به گزارش ورایتی، امبلین اینترتینمنت Amblin Entertainment حق جهانی رمان علمی تخیلی «The Mother Code» را به دست آورده است. کارول استیورز Carole Stivers داستان این کتاب را به رشته تحریر درآورده و کتاب سال دیگر منتشر خواهد شد. قرار است امی لوئیس جانسون Amy Louise Johnson فیلم‌نامه را برای امبلین بنویسد.
داستان «The Mother Code»‌ در دنیایی می‌گذرد که اسلحه‌های بیولوژیکی تقریبا تمام کره زمین را نابود کرده‌اند و دانشمندان و دولت‌مردان به دنبال یافتن راهی برای نجات انسان‌ها هستند. آنها با به کار گرفتن ربات‌های مادر، از کودکانی که دنیا نیامده‌اند محافظت می‌کنند. زمانی می‌رسد که دولت تصمیم به از بین بردن ربات‌ها می‌گیرد و پسری که توسط یکی از این ربات‌ها بزرگ شده، در پی نجات تنها والدش بر می‌آید.
اسپیلبرگ سابقه طولانی در ساخت پروژه‌های علمی تخیلی از جمله «ئی.تی. موجود فرازمینی» E.T. The Extraterrestrial، سه‌گانهٔ «بازگشت به آینده» Back to the Future، «پارک ژوراسیک» Jurassic Park، «مردان سیاه‌پوش» Men in Black، «هوش مصنوعی» AI Artificial Intelligence، «گزارش اقلیت» Minority Report و «بازیکن شماره یک آماده» Ready Player One دارد.
این مقاله برگرفته از نوشتهٔ دیو مک‌ناری Dave McNary در سایت variety.com است.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید