چه فیلم‌هایی در نیمه اول امسال، نظر منتقدان را به خود جلب کرده‌اند؟
در زیر بهترین‌ فیلم‌های نیمه اول ۲۰۱۸ که از تاریخ ۱ ژانویه تا ۳۰ ژوئن اکران شده‌اند را رده‌بندی کرده‌ایم.
بهترین فیلم‌های سال ۲۰۱۸ تا به امروز ـ قسمت اول

۸ از ۲۲
حبس Custodyجدیدترین فیلم کارگردان برنده جایزه شیر نقره‌ای از جشنواره فیلم ونیز در سال ۲۰۱۷، خاویر لگرند Xavier Legrand، داستان درام خانوادگی در مورد پدری است که حتی پس از این‌که همسر و فرزندانش او را ترک کرده‌اند، به اذیت و آزار آن‌ها ادامه می‌دهد. دنیس منوچت Denis Menochet و لئا دراکر Lea Drucker در نقش این زوج بازی می‌کنند.

۹ از ۲۲
عشق پس از عشق Love After Loveاین فیلم مستقل بی‌سروصدا، اولین اثر راسل هاربوگ Russell Harbaugh است. اندی مک‌داول Andie MacDowell بازی زیبایی در نقش زنی سوگوار مرگ شوهرش را به نمایش می‌گذارد. منتقدان علاوه بر بازی عالی بازیگران فیلم، صداقت و درستی این داستان درام را ستوده‌اند.

۱۰ از ۲۲
تو هیچ‌وقت واقعا اینجا نبودی You Were Never Really Hereخواکین فینیکس Joaquin Phoenix و لین رمزی Lynne Ramsay سال گذشته برنده جایزه بهترین بازیگر و بهترین کارگردان جشنواره کن برای این فیلم که اقتباسی از «تا حد مرگ کسل» Bored to Death اثر جاناتان ایمز Jonathan Ames است، شدند. در این فیلم، فینیکس در نقش جو، سرباز از جنگ برگشته‌ای بازی می‌کند. وقتی‌که یک سناتور نیویورک او را استخدام می‌کند، جو به‌ناچار وارد ماجراهای پیچیده و فاسد آن‌ها می‌شود.

۱۱ از ۲۲
اولین اصلاح‌شده First Reformedایتن هاک Ethan Hawke در جدیدترین اثر کارگردان و نویسنده، پل شریدر Paul Schrader، در نقش کشیش ارنست تولر، کشیک شکنجه‌شده نظامی که با احساس گناه کشته شدن پسرش در جنگ عراق درگیر است، بازی می‌کند. هنگامی‌که زنی حامله با بازی آماندا سیفرید Amanda Seyfried از کشیش درخواست می‌کند که به همسرش پناه دهد، کشیش تولر مجبور می‌شود با گذشته‌اش و آینده انسانیت روبه‌رو شود. این اثر بهترین تجربه کارگردانی شریدر در دو دهه اخیر است.

۱۲ از ۲۲
همسایه من می‌شوی؟ Won’t You Be My Neighborمجری تلویزیون، فرد راجرز Fred Rogers، موضوع اصلی آخرین اثر مستندساز معروف مورگان نویل Morgan Neville است و نتیجه آن داستانی جالب و سرگرم‌کننده از کار درآمده است. فیلم، زندگی حرفه‌ای راجرز را دنبال می‌کند تا به قابلیت او برای مقابله با موضوعات سخت در برنامه خود، «محله آقای راجرز» Mister Rogers’ Neighborhood، برنامه کودک محبوب او که از سال ۱۹۶۸ تا ۲۰۰۱ پخش می‌شد، بپردازد.

۱۳ از ۲۲
در هفتمین روز On the Seventh Dayآخرین ساخته جیم مک‌کی Jim McKay، داستان خوزه Jose، پیک دوچرخه و یکی از بیشمار کارگرانی که در پارک سانست در بروکلین زندگی می‌کنند را روایت می‌کند. خوزه علاوه بر این‌که آدمی سخت‌کوش است، کاپیتانی تیم فوتبال را نیز بر عهده دارد. تیم آن‌ها هر یکشنبه بازی می‌کند و وقتی رئیس خوزه از او می‌خواهد که یکشنبه نیز کار کند، کارش با بازی در لیگ قهرمانی تداخل پیدا می‌کند. آیا کارش را درخطر می‌اندازد و از هم‌تیمی‌هایش حمایت می‌کند و یا درخواست رئیسش را انجام می‌دهد؟ حتماً مشتاقید که ببینید چی پیش می‌آید.

۱۴ از ۲۲
Hereditaryاین فیلم موفق جشنواره فیلم سان‌دنس Sundance، به بهترین فیلم ترسناک سال تبدیل شده است. در این ساخته آری آستر Ari Aster، تونی کولت Toni Collette در نقش آنی، هنرمندی که همسر استیو با بازی گابریل برایان Gabriel Bryne و مادر پسر نوجوان و دختر کوچکی است، بازی می‌کند. پس از مرگ مادر آنی، وحشتی خانواده را دربر می‌گیرد و همین ترس منتقدان را نیز تحت تأثیر قرار داده است.

۱۵ از ۲۲
سرزمین شیرین Sweet Countryآخرین اثر وارویک تورنتون Warwick Thornton، داستان سم، مردی بومی است که به جرم کشتن مرد سفیدپوستی تحت تعقیب است. او مجبور است به همراه همسرش به خارج از قلمرو شمالی اتریش در سال ۱۹۲۹، فرار کند. سم نیل Sam Neill نیز در این فیلم نقش‌آفرینی می‌کند.
بهترین فیلم‌های سال ۲۰۱۸ تا به امروز ـ قسمت سوم

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید