جنیفر لارنس بازیگر موفق مجموعه فیلم‌های «عطش مبارزه» با پیش گرفتن از ملیسا مک‌کارتی و اسکارلت جوهانسون بار دیگر به عنوان پردرآمدترین بازیگر زن سال شناخته شد.
نشریه فوربس بار دیگر فهرست پردرآمدترین بازیگران سال را منتشر کرد و امسال برای دومین سال پیاپی جنیفر لارنس را به عنوان پردرآمدترین بازیگر زن جهان معرفی کرد.
لارنس ۲۶ ساله در یک سال گذشته ۴۶ میلیون دلار درآمد داشت و باوجود این‌که درآمد وی نسبت به سال قبل ۱۱.۵ درصد کمتر بود، بازهم جایگاه نخست پردرآمدها را کسب کرد.
لارنس درعین‌حال جوان‌ترین بازیگر این فهرست هم هست و پس از او ملیسا مک‌کارتی کمدین به لطف فروش بالای فیلم‌هایی مانند بازسازی «شکارچیان روح» ساخته پل فیگ شاهد افزایش ۴۳.۵ درصدی درآمد خود به نسبت سال پیش بود. او سال پیش نفر سوم این فهرست بود و امسال ۱۰ میلیون دلار بیشتر از سال پیش کسب کرد.

Scarlett-Johansson-1080pاسکارلت جوهانسون جایگاه سوم را کسب کرد و یک مکان پایین‌تر از سال پیش ایستاد. او بخشی از درآمد ۲۵ میلیون دلاری خود را برای بازی در نقش بیوه سیاه از مجموع فیلم‌های «انتقام‌جویان» کمپانی مارول به دست آورده و چندی پیش به عنوان پول‌سازترین بازیگر زن تاریخ سینمای آمریکا شناخته‌شده است. تحلیل وب‌سایت اکس آفیس موجو این نتیجه را از عملکرد وی استخراج کرده بود.
جنیفر آنیستون با درآمد ۲۱ میلیون دلاری و فن بینگ‌بینگ ستاره چینی سینما در مکان‌های بعدی جای دارند. آنیستون درآمدش را به نسبت سال پیش ۲۷.۳ درصد افزایش داده است. او معمولاً در ردیف ۵ بازیگر اول پردرآمد سال جای دارد.
شارلیز ترون که با فیلم «مد مکس: جاده خشم» خوش درخشید با درآمد ۱۶.۵ میلیون دلاری و ایمی آدامز که با فیلم «بتمن در برابر سوپرمن: طلوع عدالت» در نقش لوییس لین به پرده سینما بازگشت، با درآمد ۱۳.۵ میلیون دلاری در مکان بعد جای دارد.

charlize-theron-664311583
ساندرا بولاک که با بازی در فیلم «جاذبه» پردرآمدترین بازیگر زن سال ۲۰۱۴ بود یکی از غایبان بزرگ این فهرست در ۵ ردیف اول است. آنجلینا جولی پردرآمدترین بازیگر زن سال ۲۰۱۳ نیز دیگر غایب بزرگ فهرست است.
فوربس این فهرست را با اطلاعات موسسه نیلسن، باکس‌آفیس موجو، پایگاه اینترنتی آی‌ام‌دی‌بی و سخنان مدیران و وکلای هنرمندانی که درآمدی بیش از ۱۰ میلیون دلار دارند، تهیه‌کرده است.
جولیا رابرتز با ۱۲ میلیون دلار، میلا کونیس با ۱۱ میلیون دلار و دیپیکا پادوکن در ردیف‌های بعدی جای دارند. پادوکن بازیگر بالیوودی برای اولین بار به این فهرست راه‌یافته است و درآمد ۱۰ میلیون دلاری کسب کرده است.
منبع: گاردین

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید