او در ۷ آگوست جایزه معتبری در این فستیوال کسب خواهد کرد.

جشنواره فیلم لوکارنو در مراسم بزرگداشتی برای نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده آمریکایی تاد هینز Todd Haynes به همراه جایزه افتخاری لئوپارد تجلیل خواهد کرد.
او این جایزه معتبر پلنگ افتخاری را در ماه آگوست دریافت خواهد کرد. هم‌چنین در این جشنواره آخرین فیلم او «شگفت‌زده» Wonderstruck، در کنار «سَم» Poison که اولین بار در همین جشنواره در سال ۱۹۹۱ در لوکارنو سوئیس به نمایش درآمده بود، اکران خواهد شد.
هینز که اغلب مشغول کشف آمریکا در دهه ۵۰ میلادی بود، به ادامه حرفه‌اش با جولیان مور Julianne Moore در «امن» Safe و «دور از بهشت» Far From Heaven (نامزد چهار جایزه اسکار ۲۰۰۲) و «شگفت‌زده» ۲۰۱۷، در کنار کیت بلانشت Cate Blanchett در «من آنجا نیستم» I’m Not There ۲۰۰۷ و «کارول» Carol (نامزد شش جایزه اسکار در سال ۲۰۱۵) پرداخت.

شگفت‌زده

«شگفت‌زده» که امسال در جشنواره کن به نمایش درآمد، داستانی هم‌زمان از یک پسر میدوسترن و دختری در نیویورک ۵۰ سال پیش که در جستجوی ارتباط مبهم و پیچیده‌ای هستند را به تصویر کشیده است.
کارلو چاترین Carlo Chatrian رئیس جشنواره گفت:

شخصیت‌های فیلم او -که اغلب اجراهای فوق‌العاده‌ای از بازیگران زن دارند- جادوی سینمای بزرگ از هنر که بدون استفاده از توهمات به واقعیت متعالی دست می‌یابد را به ما بازمی‌گردانند. جدیدترین اثر او، فیلم چشمگیر «شگفت‌زده» یکی نمونه‌ی خوب دیگر از این فیلم‌ها است؛ یک سفر به دنیایی از کنجکاوی‌ها، جایی که ترس و اشتیاق برای صحت بازسازی تاریخی دوگانه با یکدیگر ادغام شده‌اند.

 

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید