با «کشتن گوزن مقدس» The Killing of a Sacred Deer، یارگوس لانتیموس Yorgos Lanthimos نسخه‌ی آزاردهنده‌ی مختص خود از «بازی‌های مسخره» Funny Games میشل هانکه Michael Haneke را ساخته است. این درام ترسناک اولین بار در جشنواره‌ی کن در ماه می سروصدا به پا کرد که در آن دیوید ارلیک David Ehrlich از ایندی‌وایر IndieWire آن را ترسناک‌ترین فیلم لانتیموس دانست و همچنین با واکنش‌هایی در نمایش‌های بیشتر آن در جشنواره بین‌المللی فیلم ترانسیلوانیا TIFF و جشنواره‌ی فنتستیک فست Fantastic Fest این ماه، همراه بود. مخاطبان لازم نیست برای تماشای آن مدت زیادی انتظار بکشند چراکه در اکتبر اکران می‌شود، اما ای ۲۴ A24 پیش‌نمایش جدیدی را به نمایش درآورده که کم‌وبیش هشداری است درباره‌ی این‌که چقدر این فیلم آشفته است.
«گوزن مقدس» با بازی کالین فارل Colin Farrell درباره‌ی جراحی است که زندگی‌اش پس از دوست شدن با پسر یکی از مریض‌های سابقش دچار گسستگی می‌شود. نقش این پسر را بازیگر «دانکرک» Dunkirk بری کیوگان Barry Keoghan با چنان شدت تکان‌دهنده‌ای بازی می‌کند که نخواهید توانست صورت او را از ذهن خود بیرون کنید. نیکول کیدمن Nicole Kidman نقش زن فارل را بازی می‌کند و سانی سولجیک Sunny Suljic و رافی کسیدی Raffey Cassidy نقش فرزندان او را بازی می‌کنند.
لانتیموس در کارهای قبلی مانند «دندان نیش» Dogtooth و «خرچنگ» The Lobster ثابت کرده که استاد اتمسفر حاکم بر صحنه است، اما «گوزن مقدس» نشان می‌دهد چقدر بر حفظ تنش تسلط کاملی دارد. تمام فیلم مانند یک دست در حال مشت شدن است درحالی‌که داستان لحظه‌به‌لحظه در حال آشفته‌تر شدن است.
«کشتن گوزن مقدس» در ۲۰ اکتبر اکران خواهد شد.

 

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید