اصغر فرهادی: فیلم «فروشنده» بدون هیچ اصلاحی قبل از اکران جهانی، در ایران به نمایش عمومی درمی‌آید.
این کارگردان سینمای ایران در پاسخ درباره‌ زمان اکران عمومی فیلم «فروشنده» و آیا فیلم برای اکران عمومی اصلاحیه‌ای دارد؟ بیان کرد:
درباره اکران همان تصمیم قبلی که اعلام‌شده پابرجاست تا قبل از اکران جهانی باشد و فیلم هیچ اصلاحیه‌ای ندارد.

پیش‌تر دو تن از اعضای شورای پروانه نمایش: محمدحسین لطیفی و ضیا الدین دری در مصاحبه‌های خود اعلام کرده بودند که شرط اکران فروشنده در ایران حذف صدای خواننده زن آن است، گفتنی است که در بخشی از فیلم فروشنده ترانه رعنا با صدای بانو ملوک ضرابی شنیده می‌شود، انتخابی که به گفته فرهادی آگاهانه و برای ادای دین به این هنرمند بزرگ است. فرهادی همچنین نام کاراکتر اصلی فیلم خود را هم به همین سبب رعنا انتخاب کرده است.
فرهادی که در حاشیه‌ی مراسم رونمایی از مستند «آی آدمها» رخشان بنی‌اعتماد سخن می‌گفت، درباره‌ مراسم خیریه‌ای که به بهانه نمایش این مستند، برگزارشده بود، همچنین گفت: حضور هنرمندان در چنین برنامه‌هایی بُعد تبلیغاتی دارد اما روحیه‌ی کمک کردن به دیگران خوشبختانه در جامعه ما زنده است و به نظرم هنرمندانی که شناخته‌شده هستند بیشتر دیده می‌شوند درحالی‌که آدم‌های معمولی هم هستند که کمک می‌کنند.
فیلم «فروشنده» جدیدترین ساخته‌ی اصغر فرهادی، پیش‌ازاین از سوی پخش‌کننده‌اش اعلام شد که در تابستان در ایران اکران عمومی می‌شود.
در این فیلم که دو جایزه بهترین فیلم‌نامه و بازیگری را از جشنواره‌ی اخیر کن گرفت، شهاب حسینی و ترانه علیدوستی به ایفای نقش می‌پردازند.
بد نیست بدانید: «فروشنده» هفتمین فیلم اصغر فرهادی در آخرین موفقیت بین‌المللی خود شنبه‌شب (دوازدهم تیر) و در شب اختتامیه جشنواره فیلم مونیخ، جایزه بهترین فیلم را در بخش بین‌الملل از آن خود کرد.

CjFbF0BXIAAjLcQهیات داوران در بیانیه خود درباره اهدای این جایزه به فیلم «فروشنده» نوشته‌اند:

ما انتخاب کردیم این جایزه را به فیلمی بدهیم که در عین معاصر بودن نگاهی جهانی و از همه مهم‌تر به‌سوی آینده دارد. داستانی که بسیار هیجان‌انگیز و پر از شگفتی است. فیلمی درباره آنچه هستیم یا می‌توانستیم به‌عنوان انسان باشیم.

جایزه ARRI/OSRAM به بهترین فیلم بین‌المللی تعلق می‌گیرد. این جایزه توسط پروفسور فرانتس کراوس و هانس -یواخیم شواب اهدا می‌شود.جشنواره فیلم مونیخ از ۲۳ ژوئن تا ۲ جولای (۳ خرداد- 12 تیر) در شهر مونیخ آلمان برگزار شد.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید