«شکارچی: نبرد زمستان» فیلمی اکشن، ماجرایی و درام محصول سال ۲۰۱۶ است. کارگردان آن “سدریک نیکولاس- تریان” بوده و. بازیگرانی چون “شارلیز ترون”، “کریس همسورث”، “امیلی بلانت” و “جسیکا چستین” در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند. این فیلم در ادامه فیلم موفق « سفیدبرفی و شکارچی» محصول سال ۲۰۱۲ ساخته‌شده است و درواقع اقتباسی متفاوت از داستان‌های کودکان و متلهای آلمانی مانند سفیدبرفی و داستان‌هایی دیگر از برادران گریم است. استودیو سازنده آن، یونیورسال استودیو است، بودجه آن ۱۱۵ میلیون دلار بوده و توانست به فروش ۱۶۴.۶ میلیون دلاری دست پیدا کند.

“عشق فقط یک قصه افسانه‌ایه” این جمله‌ای است که لیام نیسون که در فیلم: «شکارچی: نبرد زمستان» روایتگر داستان است، با صدای خشدار خود، روی تصویر می‌گوید. البته اریک، شکارچی قصه ما (که نقشش را کریس همسورث جذاب بازی می‌کند) گوشش به این حرف‌ها بدهکار نیست. اریک که در فیلم قبلی این مجموعه، یعنی «سفیدبرفی و شکارچی»‌ که در سال ۲۰۱۲ پخش شد، سعی داشت ملکه خبیث، راونا (با بازی شارلیز ترون) را شکست دهد. طرفداران این مجموعه به خاطر می‌آورند که در آن فیلم، اریک به دنبال عشق گمشده خود سارا می‌گشت. داستان فیلم جدید، یعنی « شکارچی: نبرد زمستان» درواقع با قبل از وقایع فیلم سال ۲۰۱۲ « سفیدبرفی و شکارچی» شروع می‌شود، اما پس از مدتی وقایع بعدازآن فیلم را به نمایش می‌گذارد.

the-huntsman-winters-war-review_chv3

سارا که نقشش را جسیکا چستین بازی می‌کند، تنها بازیگر جدید این فیلم نسبت به قسمت قبلی این مجموعه نیست. روزی روزگاری، راونا خواهری داشت، به نام فریا‌(با بازی امیلی بلانت) داستان از جایی شروع می‌شود که فریا که مهربان و خوب است، ناگهان وقتی فرزندش از بین می‌رود، خشم و عصبانیت درونش را آشکار می‌کند. خشم او به‌صورت طوفانی از یخ نمودار می‌شود و آن‌قدر سهمگین است که شخصیت السا در فیلم «منجمد» جلوی آن کم می‌آورد. او در قصر خود می‌نشیند و کودکان و نوجوانان را به آنجا می‌آورد و به آن‌ها آموزش‌های نظامی می‌دهد تا ارتشی بزرگ به وجود بیاورد. سارا و اریک هم جزو این ارتش هستند. فریا، برای آن‌ها قانونی تعیین کرده است: “عشق ممنوع است.” اما سارا و اریک نافرمانی می‌کنند و عاشق یکدیگر می‌شوند تا اینکه ملکه یخی به این موضوع پی می‌برد و آن‌ها را از هم جدا می‌کند. این‌ها همه پیش‌درآمدی برای شروع داستان اصلی هستند.

سدریک نیکولاس-ترویان پشت صحنه، شکارچی: نبرد زمستان

سدریک نیکولاس-ترویان پشت صحنه، شکارچی: نبرد زمستان

داستان هفت سال جلوتر می‌رود، حالا دیگر وقایعی که می‌بینیم مربوط به بعد از داستان «سفیدبرفی و شکارچی» هستند. ما اریک را می‌بینیم که به دیدار شاهزاده رفته است. او به شاهزاده خبر می‌دهد که سفیدبرفی بیمار است و از آن‌هم مهم‌تر، آینه جادویی گم‌شده است. این آینه متعلق به راونا است و جوهر پلیدی او در آن وجود دارد، پس قبل از اینکه ملکه فریا به آن دست پیدا کند، آن‌ها باید آینه را پیدا کنند. بااینکه نام فیلم کلمه شکارچی (Hunter در زبان انگلیسی که اشاره به یک شکارچی مرد دارد) را در خود دارد، اما پر از شخصیت‌های مهم زن است. شارلیز ترون و امیلی بلانت، بازیگر دو شخصیت مهمی هستند که پلیدی و سرمست شدن از قدرت را به نمایش درمی‌آورند. جسیکا چستین هم ثابت می‌کند که در مبارزه بسیار توانمند است. ۴ شخصیت دوارف هم در داستان وجود دارند که بیشتر صحنه‌های کمدی و خنده‌دار فیلم را آن‌ها خلق می‌کنند و دو نفر از آن‌ها زن هستند.

huntsmanwinterswarpanel

«شکارچی: نبرد زمستان» را سدریک نیکولاس-ترویان کارگردانی کرده است. این فیلم اولین تجربه کارگردانی او در یک فیلم بلند به شمار می‌رود. ترویان در فیلم قبلی، سرپرست بخش جلوه‌های ویژه بوده است، البته خوشبختانه این فیلم از آن فیلم‌هایی نیست که همه‌چیز آن ساختگی و پر از جلوه‌های ویژه باشد. البته در قسمت‌هایی که لازم بوده از آن استفاده شود این کار بسیار خوب و بی‌نقص و با جزییات کامل اتفاق افتاده است. کارگردانی ترویان، برای کسی که اولین تجربه‌اش در کارگردانی را به نمایش گذاشته، قابل‌قبول است؛ اما جسارت و نوآوری ویژه‌ای در آن وجود ندارد. او صحنه‌هایی زیبا و خارق‌العاده تصویربرداری کرده، اما به همان شیوه بسیار ساده، عاری از هرگونه پیچیدگی و کمی تکراری. کارگردانی‌ای که برای فیلم پرفروش و عامه‌پسندی مانند «شکارچی: نبرد زمستان» مناسب و شایسته است. اما مؤلف واقعی این اثر، طراح لباس فوق‌العاده آن، کولین آتوود است. او در طراحی خود نوآوری بسیاری به خرج داده و لباس‌های سیال و لغزان و شناور در فضا، تاج‌های یخی و لباس‌های چرمی که برای جنگاوران و مبارزین طراحی کرده بسیار خاص و ویژه هستند.

برای دیدن این فیلم با دوبله فارسی، می‌توانید به وب‌سایت نماوا مراجعه نمایید.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید