برادران وارنر به تازگی آنونس فیلم جاسوسی مهیج تنت یا انگاشته که بی‌صبرانه منتظر اکران آن هستیم را منتشر کرده است. جان دیوید واشنگتن و رابرت پتینسون نقش مأموران مخفی را بازی می‌کنند که با امکان وارونگی زمان، مأموریت دارند جلوی وقوع جنگ جهانی سوم را بگیرند. الیزابت دبیکی، کلیمانس پوزی، آرون تایلر-جانسون، کنت برانا، دیمپل کاپادیا و مایکل کین انتخاب همیشگی نولان نیز در این فیلم بازی می‌کنند. هویته ون هویتما فیلم‌بردار دانکرک Dunkirk و میان‌ستاره‌ای Interstellar نیز بار دیگر با نولان همکاری کرده است، اما این اولین بار است که نولان با لودویگ گورانسون (برنده اسکار بهترین موسیقی فیلم برای فیلم پلنگ سیاه Black Panther) برای ساخت موسیقی متن پروژهٔ مشترکی داشته است. 
کل صنعت سینما روی برادران وارنر ریزبین شده است. اکران تنت، اولین پله در اکران‌ فیلم‌های هالیوودی مطرح محسوب خواهد خورد. ریچارد گلفوند مدیرعامل آی‌مکس گفت هیچ‌کس به اندازه نولان برای مطمئن شدن از ایمن بودن سینماها برای اکران تنت در اواسط ماه جولای تلاش نکرده است. استودیو و نولان تا زمان ایمن بودن شرایط برای اکران فیلم تلاش خواهند کرد. 
هرچند موضوع اصلی و طرح داستان تنت هنوز علنی نشده، یکی از نکاتی که سینماروها می‌دانند این است که این فیلم نولان یکی از بزرگ‌ترین آثار او تا به امروز محسوب می‌شود. بودجه تولید فیلم حدود ۲۰۰ میلیون دلار برآورده شده که تنت را به یکی از گران‌ترین فیلم‌های اصلی که تا به حال ساخته شده‌اند تبدیل کرده است. نولان برای ضبط فیلم هم به ۷ کشور مختلف سفر کرده است. این کارگردان در مصاحبه‌ای که سال گذشته داشته، تنت را یکی از مهم‌ترین آثارش توصیف کرده است.
او گفت: «ما با یک زاویه دید متفاوت نسبت به فیلم‌های جاسوسی کار را آغاز کردیم، اما به مکان‌های مختلفی خواهیم رفت. ما چند ژانر مختلف را به کار برده‌ایم که امیدواریم هیجان‌انگیز و نو باشند. ما با بازیگرهای متعدد و وسایل بزرگ فیلم‌سازی به هفت کشور مختلف سفر کردیم. بدون هیچ پرسشی، ما یکی از جاه‌طلبانه‌ترین فیلم‌ها را ساخته‌ایم».
پتینسون در مصاحبه جدیدی که داشته، تنت را «دیوانگی محض» توصیف کرده و گفته هر صحنهٔ اکشن در ایت فیلم، پرهیجان‌تر از کل فیلم‌های اکشن مرسوم است. او حتی گفت که مطمئن نیست کاملا این فیلم را درک کرده باشد. نولان تصریح کرد که همه پس از تماشای تنت با سوال‌ها و ابهامات زیادی روبرو خواهند شد. 
پتینسون در گفتگو با واشنگتن که در انتهای آنونس پخش می‌شود می‌گوید: «من غرق در لذت و ناباوری هستم. اطلاعات زیادی در فیلم وجود دارد و نولان آنها را روشن می‌کند. من از این کار نولان بسیار شوکه و در عین حال خوشحال شدم».
برادران وارنر زمان اکران سینمایی تنت را برای ۱۷ جولای (۲۷ تیر) برنامه‌ریزی کرده است؛ هرچند در آنونس منتشر شده تنها واژهٔ «به زودی در سینماها» بدون تاریخ مشخصی دیده می‌شود.
این مقاله برگرفته از نوشته زک شارف در سایت indiewire.com است.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید