فیلم «کارآموز» محصول 2015 با بازی رابرت دونیرو و آن هاتاوی یکی از پرطرفدار ترین کمدی رمانتیک‌های اکران شده در سال گذشته بود، گرچه این فیلم به‌اندازه برخی از بهترین کمدی های کارگردانش همچون «The Holiday» و یا«Something’s Gotta Give» نه در گیشه و نه در نزد منتقدین موفق نبود، اما کماکان نشانه هایی خلاقانه از فیلمی در چارچوب یک ژانر همه پسند را دارد، نانسی میرز کارگردان، نویسنده و نهیه‌کننده فیلم اینجا هم با بازی گرفتن‌های متفاوت از چهره های شناخته شده هالیود،امضای شخصی خود را بر تن این فیلم حک کرده است.در متن زیر ری‌وی‌یو نویسنده گاردین را بر این‌فیلم می خوانیم.

چندوقت پیش رابرت دنیرو یک مصاحبه بی‌ضرر رادیویی که دررادیو تایمز برگزار می‌شد را به نشانه اعتراض ترک کرد. او بعدا گفت که درباره استنتاجات منفی سؤالاتی که  اما بروک مجری برنامه پرسیده بود، شاکی شده است.  این ماجرا از این هنرپیشه سابقا بزرگ سینما، یک شخصیت عوضی و خجالت آور ترسیم کرد.

اما در کمدی درام «کارآموز» به کارگردانی  نانسی میر اوضاع آنقدرها هم بد نیست.  دنیرو نقش بن ویتاکر را بازی می‌کند. یک بیوه 70ساله که در سنین میانسالی به کارآموزی یک شرکت تجارت الکترونیکی درآمده است. مدیر این شرکت جولز آستن ( با بازی آن هتوی) است که یک زن عصبی، اما بسیار موفق است. پس اساسا این همان داستان فیلم «شیطان پرادا می پوشد» است: نسل بعدی، سال های بهتر.

بن مردی دانا و البته سنتی است . از آن سبک مردانی که همیشه یک دستمال در جیبشان همراه دارند. و خیلی زود او تبدیل به محرم اسرار جولز ، به عنوان یک مشاور بحران در کار و زندگی او و زندگی زناشویی به‌هم ریخته‌اش می شود.

فیلمنامه  میر درباره حقوق برابر زن و مرد نیز هست. جولز از سمت دوستان و همکارانش دائما با کلیشه‌های جنسیتی مواجه  می‌شود، در حالی که بن به طور غیر‌منتظره‌ای ثابت می‌کند که یک هوادار دوآتشه  فمنیسم است.

متاسفانه رنه روسو که بازیگر فوق‌العاده خوبیست در این فیلم نقشی کوچک به‌عنوان  ماساژور شرکت دارد که همان نقش هم با بی‌رحمی در زمان تدوین نهایی کوتاه شده است.

برگرفته از: گاردین

برای تماشای آن‌لاین فیلم «کارآموز» به وب سایت نماوا یر بزنید، شاتلی ها هم فراموش نکنید که فعلا تماشای این فیلم برای شما رایگان و فقط با یک کلیک مسیر  است.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید