چه فیلم‌هایی در نیمه اول امسال، نظر منتقدان را به خود جلب کرده‌اند؟
در زیر بهترین‌ فیلم‌های نیمه اول ۲۰۱۸ که از تاریخ ۱ ژانویه تا ۳۰ ژوئن اکران شده‌اند را رده‌بندی کرده‌ایم.

۱۶ از ۲۲
پلنگ سیاه درست است که «بلک پنتر» پرفروش‌ترین فیلم سال نیست، اما موفق‌ترین فیلم کمپانی مارول است که نقدهای مثبت زیادی دریافت کرده است. پس از درخشش شخصیت بلک پنتر با بازی چادویک بوزمن Chadwick Boseman در فیلم «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» Captain America: Civil War، فیلمی مستقل برای این شخصیت به کارگردانی رایان کوگلر Ryan Coogler، ساخته شد. مایکل بی. جوردن Michael B. Jordan، لوپیتا نیونگ‌او Lupita Nyong’o و دانای گوریرا Danai Gurira نیز در این فیلم موفق که اکنون سومین فیلم پرفروش آمریکا است، بازی می‌کنند.

۱۷ از ۲۲
مرگ استالین The Death of Stalinدومین فیلم از اسطوره تلویزیون بریتانیا، آرماندو لانوچی Armando Lannucci، نگاهی طنز به موقعیت سیاسی روسیه دهه ۵۰ دارد. پس از مرگ استالین، قدرت‌های مختلف برای به دست گرفتن کنترل کشور، با یکدیگر درگیر می‌شوند، اما هدف اصلی همه آن‌ها گذشتن از وضعیت بحرانی است. در این فیلم که بر اساس رمان فرانسوی نوشته فابین نوری Fabien Nury و تیری رابین Thierry Robin ساخته شده است، استیو بوسکمی Steve Buscemi و آندریا ریزبوروگ Andrea Riseborough واولگا کوریلنکو Olga Kurylenko بازی می‌کنند.

۱۸ از ۲۲
ردی به‌جا نزار Leave No Trace«ردی به‌جا نزار» اولین اثر روایتی دبرا گرانیک Debra Granik پس از فیلم درام موفق سال ۲۰۱۰، «زمستان استخوان‌سوز» Winter’s Bone و به همان خوبی، است. داستان این فیلم که بر اساس کتاب My Abandonment نوشته پیتر راک Peter Rock است، در مورد کهنه سربازی با بازی بن فاستر Ben Foster و دختر نوجوانش است که سال‌ها در جنگلی خارج از پورتلند زندگی کرده‌اند و الآن باید بار دیگر به زندگی در کنار مردم عادت کنند. منتقدین نظر بسیار مثبتی در مورد بازی‌ بازیگران و کارگردانی عالی گرانیک دارند.

۱۹ از ۲۲
پدینگتون ۲، Paddington 2دنباله فیلم موفق «پدینگتون» سال ۲۰۱۵، داستان زندگی این خرس با صدای بن ویشاو Ben Wishaw را که به‌خوبی و خوشی با خانواده براون زندگی می‌کند را نمایش می‌دهد. پدینگتون برای سورپرایز کردن خاله لوسی به مناسبت تولد ۱۰۰ سالگی‌اش، به دنبال کادوی خاصی می‌گردد، اما نمی‌داند که کادویی که خریده، دزدی است. پل کینگ Paul King کارگردان قسمت دوم این مجموعه است. هیو گرنت Hugh Grant و برندن گلیسون Brendan Gleeson صداگذاری شخصیت‌هایی را در این اثر موفق، به عهده دارند.

۲۰ از ۲۲
زاما Zamaپس از نه سال و فیلم موفق «زن بی‌سر» The Headless Woman، کارگردان و نویسنده، لوکرسیا مارتل Lucrecia Martel، با اثری دیگر برگشته است. داستان فیلم از رمان نوشته آنتونیو دی بندتو Antonio Di Benedetto در سال ۱۹۵۶، در مورد دون دیگو د زاما Don Diego de Zama، اقتباس شده است.

۲۱ از ۲۲
داستان The Taleیکی از فیلم‌های موفق جشنواره ساندنس امسال، این فیلم روایتی به کارگردانی جنیفر فاکس Jennifer Fox بود که در آن با اقتباسی از تجربه‌ شخصی خود، داستانی در مورد آزار جنسی را روایت کرده است. لارا درن Laura Dern در نقش مستندسازی بازی می‌کند که در مورد آزار جنسی که در ۱۳ سالگی به او شده است، تحقیق می‌کند. بازیگرانی ازجمله جیسون ریتر Jason Ritter و الن برستین Ellen Burstyn نیز در این فیلم بازی می‌کنند.

۲۲ از ۲۲
سوارکار The Riderفیلم‌ساز چینی آمریکایی، کلویی ژائو Chloe Zhao برای این فیلم که اکنون جزو پرفروش‌ترین فیلم‌های اکران شده سال ۲۰۱۸ است، در جشنواره کن سال گذشته، برنده جایزه دو هفته کارگردانان شد. داستان این فیلم درام در مورد یک کابوی جوان (با بازی بریدی جاندری Brady Jandreau) است که سعی در کنار آمدن با این حقیقت دارد که پس از حادثه‌ای که برایش اتفاق افتاده دیگر قادر به اسب‌سواری نخواهد بود. «سوارکار» مانند اولین اثر ژائو نگاهی عمیق و دقیق به زندگی جامعه سرخ‌پوستی دارد.
بهترین فیلم‌های سال ۲۰۱۸ تا به امروز ـ قسمت دوم
بهترین فیلم‌های سال ۲۰۱۸ تا به امروز ـ قسمت اول

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید