتخت» به‌طور متوسط ۲۵.۷ میلیون بار تماشا شود.
در ۲۰۱۴، «بازی تاج‌وتخت» به‌طور رسمی «سوپرانوز» The Sopranos را کنار زد و تبدیل به پرمخاطب‌ترین سریال تاریخ اچ‌بی‌او با بیشترین تماشا شد. فصل هفتم آن کوتاه‌تر از فصل قبلی خواهد بود و با هفت قسمت تا ۲۷ آگوست پخش خواهد شد.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید