وس اندرسن این‌بار با فیلم پرستاره «گزارش فرانسوی» The French Dispatch برگشته است: “نامه عاشقلانه‌ای برای تمام روزنامه‌نگاران”.
جدیدترین اثر اندرسن پس از «جزیره سگ‌ها»، در قرن بیستم و در شهر خیالی انوی-سور-بلاسه اتفاق می‌افتد و داستان روزنامه‌نگاری آمریکایی در فرانسه را روایت می‌کند (نام روزنامه نیز بر همین اساس انتخاب شده است: گزارش فرانسوی از آزادی، آفتاب بعدازظهر کانزاس).
بیل موری در این فیلم در نقش آرتور هاویتز جونیور، ویراستار این روزنامه حضور دارد و نقش کارمندان او را بازیگران مطرحی چون الیزابت ماس، اوون ویلسون، تیلدا سوینتن، فیشر استیونز، گریفین دان و والی وولودارسکی بازی می‌کنند.
«گزارش فرانسوی» The French Dispatch در طول مدت فیلم سه داستان را روایت می‌کند و آدرین برودی در نقش قاچاقچی آثار هنری، جولیان کادازیو، هنری ویکلر و باب بالابان در نقش عموهای او، بنیسیو دل تورو در نقش هنرمند در زندان، موسس روزنتالر، لئا سیدوکس در نقش مامور زندان، جفری رایت در نقش روزنامه‌نگار غذا روبوک رایت، فرانسیس مک‌دورمند در نقش روزنامه‌نگار لوسیندا کرمنتز و لینا خودری و تیموتی شالامی در نقش دو دانشجوی انقلابی در این فیلم حضور دارند.«گزارش فرانسوی» The French Dispatch از ۲۴ جولای در سینماها اکران خواهد شد.

این مطلب از نوشته کارن هان در سایت Polygon گرفته شده است.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید